Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tanácsokra lenne szükségem....

Tanácsokra lenne szükségem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Elmultam 18 éves szakmával nem rendelkezem, csak másfél évem van meg a középsuliból. Jelenleg édesanyámmal élek. Egyszer elhatároztuk hogy kimegyünk külföldre ketten mert nekünk a magyar fizetés nem nagyon felel meg, és volt már olyan is hogy átvertek. Ugyanez a helyzettel külfölddel is. 1 honapja ugyanigy jártunk. Ugyvolt hogy a Főnök fizeti az odautunkat. De nem arról szólt a munka ami meglett beszélve. És ferek sem voltak igazábol. A szállást azt amit ott kaptunk azt inkább le se irom.. És hazajöttünk de az odautat, sőt a visszautat is kifizettete velünk plusz ugye a csomagok. Most az a nagy helyzet hogy 1 honapja itthon vagyunk. És most megint megpróbálnánk külföldöt. De csak akkor tudunk ki indulni hogyha van rá keret a kiútra. Nagyon pénzünk nem maradt mert ugye kinnt élni is kellett.. És az árak 6x drágábbak voltak mint itt Magyarba vagy bárhol. Most jelenleg a nővéreméknél lakunk, de egyre több a feszko, foleg anyum meg én közöttem. Mert ő már alkalmi munkákat vállal, de én viszont 1 honapja semmit sem találtam. Amiket meg találtam azok is ilyen 1 naposak voltak. És már lassan ott tartok hogy elmegyek egy munkahelyi szállásra, de lehet hogy megbánnám. Szerintetek költözzek külön, vagy fogjak össze anyummal?

Normális válaszokat várok. Köszönom



2019. júl. 4. 14:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nyáron viszonylag könnyebb építkezésen segédmunkát találni. Dolgozz kicsit, akkor a feszkó is kisebb lesz és utána ha már van valami pénzetek próbálkozzatok amerre gondoljátok.
2019. júl. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Segédmunkát vagy bármilyen fizikai munkát nem tudok sajnos vállalni mert 2x el volt törve a kezem. És ha valami nehezebb dolgot emelek meg, érzem a bizsergést a kezembe, mintha kezdene újra el törni. És nem csak a csuklommal vagyok bajba, hanem vékony is vagyok.
2019. júl. 4. 14:52
 3/16 kovpet ***** válasza:
Menj el orvoshoz a kezeddel. Másnak is törik el néha csontja, de az meggyógyul és újra jó lesz. A vékonyak is dolgoznak ám, kevés munkánál elvárás a bika fizikai erő, inkább a kitartás számít.
2019. júl. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Itt rikácsolja a rádió egy hónapja, hogy a Balatonnál olyan kevés a munkaerő, hogy csak csuda. Zúzz le a Balcsira, melózol, elszállásolnak, pancsolsz. A legjobb ;)
2019. júl. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Akiktől anyagilag függsz, azokkal mindenképp érdemes jóban lenned és kerülni a "feszkót".

Szerintem próbáld meg a tanulást újra, különben egész életedben az lesz, hogy szellemi munkát nem adnak, fizikait meg nem vállalsz, így nem fogsz tudni saját lábra állni.

2019. júl. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A balcsis ötlet tök jó, sok helyen szállást is adnak.
2019. júl. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Ugyvolt hogy a Főnök fizeti az odautunkat. De nem arról szólt a munka ami meglett beszélve. És ferek sem voltak igazábol. A szállást azt amit ott kaptunk azt inkább le se irom.."


Nagyon nagy baj, hogy nem vagytok tisztában a jogaitokkal és a munkáltató kötelességeivel.

Mielőtt ilyesmibe fogtok, kérjetek információt a Munkaügyi Központtól!

Például ha ezután az eset után elmentetek volna a Munkaügyi Felügyelet ügyfélszolgálatára és a rendőrségre, akkor már okosabbak is lennétek, tudnátok, hogyan kell elkerülni az ilyet.

Nem éri meg megspórolni a munkát, időt, ami ennek megtanulásához kell, mert nem éri meg, te is látod!

Sok ilyen embert ismerek, és a "nem akarok ilyesmivel bajlódni" mondatot szokták mondani. Persze így akkor legközelebb is átverik, megkárosítják őket.

"Érdekes módon" én soha nem kerültem ilyen helyzetbe.

2019. júl. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom.. Próbalok velük jóba lenni, de mindenért csesztetnek egész nap mert nem dolgozok. De már a Balatont utálom. Itt élek 18 éve és annyi idő alatt én nagyon meguntam. És megse fizetnek. Sok helyen dolgoztam itt a Balatonnál, de sok helyen ki se fizettek. És anyummal 4x összeveszek egy nap, ha nem többször. Így nem igazán akarok vele kimenni. De már egy csomó munkakínálóra ráirtam, és egyik sem sikerült. (nem irtak vissza, betelt stb..) Nem tudom mit csináljak. Azon is gondolkodtam hogy egyedül megpróbálom külföldöt. De keresetem meg nincs amiből megtudnék kinnt élni, plusz kiutazni. Ezt a Munkaügyi Központot lehet megpróbálom. :)
2019. júl. 4. 21:41
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog tetszeni, amit írok. Azt látom, hogy rögtön kifogást keresel, bárki ad ötletet. Persze, hogy "feszkó", van, hiszen el kell tartani egy fiatalembert.
2019. júl. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Fogpd magad kimész egyedül. Ahogy rengetegen. Ahogy én is.
2019. júl. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!