Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek mennyire furcsa...

Szerintetek mennyire furcsa viszony, ha egy panelban lakom a bérlőimmel? Mert nekem némileg több jogom van beleszólni a szabályokba.

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, most lett egy 21 és egy 31 éves bérlőm a 2,5 szobás lakásomba. Barátnőm azt mondta, hogy én nem egy szinten vagyok velük, ha tetszik nekik, ha nem, és ezt el kell fogadják.Természetesen az nem működik, hogy innentől azt csinálhatok, amit akarok, de én maximum annyiban nem tudok másokhoz alkalmazkodni, hogy hajnal 3-ig tanulok a vizsgaidőszakban többnyire. Akinek nem kell tanulnia a vizsgáira, az lehet nem érti ezt meg, de nekem az ösztöndíjak miatt nem elég a kettes.


A 31 éves nőnek megmondtam a héten, hogy nem örülök, ha a fél hűtőt telepakolja, mert hárman vagyunk rá. Azt mondta erre, hogy nem tudta megkérdezni, mert nem voltam otthon, amikor beköltözött. Nem azért, de alapból nem lett volna szabad ennyi cuccot vennie, függetlenül attól, hogy mennyi hely volt a hűtőben. Ez nem így működik. És igénye lenne arra is, hogy havonta egyszer feljöjjön hozzá a baráti társasága hétvégi estéken összeülni. Nekem havi 1 házi összejövetel nem fér bele, pláne, hogy a másik lánynak is lenne igénye néha, de én is csak hétvégéken vagyok szabad, úgyhogy erre nekem nem lesz kapacitásom. Lehet, hogy én vagyok haklis, de 7 lánnyal laktam eddig együtt, egyikőjüknek se volt igénye havi 1 házibulira, maximum félévente 1x.


A szilveszter meg a szülinap egy dolog, de akinek van legalább 5 barátja, menjenek minden hónapban máshoz át, mi is így csináljuk. Így senkit sem zavarunk indokolatlanul. Nyilván egy 31 éves felnőttnek teljesen mások az igényei, de akkor minek költözik össze egy 22 éves meg egy 21 éves lánnyal?


Ezelőtt egy kb. 200 nm-es nagypolgári lakásban lakott 7 másik lakóval, és még egy közös nappalijuk is volt, ami itt nincs. Nyilván egy ekkora társaságnál kontrollálhatatlan, hogy kinek, mikor van vendége, mikor zajonganak, mikor oltják le a lámpát stb. De ez egy 57 nm-es lakás 3 személyre. Itt azért némileg nem ugyanazok a szabályok érvényesek. Sok volt kolis lányt is ismertem, akiknek lövése sem volt, hogy a saját szoba nem egyenlő azzal, hogy minden nap 5-en lóghatnak nála, mert attól még a többi szoba lakóját ugyanúgy zavarja vele.


A lakótársamnak nem tetszik szerintem, hogy vannak elvárásaim. Persze a saját szabályaim én is betartom, mert máshogy nem lehet.


Ennek ellenére szeretném, ha elfogadnák ezeket a lakóim, de rosszul esik, hogy némiképp főnököt kell játszanom mostantól. Mert nem akarok rosszat senkinek, azt viszont már az elején közöltem, hogy én nyugalomra vágyom, abba a házibulik nehezen férnek bele. De ő nyilván azt hitte, hogy azért alkudozni lehet. Nem engedhetem.



2019. febr. 1. 13:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
38%

Ha 22 évesen anyuék ekkora lakást toltak alád minek albérlő?

Arról nem is beszélve, hogy ilyen szinten háklis vagy...

Nem vagy feljebbvaló a többi lakónál, csak mert te vagy a tulaj. Ha előre nem fixáltad az elvárásaidat, akkor marad a közös megegyezés és szabályok lefektetése konszenzusos alapon. Vagy kirakod őket és keresel olyanokat akinek már előre át tudod adni a lakótársi szerződést. Lásd The Big Bang Theory

2019. febr. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
87%

Most függetlenítsünk el attól, hogy te vagy a tulaj!

Ha sima bérló lennél, akkor is a 31 évesnek kellene annyi eszének lenni, hogy nem foglalja el a fél hűtőt.

Te ha szólsz neki ezért, akkor nem tulajként teszed, hanem lakótársként, aki nem fér el a hűtőben a cuccaitól.

Azzal mondjuk nem tudom, hogy mi a bajod, hogy havonta egyszer feljönnek a barátai, beülnek a szobájába és beszélgetnek - feltéve, hogy nem hajnalig tartó zajos, zenés bulit tart 30 embernek - de mivel téged zavar akkor ezt LAKÓTÁRSKÉNT(!) kifogásolhatod. Ha nem juttok ebben konszenzusra, akkor el kell költöznie valamelyikőtöknek és az nyilván nem te leszel.

Levonod a tanulságot, összeállítasz egy házirendet és legközelebbi jelentkezőnek az orra alá dugod.

Utána a szerződésbe is beleírod, hogy a házirendet elfogadta, mert a szó elszáll!

Aki ezek után kitart, az tudja, hogy mik az elvárások és megfelel neki.

2019. febr. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

A szüleim lakást vettek, mert akinek van erre pénze, annak jó befektetés. Amióta megvan, egy forintot sem költöttek rám. :D Önellátó vagyok. Egyetem mellett nem tudok eleget keresni, 20 óra munka nem elég a rezsire meg kajára, plusz minden másra is, pedig én tényleg nem szórom a pénzt. 40 ezer Ft az az összes számla 1 fő esetén is, mert minden átalányban van, a hidegvizet, meg az áramot kivéve. Nyáron a fűtés miatt csak 28 ezer a rezsi, de a 60 ezer Ft fizumból így maradna 20 ezer vagy 32 ezer minden másra. Ez így semmire sem elég. Ösztöndíjat meg 10-20 ezret kapok havonta a 10 egyetemi hónap alatt, ezzel kompenzálni tudom a téli fűtés árát, mást nem. És ha már 2,5 szobás a lakás, akkor miért is ne adhatnám ki még 2 másik lánynak?


