Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szétégett a falban egy elektro...

Szétégett a falban egy elektromos csatlakozó. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tegnap délután sütöttem az elektromos tűzhelyemmel. A vége fele azt vettem észre, hogy nem igazán akar sülni a kaja, és mikor kinyitottam az ajtót akkor sem áradt ki akkora meleg mint szokott. A hőfok állításra hallottam hogy kattan a tűzhely ahogy szokott, de nem gyulladt fel a kis lámpa ez elején ahogy szokott. Felhívtam a helyi háztartási gép szerelőt, ma szerencsére ki is tudott jönni. Azt hittem és azt is mondtam neki telefonban hogy a tűzhely lehet a rossz, de kiderült hogy nem, nem kap áramot. Megkereste hogy honnan megy oda, és megtalálta a ludast: az egyik dobozban szétégett egy csatlakozó. Pontos típusra nem emlékszem, talán "hugo". Mondta hogy kicserélheti ugyan ilyenre, mert ez a szabványos, de az is ennyit fog tudni (8 éve készült a ház). Vagy megcsinálhatja normálisan, örökösre, viszont az már úgy nem szabványos, ezért a nevét sem adja hozzá, és a biztosító sem fizet egy esetleges hiba esetén.

Melyik opciót válasszam? Nem akarok a jövőben ezzel szívni (még meg tervezem tartani a házat pár tíz évig), jó lenne a tartósabb opciót választani, csak hát az már nem szabályos, akkor nem tudom hogy az jó-e nekem. Ti melyik mellet döntenétek? Megkérdeztem apumat is ma ezzel kapcsolatban, ő azt mondta hogy felejtsem el ezeket a csatlakozókat, sőt, ő kidobálná az összeset a házból a legszívesebben. Tavaly volt nálunk is egy felújítás épp emiatt. Náluk nem egy volt a rossz hanem asszem 5, csak ők meg tudták oldani hogy bizonyos konnektorokat nem használnak, de nekem meg muszáj most megcsináltatnom, mert a tűzhelyet nem tudom átdugni máshova.



2020. okt. 24. 23:11
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
33%

13-as!

Hogy a rákba lehet villanyreszelő akinek a zsebében nincs mindig néhány csatos wago? Az mindig jó, lehet vele drótvéget ideiglenesen leszigetelni, összekötni, próbakötözgetni.

2020. okt. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
0%
# 20 Édesgyökér volt a vasárnapi ebéd? :D
2020. okt. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
27%

"csupaszon ajánlja a gyártó a legkisebb kockázatot"

Jó angol tanfolyamokat tudok ajánlani, vagy kérdezz meg valakit, miről szól az az oldal.

"CrNi rozsdamentes acél, hát az nem rugóacél"

"The stainless steel CrNi... is usually used cold strained as wire up to 10 mm diameter or strip up to 1,6 mm thickness for springs or spring parts

2020. okt. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Ember, nézz már utána a rugóacélnak mielőtt hülyeségeken elkezdesz rugózni. :)

A botlásomért pedig elnézést. Ki tudsz javítani? ;)

2020. okt. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként a Wagoban sem a 10mm átmérő, sem az 1,6mm vastagság nincs jelen a rugós tagoknál. :)
2020. okt. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

"Ember, nézz már utána a rugóacélnak mielőtt hülyeségeken elkezdesz rugózni. :)"

Az már hogy van, hogy egyszer kiválogatod, minek higgy a wago anyagban? ?D Egyébként a rugóacélokra vonatkozó érvényes szabvány, az MSZ EN 20089:2002 szerint vannak CrNi ötvözetű rugóacélok. Mi neked ezzel a problémád?

2020. okt. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Leirtam. Alkalmatlan a feladat maradektalan ellatasara.
2020. okt. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Azért, mert mikrométereket dagad a réz vezető. Volt egy kollégám régen, ő szokta mondani, kéne egy Műszaki Ludas Matyi. :D
2020. okt. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Pontosan, aki jol elveri a koklereket. 🙂 En orulnek neki a legjobban.
2020. okt. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Humorlap volt... :D
2020. okt. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!