Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért nem képesek megérteni a...

Miért nem képesek megérteni a kedves bérlők a bérbeadókat?

Figyelt kérdés

Pl. ne legyek szemét, hogy igenis van kéthavi kaució,

vagy ne hozzon állatot, vagy ne kisgyerekkel jöjjön. Annyira kiábrándító, mikor egy szimpatikus pár eljön megtekinteni, majd bejelenti a végén, hogy ja, amúgy nem baj hogy van egy pár hónapos baba is? És még én érezzem magam rosszul, hogy nemet mondok, vagy hogy nem akarok engedni a meghirdetett árból, főleg, hogy 2-3 hét alatt még a meghirdetettnél nagyobb összegért is lenne jelentkező. Felesleges köröket spórolnánk meg, lényegében mindkét félnek...



2018. dec. 13. 23:40
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
36%
Fröcsögjetek még azokra a rohadt bérlőkre, még, még.
2018. dec. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
53%
És a bérbeadók miért nem képesek megérteni a bérlőket? Persze megértem, annak adod ki akinek akarod... De sajnos aki most akar lakást venni annak elég nehéz dolga van, sokaknak marad az albérlet. Ha meg arra vàrnak, hogy gyereket csak saját lakásba... Azért remélem van még olyan lakástulajdonos aki nem utasítja el a gyerekes családokat. Persze tudom ez nem jötèkonysági intézmény, de a bérbeadók is kerülhetnek még a másik oldalra.
2018. dec. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
96%

Előzőre:

Pont ezért lenne jó, ha a nem fizető és kiköltözni nem hajlandó bérlő családot egy gyors és egyszerű eljárás után rendőrrel könnyedén ki lehetne rakatni. Akkor is, ha mondjuk három kisgyerekük van.

Azzal, hogy úgymond a "gyerekes családokat védik" a jogszabályok, tehát őket nagyon nehéz kirakatni, nos azzal valójában a becsületes, lakást bérelni akaró családosoknak nehezítik meg az életüket, hisz nem nagyon akarják nekik bérbe adni a lakásukat a tulajdonosok.

Tipikus magyar eset: a jogszabály védeni akar egy csoportot, de valójában rosszat tesz nekik.

2018. dec. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
32%

Örüljön, akinek passzív bevétele van és becsülje meg, ne reklamáljon. Csoda, hogy kifizetik egyáltalán a kéthavi kauciót. Mert csak úgy mindenkinek van tartalékban párszázezer forintja kaucióra, mert miért ne.

Gondolom, emellett be sem akarod jelenteni a bérlőt, mert a passzív jövedelem mellé kellemetlen, hogy nem elég, hogy semmit nem kell csinálni a bevételért, még adózni is kell utána.

2018. dec. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
91%

#14: Na pont erről az irigy hozzáállásról beszéltem. Hát ezért.

12: De megértik. Csakhogy ez egy üzlet. A bérbeadó nem jótékonykodni akar, hanem reális hasznot kivenni a befektetéséből. Annyit és olyan biztosítékkal, amit a piac lehetővé tesz.

Nem a bérbeadó diktál, hanem a piac.

2018. dec. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
16%
és mivan ha késöbb lesz terhes? Elõbb vagy utóbb nem mindegy?
2019. jan. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
70%

"Csakhogy ez egy üzlet. A bérbeadó nem jótékonykodni akar, hanem reális hasznot kivenni a befektetéséből."

Akkor talán illene is úgy viszonyulni a bérlőhöz, hogy a tulajdonos egy SZOLGÁLTATÁST nyújt neki, üzleti alapon, és nem szívességet tesz vagy kegyet gyakorol azzal, hogy engedi ott lakni pénzért.


