Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért nem képesek megérteni a...

Miért nem képesek megérteni a kedves bérlők a bérbeadókat?

Figyelt kérdés

Pl. ne legyek szemét, hogy igenis van kéthavi kaució,

vagy ne hozzon állatot, vagy ne kisgyerekkel jöjjön. Annyira kiábrándító, mikor egy szimpatikus pár eljön megtekinteni, majd bejelenti a végén, hogy ja, amúgy nem baj hogy van egy pár hónapos baba is? És még én érezzem magam rosszul, hogy nemet mondok, vagy hogy nem akarok engedni a meghirdetett árból, főleg, hogy 2-3 hét alatt még a meghirdetettnél nagyobb összegért is lenne jelentkező. Felesleges köröket spórolnánk meg, lényegében mindkét félnek...



2018. dec. 13. 23:40
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
26%

Miert gond az hogy ha valaki gyerekkel menne alberletbe? Nekik is kell valahol lakni es nem hiszem hogy egy bar honapos baba kart tenne a hazban, raadasul valoszinubb hogy hosszutavu berloid lesznek mert gyerekkel nem olyan egyszeru koltozni.

A haziallatot megertem, en se adnek ki hazat olyannak aki bent tartana a kutyat, macskat amik osszeszarjak a szonyeget, megragjak az ajtofelfat unalmukban, stb.


En Magyarorszagon soha nem bereltem de amiket itt olvasok azok alapjan nem is berelnek.

Kulfoldon elunk es itt 2szer is bereltunk. Nem szamit hogy van e gyereked es nagyon sokan vannak kutyaval, macskaval alberletben, igaz ok plusz penzt fizetnek.

A kaucio mindket helyen kevesebb volt mint 1 havi berleti dij. Nalunk illegalis 2 havi kauciot kerni, talan akkor lehet ha nincs 1 eves szerzodes de altalaban van legalabb 1 eves szerzodes ha valaki alberletet vesz ki.


Ha az alberleti dij 100.000 forint es kersz 2 havi kauciot az kapasbol 200.000 es meg a berleti dij, igy rogton 300.000el kell inditani. Gondolom Magyarorszagon is elore fizetik a berleti dijakat. Tobbszor olvasom hogy nem kapjak vissza az emberek a kauciut kulonbozo okokra hivatkoza mint pl tisztasagi festes.

2020. dec. 5. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
51%

Teljesen egyértelmű szerintem, hogy miért gond a gyerekes bérlő, itt is már jó néhányszor leírták. Először is én az összes szomszédom ismerem, mert korábban én laktam abban a lakásban, amit most kiadok és biztos nem tenném ki szánt szándékkal őket annak, hogy beköltöztetek melléjük egy nagy hónapos bőgő gyereket. Egy, kettő az a pár hónapos gyerek idővel nő és igen is sok kárt tud tenni egy lakásban. Továbbá sokkal nehezebb nem fizetés esetén gyerekest kirakni.

Igen, nekik is kell lakni valahol, de ezt az Ő dolguk megoldani és nem a bérbeadóké! Úgy kell gyereket vállalni, hogy van stabil, fix tető a fejed felett, nem utólag a másikra mutogatni.

2020. dec. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Nálam pl nem kizáró ok a gyerek. De ettől még nem adom ki bármelyik gyerekes családnak. Kaució, bérleti díj, közjegyző és befogadó nyilatkozat nem alku tárgya. Be is jelentkezhet az ingatlanba, hiszen nem akarom azzal szivatni, hogy nem tud elmenni a körzeti orvoshoz vagy a körzetes iskolába.
2020. dec. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
23%

nagyon gáz ez az oldal és akik válaszolnak. Szégyen.

Tehát csak megkérdeztem h mivan akkor ha az illető késöbb esik teherbe , erre fel az összes félagyú lepontoz.

Pedig simán megtörténhet ez bárkinél semmi olyat nem irtam. De mindeggy nem követem ezg a kérdést biztos vmi sz,ar magyarázattal jönnétek elő.

2020. dec. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
68%

Mi történik akkor? Semmi, az a tulaj, aki nem akar gyereket a lakásában, az ezt bele is foglalja a szerződésbe, amit a másik is aláírt, innentől ha terhes lesz, a tulaj kirakhatja szerződésszegés miatt. Ez lesz.

Ha meg nincs beleírva külön, hanem sima határozatlan szerződés van, a tulaj akkor is felmondhatja bármikor, betartva a felmondási időt. Tehát kár ezzel esetlegesen játszadozni, ha kikötés hogy gyerek nem jöhet, akkor ezt be kell tartani vagy másik albérletet kell keresni.

2020. dec. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
20%
24: Ha az illető később teherbe esik, és a szerződésben benne van, hogy gyermek nem lakhat az ingatlanban, akkor AZONNAL keres másik albérletet. Jól írja a 25-ös: ez szerződésszegés, azonnali felmondás jár érte.
2021. szept. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az is vicces, hogy veri itt magát a összes tulaj, mert ez szolgálatás és piaci alapokon balblabla. De ha a bérlő is ezt gondolja akkor meg már mekkora szemét. Mert én persze értsem meg az ő gondjait, hogy miért nem tudja teljesíteni a szerződésben foglaltakat. Bazira nem izgat, hogy miért nincs pénze kicserélni a 15 éves mosógépet ha lerottyan, hogy a fűtésről kiderül, hogy sz.ar pedig erről lapított a nyáron kivett lakás kapcsán de, sokba kerülne megcsináltatni, és még neki áll feljebb mért nem elég nekem a 20 fok is, hogy folyni kezd a klotyó, sorolhatom... De én értsem meg neki nincs ideje meg pénze se ezzel foglalkozni. Aztán meg megy a csodálkozás, ha én meg azt mondom, hogy bocs nem érdekel az van ami a szerződésben van, nekem meg nincs pénzem ócska szolgáltatást igénybe venni elköltözöm. Aztán jön az, hogy ne most mert megszorult és elköltötte a kauciót. Ha viszont én kések a fizetéssel véletlenül 1 napot már üvöltenek, hogy kiraknak mert ők nem a máltai szeretetszolgálat.
2021. szept. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!