Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Léteznek olyan szakik, akik...

Léteznek olyan szakik, akik órabérért dolgoznak kisebb munkákat? Tényleg olyanokat amikhez annyira nagy szakértelem nem kell csak időráfordítás, fizikum, néhány alap szerszám és némi rutin.

Figyelt kérdés
Van ilyen? Mert annyira nehéz ez hogy mindenki csak egy területet vállal, és azt is csak akkor ha sok. Vagy elszállnak az árajánlattal. Van aki órabért számol?

2020. szept. 11. 21:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
93%

Nekem ha elmozdul egy cserép a tetőn, azt nem tudom megcsinálni, mert tériszonyos vagyok. Tehát kell valakit hívnom.

Zömében nem jönnek, mert ezért nem kérhetnek 50ezret, ez "kismunka"

Pedig ha úgy vesszük, az olyannak mint én, aki nem tudja megcsinálni, lehet, hogy 50ezret is meg kellene érjen, mert MUSZÁJ! Különben elázik a plafon, tönkremegy a drága festés, idővel elkezd potyogni a vakolat, szétrohad a födém.

Szóval engem nem érdekel ki mennyit kér normális kereteken belül, ha az én problémámat tisztességgel megoldja.

2020. szept. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

"Munkából élő embert láttál már kigurulni elit, gazdag környékről? Szóval, hogy úgy eltudod képzelni, hogy a 400m2-es házából természetvédelmi területen kigördül valamiféle lerúgott autóval, amit csak munkára használ, de közben a garázsban ott van az, amivel meg mutatkozni szokott, és elpályázik reggel 6-kor, hogy kicseréljen mondjuk egy WC tartályt, hármat be is vállal aznapra, aztán elég is lesz mára... Ha meg tudod, hogy nem így van, akkor tudnod kéne, hogy ez az összeg nem sok! Ha az volna, mutatkozna!"


Elit környékről nem, de azért nem az a mérvadó, mert azért ne sajnáljam már hogy nem tartozik a kifejezett elithez szegényke. A legtöbb aki valamilyen szaki munkát végez, főleg építkezés, általában jobban él mint az átlag, és igen, a csereautó befigyel, meg a nagy ház általában. Sokaknak a felesége sem dolgozik, mert megteheti. Biztos ők szegénynek hiszik magukat hogy nem nyaralhatnak elit helyen, és ezért el kell kérjék az árat, hogy összejöjjön azért valami majdnem elit hely. Nyilván legszívesebben az elitnek dolgoznak, ehhez vannak szokva és másoknak is aranyáron vállalják el sokan, vagy el se vállalják. Ha lenne több szaki ez biztos változna. Valószínű tényleg belekezdünk hasonlóba, mert nem rossz munka, mondjuk persze a tetőn vagy hóban fagyban dolgozókra felnézek, de asztalosok (nem a lapszabászok hanem akik összeszerelik) pl tök kellemes munka, vagy gipszkartonozás, burkolás, legalább megvan a sport is. Az tényleg gond hogy keresztül kasul az országból jön a munka, mindenhonnan vállalnak, persze jobb lenne ha mindenkinek helyben lenne az ügyfélköre, de ehhez úgy kellene dolgozni hogy helyben ajánlgassák egymásnak az emberek, és akkor kevesebb az útiköltség.

Ezen kívül kifejezetten értelmes embereknek való munka (lenne), mert azért ehhez kellenek képességek, különben tényleg az van hogy csak a rutin, amit le akar tudni hogy jöjjön a pénz.

2020. szept. 12. 12:15
 13/15 anonim ***** válasza:
92%
Ez annyira proli hozzáállás hogy valakinek 3000 Ft az órabére akkor annyit keres. Millió szerszám adó könyvelő gépjármű stb költsége van egy szakinak katásként marad a végén 2000 Ft, azt meg ne sajnáld egy vállalkozótol
2020. szept. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Én meg azt tartom proli hozzáállásnak, hogy egyesek lépten nyomon proliznak.
2020. szept. 13. 22:05
 15/15 A kérdező kommentje:
Szerintem a 3000 egy órára teljesen reális, abszolút nem sokallom.
2020. szept. 13. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!