Egyébként a bérbeadókról is lehetne ám mesélni elég sok rosszat, ha már itt tartunk. Volt már dolgom olyannal, amelyik három évig ígérgette a nyílászáró cserét, pedig már eleve a beköltözéskor ezzel indított, ezért is választottuk az ő lakását, és nem egy másikat. Aztán soha semmi nem lett belőle. Volt olyan, amelyik a fűtésvisszatérítésünket nyelte be kiköltözés után, pedig az minket illetett volna, nem őt. Aztán volt olyan, amelyik úgy gondolta, hogy neki joga van markolászni a fenekem, amikor a lakbérért jön (na onnan rövid úton dobbantottam is). Az egyik arról felejtett el szólni, hogy az általa kiadott lakást, amiben már másfél éve laktam, idő közben elárverezték, volt egy napom kiköltözni, ráadásul úgy eltűnt a kauciómmal, mintha a föld nyelte volna el. Olyan is volt, amelyik az általam bérelt lakásba járt a szeretőjével henteregni, amíg én dolgoztam, és amikor erre rájöttem és számonkértem, ő volt felháborodva, hogy hát az az ő lakása, akkor megy be, amikor akar, és azt csinál ott, amit akar. De mind közül a kedvencem ez volt: frissen kifestve vettük ki a lakást, alap volt, hogy így is adjuk át, amikor kiköltözünk (amúgy mindig, mindenhol kifestettünk, amikor kiköltöztünk). Kitalálta, hogy ha már úgyis festünk, szedjük le a félszobában a tapétát (azt a szobát mi nem használtuk amúgy), mert neki már nem tetszik úgy, és fessük ki azt is, kifizeti a festéket. Oké, legyen. Kérdeztük, milyen színű legyen, neki mindegy, valami semleges szín. Jó. Aztán amikor jött átvenni a lakást, belekötött mindenbe, de főleg abba, hogy szerinte csúnya a szín, amit a félszobába választottunk, úgyhogy most akkor fizessük ki neki azt, hogy ő itt újra ki fog festetni, tehát adjuk oda neki a festék és a festők munkadíjának az árát is. Mindezt úgy, hogy azt a szobát nekünk ki se kellett volna eredetileg festenünk, csak szívességből csináltuk meg.


Szóval némelyik bérbeadó is igencsak megéri a pénzét, és mindegyik kiköltözéskor mutatja ki a foga fehérjét. Velünk valamiért különösen szerettek szívózni mindenhol, valószínűleg azért, mert mi mindig időre fizettünk, soha nem késtünk se számlákkal, se lakbérrel, sosem ugráltattuk a bérbeadót, ha valami elromlott, hanem megoldottuk mi magunk (pl. elromlott csaptelep, és ehhez hasonlók), ezeket mindig mindenhol mi fizettük és intéztük, gondolván, hogy mi lakunk a lakásban, ez a mi dolgunk. Ezáltal mindegyik tulaj azt érezte, hogy mindket a végtelenségig le lehet húzni, mert úgyis van miből.

2019. ápr. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
92%
Minimális rugalmasság mindkét részről kell. Kétségtelenül vannak paraszt bérbeadók is, mint ahogy paraszt bérlők is. Pont olyan arányban, mint minden más területen az országban. Azt kellene tudomásul venni mindkét fél részéről, hogy ez egy üzlet, amiben elvárt a korrekt hozzáállás. Senki sem tesz szívességet a másiknak, tehát tisztázni kell a feltételeket és azokat be kell tartani. Ha bérelek egy autót, vagy bármit, akkor ott sem arról van szó, hogy bárki szívességet tesz. Aki így gondolja, azzal nem kell üzletet kötni, mert nem lesz jó vége.
2019. ápr. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
71%

17#

- nyílászáróról ígéret?

Felesleges az ilyet elhinni, úgyis a lakóktól függ, hogy lesz-e vagy sem.

- A fűtésvisszatérítéssel kapcsolatban igazad van, viszont az ellenkezője kellemetlen a bérbeadónak. Amikor lemegy a fűtés, a bérlő kiköltözik, csak, közben kijön a különbözet és a bérbeadó fizethet a már elköltözött bérlő miatt. (tudom, anyámék adnak ki 1 lakást.)

- Ránézésre látni lehet a fenékmasszírozósbérbeadót, ilyen helyre nem megyek.

- az elárverezett lakásra nincs ötletem, a kaució miatt feljelenteni? Ingyenes.

- hentergőset én is ott hagytam volna

- nem is értem a szívességből való kifestést, tudni lehet, hogy a végén nem fog neki tetszeni - akár az előre megbeszélt - piros szín, mert túl sötét, világos, halvány, csíkos, kockás, lyukas, teljesen mindegy, úgyis lesz ok.


Hogy a kérdésre is reagáljak, a normális bérbeadó normális bérlőt keres és fordítva is igaz. Kedves Kérdező, ne érezd magad rosszul, egy több milliós házat bízol vkire, akit annyira nem ismersz.

2019. máj. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
86%
Kedves utolsó válaszoló. Ne hidd, hogy mindenkiről messziről ordít, hogy perverz, sajnos ez nem ilyen egyszerű. Pláne, ha egy 20 éves fiatal lány vagy, aki egyedül bérel lakást, életében először. Elsőre egy kedves nagypapaféleségnek tűnt, a felesége is kedves volt, mindketten nyugdíjas gyerekorvosok, a fene se gondolta volna, hogy pár hónap után a Tata elkezd nyúlkálni, ha a felesége nem látja.
2019. máj. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!