Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért kapcsol ki az akkus...

Miért kapcsol ki az akkus fúróm falfúrás közben?

Figyelt kérdés

Van egy Skil akksis fúróm, 40 nm-es azt hiszem 1200 max fordulatos, eddig csavarokat hajtottam csak be vele, kicsit fura szaga van és amikor elengedem a ravaszt rögtön lefékeződik és olyankor szikrázik belül kicsit, most vettem gondoltam kipróbálom mit bír, most égjen még le amíg garis, gondoltam fúrok vele falat.


Először szépen vitte, de a második lyuknál fúrt és egyszer csak kikapcsolt, megint megnyomtam a fúró gombot (ravasz?), megint fúrt egy kicsit kikapcsolt.


Ez normális? Túlmelegedés ellen véd? Vagy csak az akksi merül már nagyon? Tudom, hogy erre a vezetékes ütvefúró való, csak ki akartam próbálni mit bír.



2019. okt. 11. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Eleve, hogy belül szikrázik, az nem normális. De hogy látod te azt kívülről?

Ettől még az akku is lehet lemerülőben. Töltsd fel, aztán kiderül.

2019. okt. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a szénkefék miatt szikrázik, de a többi fúrónál is. Amúgy a szellőzőnyílásokon keresztül látom.
2019. okt. 11. 17:32
 3/8 anonim ***** válasza:
9%

Egy új fúrónál annak nem kellene szikráznia, mert mire bekopik, megég a kommutátor; vagy inkább eleve problémás a gép. A rögtön lefékeződés, az egy megoldás, sok gépnél csinálják már.

A kikapcsolás lehet gyenge akksi miatt, mert nyomod, de nem tud annyit leadni az akksi, így lekapcsolja a védelem, mert merülőben van.

2019. okt. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Nos,az előző válaszadóknak is a figyelmébe ajánlom,hogy az akkus csavarbehajtóknál a "ravasz" elengedésekor elektromos fékezés történik ami pedig igenis szikrázással jár. Túleröltetés esetén valóban lekapcsol az elektronika a motor és az akkumulátor védelmében.(sajna ez halálra kínzástól nem véd meg) És tényleg-annyira kínoztad hogy fura szaga van? Grat! Amíg garis, indítsd el a szervíz irányába, hátha megjavítják...

Milyen autód van ? Akassz mögé egy ekét és nézd meg mit bír!

2019. okt. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
egy sima csavar behajtástól is volt szaga, amúgy meg van rajta "drill" fokozat, vagyis ELVILEG tudnia kellene fúrni is, nem gerendát fúrtam vagy tömör betont, hanem lyukas téglát amúgy is...
2019. okt. 11. 22:11
 6/8 anonim ***** válasza:
56%

1-es vagyok

Nekem is van Bosch akkus fúróm és az enyém nem szikrázik belül. De lehet, hogy az enyém a rossz.

2019. okt. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
A drill fokozat az gyorsabb, gyengébb. A téglához tán jobb lenne az erősebb áttétel, nem? Nem kell ütvefúró, lyukacsos téglához nem is ajánlott, sőt, a sietség se barátunk ilyenkor, mindegy is, mekkora mordállyal fúrunk. Behajtáskor is füstölt? A nyomatékhatároló nem opciónak van, hanem ténylegesen védi a gépet, a csavarfejet, esetenként a furatot. Új gépnél, főleg ha nem auditorhadakkal gyárakra támadó márka, előfordul, hogy belül melegedős helyre kerül nem odavaló zsír, lakk, vagy akár csak forrasztógyanta. Ha nem szűnik, akkor van gond. A kefés szikrázik kicsit, az nem gond. Akkor van baj, ha masszív villanymotorszag és fényes, szinte folyamatos szikra van. Akkor illik drámai leírással készülve cseréltetni, a "forrósodik ahol fogom" ne maradjon ki! :)
2019. okt. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%

Első eset:

Ezek az elektromos szerszámok akkor kapcsolnak ki, ha túlmelegedtek. Vársz egy kicsit, és ha lehűlt újra lehet használni. Nyilván nem tesz neki jót, ha túlerőlteted, de pont erre van ez a fajta védelem. Hogy előbb álljon le mintsem, hogy leégjen. Azaz elvileg ezzel nem tudod tönkre tenni.


Második eset:

Igen lemerült. Az akkus szerszámok, ha lemerülnek, és kicsit pihennek, utána még valahonnan összeszednek egy minimális erőt, de az már tényleg csak nagyon kevésre elég.


De gondolom, azóta feltöltötted és ez már kiderült.

2019. okt. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!