Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tanácsokra lenne szükségem....

Tanácsokra lenne szükségem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Elmultam 18 éves szakmával nem rendelkezem, csak másfél évem van meg a középsuliból. Jelenleg édesanyámmal élek. Egyszer elhatároztuk hogy kimegyünk külföldre ketten mert nekünk a magyar fizetés nem nagyon felel meg, és volt már olyan is hogy átvertek. Ugyanez a helyzettel külfölddel is. 1 honapja ugyanigy jártunk. Ugyvolt hogy a Főnök fizeti az odautunkat. De nem arról szólt a munka ami meglett beszélve. És ferek sem voltak igazábol. A szállást azt amit ott kaptunk azt inkább le se irom.. És hazajöttünk de az odautat, sőt a visszautat is kifizettete velünk plusz ugye a csomagok. Most az a nagy helyzet hogy 1 honapja itthon vagyunk. És most megint megpróbálnánk külföldöt. De csak akkor tudunk ki indulni hogyha van rá keret a kiútra. Nagyon pénzünk nem maradt mert ugye kinnt élni is kellett.. És az árak 6x drágábbak voltak mint itt Magyarba vagy bárhol. Most jelenleg a nővéreméknél lakunk, de egyre több a feszko, foleg anyum meg én közöttem. Mert ő már alkalmi munkákat vállal, de én viszont 1 honapja semmit sem találtam. Amiket meg találtam azok is ilyen 1 naposak voltak. És már lassan ott tartok hogy elmegyek egy munkahelyi szállásra, de lehet hogy megbánnám. Szerintetek költözzek külön, vagy fogjak össze anyummal?

Normális válaszokat várok. Köszönom



2019. júl. 4. 14:29
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Igen ezért van a vita. Miattam. De nemtudom hogyan döntsek. Hogyan menjek ki? Itt a Balatonnal 800ftos oraberbe dolgoztatják az embert, napi 12 órába vagy 10. Nincs keresetem, ezért nemtudok menni.
2019. júl. 16. 21:07
 12/16 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el itthon dolgozni bármit, akármit, ami így a környéketeken akad és amivel kicsit hozzájárulhatsz a családi költségvetéshez, és közben rakd le az érettségit.
2019. júl. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ez az egész arról szól, hogy gyártod a kifogásokat. 800 Ft-os órabér? És? Képzettség, érettségi nélkül mit vársz? Ha annyira rá lennél szorulva a munkára, elvállalnád.
2019. júl. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

13: Igen. Tudom, sokaknak fáj a gondolat, hogy vannak olyan emberek, akiknek egy bizonyos szint alatti munkát nem éri meg elvállalni, mert nincsenek rászorulva, és keresik a jobb lehetőségeket.

Sőt sok olyan van, aki még akkor is AKAR DOLGOZNI, ha neki kell érte fizetnie és erőfeszítéseket tennie, és rendszerint ők szólják meg azokat, akik viszont szerintük NEM AKARNAK DOLGOZNI, CSAK AKKOR, ha az számukra nyereséges.

2019. júl. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
14 szerintem nem szóltam le senkit. Mennyivel jobb az, hogy a kérdező most itt vergődik pénz nélkül?
2019. júl. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Pedig a semminél minden nyereségesebb, még a tapasztalat is, kivéve persze, ha az odautazásra többet költ, mint amennyit adnak vagy szerződés nélkül átvágják.

Mindennek meg van az ideje. Te még éppen a küszöbről visszaugorhatsz kicsit, de ha a nővéredéknek elege lesz a zsúfoltságból vagy anyukád kidől, onnan már jó eséllyel nagyon szűk kényszerpályán leszel. Nem tűnsz az írásod alapján butának, szerintem tényleg tanulnod lenne a legjobb hosszú távú befektetés, pláne ha több lehetőségből szeretnél válogatni. Egyébként az ingyen munka sem hülyeség, sokan inaskodnak vagy gyakornokoskodnak fiatalon pár hónapot azért, hogy kitanulják, megmutathassák magukat és később valami ismerős ismerősénél már fizetős melót kapjanak. Az építőiparban nagy a hiány, elmehetsz szobafestő, asztalos vagy ács...stb. inasnak. Ha viszont szellemi munkát akarsz vagy legalább, hogy bolti eladó lehess, muszáj lesz érettségizned.

2019. júl. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!