Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szétégett a falban egy elektro...

Szétégett a falban egy elektromos csatlakozó. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tegnap délután sütöttem az elektromos tűzhelyemmel. A vége fele azt vettem észre, hogy nem igazán akar sülni a kaja, és mikor kinyitottam az ajtót akkor sem áradt ki akkora meleg mint szokott. A hőfok állításra hallottam hogy kattan a tűzhely ahogy szokott, de nem gyulladt fel a kis lámpa ez elején ahogy szokott. Felhívtam a helyi háztartási gép szerelőt, ma szerencsére ki is tudott jönni. Azt hittem és azt is mondtam neki telefonban hogy a tűzhely lehet a rossz, de kiderült hogy nem, nem kap áramot. Megkereste hogy honnan megy oda, és megtalálta a ludast: az egyik dobozban szétégett egy csatlakozó. Pontos típusra nem emlékszem, talán "hugo". Mondta hogy kicserélheti ugyan ilyenre, mert ez a szabványos, de az is ennyit fog tudni (8 éve készült a ház). Vagy megcsinálhatja normálisan, örökösre, viszont az már úgy nem szabványos, ezért a nevét sem adja hozzá, és a biztosító sem fizet egy esetleges hiba esetén.

Melyik opciót válasszam? Nem akarok a jövőben ezzel szívni (még meg tervezem tartani a házat pár tíz évig), jó lenne a tartósabb opciót választani, csak hát az már nem szabályos, akkor nem tudom hogy az jó-e nekem. Ti melyik mellet döntenétek? Megkérdeztem apumat is ma ezzel kapcsolatban, ő azt mondta hogy felejtsem el ezeket a csatlakozókat, sőt, ő kidobálná az összeset a házból a legszívesebben. Tavaly volt nálunk is egy felújítás épp emiatt. Náluk nem egy volt a rossz hanem asszem 5, csak ők meg tudták oldani hogy bizonyos konnektorokat nem használnak, de nekem meg muszáj most megcsináltatnom, mert a tűzhelyet nem tudom átdugni máshova.



2020. okt. 24. 23:11
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
Tudom, azert irtam a smylet. 🙂
2020. okt. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!