Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 5000 euróból lehet új életet...

5000 euróból lehet új életet kezdeni máshol?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Konkrétan az a helyzet, hogy Szlovákiából szeretnék Budapestre költözni akár külvárosba. Úgy halottam, hogy ott olcsóbbak az albérletek. Van megtakarítva 5000 euróm, és kíváncsi lennék, hogy ha költöznék nagyjából milyen költségekkel kéne számolnom. Főleg Budapesten élők válasza érdekelne, de szívesen fogadok mástól is. Más hely nem érdekel, nekem ez az álmom. Köszönöm szépen a válaszokat! :)

2019. febr. 4. 08:48
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Illetve érettségivel Budapesten könnyebb munkát találni, mint anélkül? Most fogok érettségizni, és rettegek, hogy nem lesz meg...
2019. febr. 4. 08:57
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érettségi nélkül csak betanított munkás lehetsz. Miért vagy olyan kishitű, hogy már eleve lemondtál a sikeres érettségiről? Bízz önmagadban! Nyomjad a tanulást! Kérjed meg valamelyik osztálytársadat, hogy segítsen abban, amiben úgy érzed, hogy segítségre van szükséged. Ha előtted százezreknek, millióknak sikerült, akkor Neked miért ne sikerülne:

Ha Budapestre jössz - lesz a mostani pénzedhez jövedelmed?

A bizonytalanba ne gyere, mert könnyen a hidak alatt éjszakázhatsz. Esetleg ne egyedül vegyél ki lakást, hanem másokkal. Sokkal olcsóbb, de bizonytalan a jó viszony a szobatársakkal.

Itt egy link, csemegézz:

[link]

2019. febr. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom nálatok mi a helyzet, de itt mo-n munkaerő hiány van. Viszont érettségi nélkül nem tudsz továbblépni, mint ahogyan már előttem írták. Ha nem veted meg a munkát, akkor biztosan találsz. Közben pedig elvégezhetsz egy OKJ-s képzést valamilyen hiányszakmában.

Bár az 5.000€ igen karcsú, de nem lehetetlen.

2019. febr. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Karcsú? Mennyi kéne, hogy ott el tudjak indulni?
2019. febr. 4. 10:28
 5/22 A kérdező kommentje:
Minden tétel kirepül a fejemből. A könyvelést például nem is értem, hogy miről olvasok...
2019. febr. 4. 10:31
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Legelemibb dolog, amit a magad érdekében MEG KELL tenned az, hogy tanulás közben ne kalandozzanak el a gondolataid, figyelj az anyagra. Ha az órán nem érted meg, kérdezz rá a tanártól. Ha mások megértették, kérjed meg őket, hogy tanítás után vagy az órák közti szünetben magyarázzák el. Neked kell beletenni apait-anyait!
2019. febr. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
61%

Érettségivel is csak betanított munkás lehet.

Készülj fel, örülj ha felvesznek egy lidl-be érettségivel.

2019. febr. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Jézus Mária... EBCL vizsgát tavaly csináltam meg, az A modult. Nemzetközileg is elismert papír elméletileg, mégse ismeri 10/8 ember, ha rá kérdezek mi ez. Egyébként van szakmám amit 3 évesen szereztem magán szakközépiskolában, és most megy hozzá +2 év érettségi vállalkozási alapismeretek osztályon.
2019. febr. 4. 11:27
 9/22 anonim ***** válasza:
57%
Mi a szakmád? Idegennyelvet beszélsz? Pesten egy garzon 100-120ezer ft+rezsi (1eu kb.330 ft). Szoba van 60-70ezerért is. Beköltözéskor 2 havi kauciót+1 havi lakbért kérnek előre. Ami neked nagyon fontos: neked olyan albérlet kell, ahova bejelentkezhetsz állandó lakcímre. Lakcím kell, hogy munkát vállalhass. Magyarországon lakcím nélkül hivatalosan nem vállalhatsz munkát. És neked állandó lakcím kell, mert nincs egyéb mo-i lakcímed. Sok sikert az érettségihez.
2019. febr. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

#9: Mióta kell a munkavállaláshoz mo-i lakcím? Még ha kellene is, Szlovákia EU tag, ahol biztosított a munkavállalók szabad mozgása. Ez nem az USA!

EBCL-t nem ismerek, csak ECDL-t. Nemzetközileg elismert, ez azt jelenti, hogy külföldön is elhasználhatod a WC-n.

2019. febr. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!