Különben is, a mesterdiplomámhoz hiányzik egy nyelvvizsgám, arra is kell pénz, meg szakképzésre egyetem után, ami 8x180 ezer ft lesz. Muszáj félretennem. Így most havi 150 ezret "keresek" mindennel együtt, amiből a nyári fűtési időszakban többet tudok félretenni, télen kevesebbet. Nincs sem autóm, sem jogosítványom még. Hálás vagyok a szüleimnek, mert így hogy van lakásom, nem kell aggódjak a jövőm miatt. A saját magam által keresett pénzt pedig arra gyűjtöm, amire szeretném. :D (ja és ez volt az egyetlen lakás, ami 2,5 szobás volt, de 1,5 szobás lakás árán adták, mert nincs erkélye. Itt ugyanis a félszoba és az erkély ára szinte ugyanannyi.)

2019. febr. 1. 15:11
 14/22 anonim ***** válasza:
75%

#13

Kedves Kérdező, miért magyarázkodsz?

Senkinek semmi köze hozzá, hogy neked miből van lakásod és azt miért adod ki.

Akár örökölhetted is volna.

Akkor meg vissza kellett volna utasítanod, nehogy egy irigy, nincstelen lucgizinek, vagy gipszjakabnak rossz percei legyenek egy anonim oldalon?

Ugyan már!

Az ilyen megjegyzéseket töröltetni kell, vagy ignorálni, de semmiképp nem magyarázkodni!

2019. febr. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
16%

A helyzet egyfelől logikus más felől elég bizarr.

Pl. "nem voltam otthon, amikor beköltözött." Tehát bemegy egy idegen az otthonodba, és még csak nem is igazítod el.

Én kompromisszumként a 31 éves nőtöl elbúcsuznék, és a 21 éves maradhatna. Így már ha szűkösen is, de lesz elég pénzed, és 1 embert, aki ráadásul fiatalabb már tudnod kell kezelni.

2019. febr. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Utolsó: szerződést kötöttünk, odaadtam a kulcsokat. Innentől akkor jár-kel amikor akar. 2x találkoztam vele, mielőtt beköltözött. És arról nem tehetek, hogy csak munka után tudott költözni este 6 után, én meg 11-ig haza se értem, mert szintén munkában voltam. Ha minden úgy menne, ahogy mi azt elképzeljük, tökéletes lenne a világ. De nem az. Szóval én sem tudtam várni rá, és eligazítani. :D
2019. febr. 1. 16:20
 17/22 A kérdező kommentje:
14: köszi, csak azért írtam le a helyzetem, hogy 1-2 embernek legalább realizálódjon az elképzelésében, hogy nem mindegy úgy van, ahogy ők azt gondolják. Mert itt nagyon sokan csak végletekben tudnak gondolkodni. Az meg sem fordul a fejükben, hogy azért nem tesznek mindent a popóm alá anyuék. :D És tényleg nem.
2019. febr. 1. 16:23
 18/22 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem függetlenül attól, ki kinek a bérlője, illik tiszteletben tartani azt, hogy a közös lakás/albérlet elsődleges célja a pihenés, nyugalom.


Én albérlőként simán szóltam a velem lakó tulajnak, hogy figyeljen oda este, meg lehetőleg ne este 11-kor állítson be a nője. Mostani albérletemben is sokat fent lóg a tulaj, mert a másik bérlőt ismeri. Simán szólok neki, hogy halkabban pofázzon, mert pihennék (az a tipikus reggel elkezd süketelni és estig nyomja típusú ember).

2019. febr. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
40%
Sokat vagy otthon . Növeld a munkát 40 órára , meg a suli sem árt meg egy heti 36 ban .
2019. febr. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Okoskodjatok máshol, és viseljétek el a világ igazságtalanságát.


Nincs a nevemen a lakás. Ha eladják a szüleim, egy fillért sem keresek rajta. Ha utánam kiadják, azért sem. De még 29 éves koromig tanulni fogok, sem tandíjat, sem lakbért nem akartak nekem kifizetni a továbbiakban, mert abból nincs hasznuk. Ebből a lakásból lesz. Én most ingyen lakom a lakásukban, de ha egy házban laknék anyuékkal, akkor sem kérnének pénzt, mert tudják, hogy mennyit keresek és mire kell a pénzem. Így legalább ők nem kell fizessék a költségeim, meg másnak se az albérlet díját. De azért annyira nem nagylelkűek, hogy odaadjanak egy egész lakást örökbe. Szóval hangsúlyozom, nem a saját lakásom, ingyen lakom benne, és ennek köszönhetően önellátó vagyok. 29 éves koromig, amíg végzek sokkal kevesebb pénztől esnek el anyuék így, hogy nem kapnak a lakáshasznalátért pénzt, mintha fizetnék az összes költségemet. Ugyanis az éves megélhetésem 2x annyiba kerül, mint amennyit a lakás kiadásával kapnának. De az összes költségem én fizetem, így lényegében jól járnak ezzel. 30 éves koromig a lakás ára meg felmegy, többet nyernek, ha eladják, mintha a bankban tartották volna a pénzüket.


Aki teheti, ingatlanba fekteti a pénzét. A szüleim érdeke volt, hogy ők is ezt tegyék. Nekem annyiban segítenek, hogy ingyen lakom ott, és a magam hasznára adom ki a szobákat. Ez is volt a tervük.

2019. febr. 2. 22:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!