Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Olaj radiátor teljesítmény?

Olaj radiátor teljesítmény?

Figyelt kérdés
Sziasztok, lehet buta kérdés, van egy régebbi olajradiátor 1500w-s, 6 fokozatos,nem olyan kicsike, ha mondjuk lejebb veszem 3-4 es fokozatra akkor kevesebbet fogyaszt áramba?

2021. nov. 28. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:

A fokozatokkal ha jól tudom a helység hőmérsékletét állítod.

Ahogy agáz konvektoroknál is van. Bekapcsolás után az is teljes lángon ég. Tehát hapl.3 as ra teszed,akkor ha eléri a szoba hőmérséklete pl.a 20 fokot,kikapcsol.Aztán 18 nál meg bekapcsol.

A modernebb kivitelűeknél ezt már ellenőrző lámpa is jelzi.

2021. nov. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fokozatoknak szokott lenni 2db kapcsoló, illetve van a fentebb említett hőfok állító rajtuk.
2021. nov. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

hát ez a fogyasztás bizony csalóka. Ha lejjebb veszed, akkor kevesebbszer kapcsol, vagy ha olyan, akkor kevesebb fűtőszál működik..így viszont nem ér semmit..ha meleget szeretnél, akkor bizony kell az 1500 Watt folyamatosan. ez óránként 1,5 kWhx24 órával, ez a napi fogyasztás x 30 nappal x aznáramíjjal(asszem most 37 Ft/kWh)


A kérdésedre válaszolva..igen kevesebbet fogyaszt, de nem is ad meleget.

2021. nov. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, azt elfelejtettem írni, hogy 2 kapcsolo van rajta, lejebb vettem 6 ról 3 ra,így is kellemes a hőmérséklet,igaz ebből a szóbából nyílik egy másik szoba, ott hő sugártó megy,holnap jőn a gáz szerelő, ez csak szükség megoldás most, csak érdekelt, mert 6oson nagyon meleg volt bent, köszönöm mindenkinek.
2021. nov. 28. 13:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Tetszik az éles logikád .
2021. nov. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!