Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 5000 euróból lehet új életet...

5000 euróból lehet új életet kezdeni máshol?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Konkrétan az a helyzet, hogy Szlovákiából szeretnék Budapestre költözni akár külvárosba. Úgy halottam, hogy ott olcsóbbak az albérletek. Van megtakarítva 5000 euróm, és kíváncsi lennék, hogy ha költöznék nagyjából milyen költségekkel kéne számolnom. Főleg Budapesten élők válasza érdekelne, de szívesen fogadok mástól is. Más hely nem érdekel, nekem ez az álmom. Köszönöm szépen a válaszokat! :)

2019. febr. 4. 08:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
#9-es válaszoló vagyok. Nem tudom, mióta kell mo-i cím a munkavállaláshoz. De kell. Nekem egy szlovák bérlőm van Budapesten. Majdnem nem kötötték meg vele a cégnél a munkaszerződést, mert nem tudott időben bejelentkezni mo-i lakcímre. És az önkormányzatnál csak állandóra engedték bejelentkezni, mivel más mo-i lakcíme nincs. Csak saját tapasztalatomból láttam, hogy ez van.
2019. febr. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Szakácsnak szakmám van. Igaz a szakmát rühellem (apám erőltette), de OKJ-n el tudnék végezni olyat ami hozzám közelebb áll. Szeretnék állandó lakcímet is persze. Sőt minden papíromat legszívesebben át íratnám magyarországira, hogy szinte semmi közöm ne legyen ehhez az országhoz. Külvárosban sincs olcsóbb alternatíva? Úgy veszem észre, hogy 5000 euró indulásnak elegendő.
2019. febr. 4. 15:19
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha van egy itt hiány szakmának számító szakmád , de érettségi esetleg nincs azzal könnyen el lehet helyezkedni , egy jó szakma ér annyi vagy még tőbbet is ha jól csinálod mint egy kopasz éretseégi , de ha most fogsz érettségizni nem szabad fel adni , küzdeni kell és tanulj .

Ne könyveld el , hogy nem fog sikerülni mert akkor tényleg nehéz lesz .

2019. febr. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Érettségi után javaslom végezz el olyan szakmát, amit szeretsz. Közben lehet dolgozgatni, gyüjtögetni. Piacképes szakma kell, amire van igény.

És nem muszáj pont Budapestet választani, mert más városokban is lehet találni szakmai munkát, és a lakhatás is olcsóbb.

De addig is tájékozódj, nézelődj, mire van igény a munkaerőpiacon. Győr, Kecskemét, Miskolc, Debrecen, ezekben a városokban biztosan kapsz munkát ami szakmába vág.

De ha a vendéglátás érdekelne szakácsként, akkor még Ausztriában is jó esélyeid vannak.

2019. febr. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Az autót inkább honosítanátok magyar papírokra, vagy eladnátok, és vennétek inkább Magyarországon? (Suzuki Swift Sport 2019)
2019. febr. 5. 15:36
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi a nejemmel 600 €-val kezdtünk új életet Németországban. Mondjuk, nem volt komoly tétje a dolognak, hiszen legrosszabb esetben hazajöttünk volna a házunkba. De bejött a dolog.
2019. febr. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Én is legrosszabb esetben haza tudok menni, de abba bele pusztulnék lelkileg a drogos apám miatt.


Utolsó! Hogy jött össze pontosan? Mire figyeltetek? Lehető legolcsóbb albérlet volt?

2019. febr. 6. 13:13
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Hááát, mi újsághirdetésben találtunk egy tyúkfarmon melót. Ugródeszkának megfelelt, így odamentünk, megnéztük. Lakásról egyelőre szó sem volt 6 hétig a kocsiban laktunk. Szerencsére nyáron indultunk útnak,s mire beköszöntött az ősz addigra találtunk egy olcsó motelszobát. Nem sokáig voltunk ott, hamar találtunk testhezállóbb munkát,s mellé albérletet, ahol már le tudtuk tenni a kauciót.
2019. febr. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Wow nem semmi. Jelenleg mi a hekyzet veletek? Saját lakás van?
2019. febr. 7. 11:02
 20/22 anonim válasza:
Ha dolgozol mellette, akkor szerintem lehetséges egy kisebb albérletben.
2019. febr. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!