Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha ilyen lenne a szolgálati...

Ha ilyen lenne a szolgálati lakás, elfogadnátok? ( Pest megye)

Figyelt kérdés
A ház, ahol lakunk, hamarosan eladásra kerül, de nem a mi tulajdonunk, így nem lesz belőle részünk, sajátot nem tudunk venni. Albérlet lenne, 90-150.000ft/ hó, vagy lenne szolgálati, egy mar aktívan nem üzemelő vasútállomás épületében. Két szobás, komfortos, a környék jó, sok üzlet, iskola stb. van a közelben. Gyerekkel költöznénk. Kedvező a bérleti díja, a vasút sem a közvetlen közelében van, egy parkos rész választja el. Vonat óránként egy jár. Belsejét még csak képeken láttuk, elfogadható, kívül felújításra szoruló, hagyományos állomásépület. Engem zavar, hogy a vasútállomás épületében van, viszont olcsóbb, mint egy albérlet. Ti melyiket választanátok gyerekkel?

2018. ápr. 17. 18:11
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért komoly!

Nem is tipikus vasútállomás. Az első linken van róla több kép, ahol szemben vele van az út, olyan mint egy kastély.

Nincs ezen semmi szégyellnivalód!

Legyen szerencsétek, hogy ti kapjátok meg!

Nekem nagyon tetszik.

2018. ápr. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%
Átmenetileg tökéletes. 17 ezer forint nem pénz érte, a különbözetet tegyétek félre minden hónapban. Hidd el, ember legyen a talpán, aki a mai albérletárak mellett érdemben lakásra tud gyűjteni. Nektek itt a lehetőség, ne hagyjátok elúszni.
2018. ápr. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:
Valóban nemrég lett műemlék, így lehet, felújítják. Van róla egy vasutas cikk, ott is azt írják, milyen szép és különleges. Nekem furcsa lenne állomáson lakni, akik szeretik a vonatokat, biztos élveznék. Nem tudom, olyan furcsa és félelmetes számomra. Sokat ugyan nem vonatoztam és csak a váróteremben jártam még csak, viszont ez az egy van most Pest megyében . Vagy lesz vagy nem lesz jobb.
2018. ápr. 17. 23:18
 14/42 A kérdező kommentje:
Örülök a pozitív válaszoknak, mert a családtagok mind azt mondják, hogy borzalmas. Mi először belülrő láttuk, az jónak tűnt, megkerestük térképen és elsőre nekünk sem tetszett. Nekem most sem, pedig jó környéken van. Mindenki rosszul van tőle, hogy vasútállomáson lakni ráadásul gyerekkel. Zajos, forgalmas, az épület régi és lepusztult stb.
2018. ápr. 17. 23:58
 15/42 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóban nőttem fel. Ne hallgass a rokonokra, a legfrankóbb dolog az ilyen. A vonatot egy hét alatt meg lehet szokni. Most Pesten élek, és az Üllői út forgalma zavaróbb.
2018. ápr. 18. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:
15-ös: és milyen volt gyerekként? Azt mondják, ha valaki megkérdezi a gyereket, hol lakik, milyen vicces, ha azt mondja vasútállomáson... Most is közel lakunk a vasúthoz, jó azért nem zavaróan, de lehet hallani időnként. Nyáron meg keveset vagyunk otthon, általában délelőtt és délután is játszóterezünk.
2018. ápr. 18. 07:18
 17/42 A kérdező kommentje:
5-ös, a te válaszod most olvastam csak, valahogy kimaradt tegnap. Napok óta alig alszom, az is zavart, hogy fognsk hozzám járni az emberek ( írtam,hogy itthon dolgozom), de a férjem azt mondja, még jó is, hiszen nem kell a vonat után sehová se sétálniuk, és több településről is jöhetnek hozzàm. A fiam szereti a vonatot, amúgy volán és hév jár a településen. Megnyugtat, hogy ilyen közel van Budapest, sokan írták, hogy reggel így hamar beérnek a munkába. Tegnap este újabb közeli családtaggal beszéltem, és rosszul volt, hogy ide költözni? Az, hogy állomàson van, az számukra kb. a viccesen szánalmas kategória, és még viccesebb, hogy a tanítványaim majd oda fognak jönni? Viszont jelenleg 30nm-en élünk, korábban 45nm-en, így ez eddig a legnagyobb , ahol élhetnénk, elférne a gyereknek a kihúzható kanapé meg az íróasztalom is simán. Ugyanis bútorunk van minden, még konyhaszekrény is, csak le-majd fel kell szerelni. Mikor hívtuk a humànügyet és mondtuk, hogy gyerekkel kéne, azonnal mondta, hogy van 60nm és már kereste is. Tömegg nagyon messze van a férjem munkahelyétől, ha nem tud éppen vonattal menni, de autóval 45 perc. Először kívülről egyikünknek se tetszett, aztán olvastam, hogy ez műemlék. Amúgy 5 évre lehet megkapni, lakáskasszát szeretnénk nyitni, magas összeger betenni, így egy külvárosi kertes ház állami támogatással már 4 év alatt meglenne.
2018. ápr. 18. 07:33
 18/42 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg adj a lakásnak és magadnak, nagyjából félévet a megszokáshoz! Mivel nem vérszerződést köttök, ha nem tudod semmiképp elfogadni, akkor elköltöztök.

Nem hiszem, hogy ez a vasútnak problémát jelentene, hiszen van rá jelentkező bőven. A bútorokat sem kell cipelned magaddal (ha nem akarod) gondolom a következő boldogan átveszi egy méltányos áron, hiszen szüksége lesz rá.

Ezalatt az idő alatt tudsz keresgélni egy megfelelő albit, az viszont, ahogy látod is, egy eléggé kiszolgáltatott helyzet és még gyűjteni sem tudsz ebben a tempóban.

2018. ápr. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:
Utolsó: persze, nem tudjuk, hányan jelentkeznek, és kinek van több gyereke, ami több pont. Mivel sok bútorunk van és a gyereknek is ez egy állandósagot ad, hogy nem minden új, így szuper, hogy üres a lakás. Biztosabb, mint az albérlet, hisz 5 évre szól, de utána újra pályázható akár másik , de közben is lehet jobb, amire lehet cserélni. Ez jobban a miénk lehet, mint egy albérlet. Itt a gyakorin jól esik a sok pozitv válasz, míg mindkettőnk szülei szerint ez nem jó hely, és a gyerek miatt ide nem költöznének.
2018. ápr. 18. 07:50
 20/42 anonim ***** válasza:
100%

#19

Ahogy az előzményekben olvastam, nem ez lenne az egyetlen pont, ahol ütközés van a nézetekben a szülőkkel.

Nyilván, hogy azt szeretnék, hogy velük lakjatok, ezért semmi nem fog nekik tetszeni.

Próbáld meg, hogy kizársz minden kritikát és csak a saját szempontjaitokat nézed, ahogy ezt más ügyekben is tetted.

Dunaharaszti egyébként jó kis hely, én szerettem ott tölteni a nyarakat.

2018. ápr. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!