Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a véleményetek a Straus...

Mi a véleményetek a Straus márkáról?

Figyelt kérdés

Látok mostanában egy csomó gépet egész baráti áron straus márkában. Kompresszort hegesztőt festékszórót és hasonló cuccokat. Mennyire megbízható ez a márka? Van valameikőtöknek ilyenből otthon? -Hogy vagytok megelégedve vele? Érdemes venni ezekből a márkákból szerszámot gépeket?

Nekem egy festékszóró pisztolyom van de nincs vele bajom idáig. "Bár komoly munkát még nem csináltam vele így nincs összehasonlítási alapom.



2012. máj. 16. 16:41
1 2 3
 11/22 anonim válasza:

A staus márkanév egy ügyes kereskedő ügyes marketing fogása! Ezzel a névvel azt a hamis látszatot kelti,hogy precíz német vagy osztrák gépet veszel, a valóság azonban az hogy a kínai piacon árult gépekkel szinte mindenben megegyeznek kivéve a matricázást ill. újabban egy két műanyag elem eltérően néz ki a kínaitól de belül ugyanaz!

Egy biztos gyenge minőségű gépek, barkács célokra is csak korlátozottan alkalmasak! Az áruházak ügyfélszolgálatai szerint 80% uk meghibásodik!

2014. dec. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 dirtboy ***** válasza:
az lehet de nálunk a straus csőszivattyú még mindig hibátlanul üzemel,és nem műanyag lapátos ráadásul.
2014. dec. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
Nekem egy dekopirfureszem van de teljesen meg vagyok vele elegedva
2014. dec. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Crystalclear válasza:

Olvasva a hozzászólásokat és látva a feltűnéseik rendjét mintha 1-2 csing cseng rá lenne állva a témára és balanszolnák a kritikát.

Pedig a kritika siralmas,hitvány aljas ravasz márka mint ezek a powercraft Straus és társai művelnek.Ahogyan feljebb már elmondták,pont annyira vannak összerakva,pont anyi anyagot tartalmaznak,pont olyan vastagságban,pont olya ilesztésekkel,pont olyan minőségű csapágyakkal és elektronikai precizitással ami éppen arra jó hogy gépnek nézzen ki és hazavidd.De enyi és nem több.Az összes teljesen ugyanaz,csak egy másik fröccsöntött formában másik névvel.Nem tudsz annyira óvtosan flexelni 5 perceket hogy a huszadik alkalomkor már ne mutasson a gép valami furcsát.Kiszakad a kommutátor az az alapjelenség,szénkefe 10 alkalom után elfogy de a drótja rugója megy a kommutátor közé.Csapágyak lötyögnek rázkódik melegszik az egész.

Komolyan végre kiírhattam magamból ezeket amik felgyűltek az évek folyamán,soha többet nem veszek névtelen sarokcsiszolót van vagy 5 amiknek az árából már vehettem volna egy Bosch-t.(azóta vettem)

2016. márc. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Jól mutatnak a garázsban. :D Ennél több előnyük nincs.
2016. márc. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:

hagyjátok már magatokat. ez pont olyan mint a láncfűrész a románoktól. ha ertesz hozzá semmi baj vele ha hülye vagy a stihl is tönkre megy. nekem "román" fűrészem van a többi flex fúró hegesztő kompresszor aggregátor mind straus vagy einhell. semmi baj velük. oda kell figyelni rájuk , nem szabad túlterhelni stb.

a fűrész megvan vagy 5 éve, azota kapott windsor vezetőt és stihl láncot, ja és stihl kenőanyaggal járt világ életében. a gyari vezetője asszem 300 mázsa fát a vánc 80 mázsa fát birt.

a többivel meg felépitettem egy 5x6 méteres garázst

nyugodtan vedd meg. hobby célra felesleges többet áldozni

2016. okt. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Hagyjuk ezeket a védőbeszédeket.A Straus mint márka nem más mint ipari hulladék. Én egy elektromos ütvecsavarozót vettem otthonra, hobbicélra. Az első munkánál, ami egy felnilevétel volt, a meghajtó fogaskerék lefogazott,azóta csak nehezéknek jó.Alkatrész nincs hozzá. Ingyen sem kellene több.
2016. dec. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
100%
Lehet velük bohóckodni, néha használhatóak is, de meg fogod unni, és veszel márkásat. nekem is volt strauss láncfűrész, és mindig akkor volt vele szopás, mikor dolgozni akartam vele, vettem a husqvarnát, középkategóriásat, na az tényleg olyan hogy előveszed és használod. Igaz drágább, de a szenvedés helyett a dolgodat tudod végezni, nem a gépet barkácsolod hogy dologra bírd fogni.
2017. aug. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Verbai sándor válasza:

2014-ben 27000ft-ért vettem egy Strausz 50literes olajkenésű kompresszort.

Le kellett fújnom egy hosszú kerítést favédőszerrel, gondoltam, ha csak ezt az egész napos munkát kibírja a 40 fokos melegben már megtérült az ára(25e-ér csinálták volna meg a munkát).

Hát jó forró volt a folyamatos használattól a még bejáratós kompresszor, féltem is a pillanattól hogy "elhervad", de kibírta.

Kisebb munkákra használgattam még egy évig gond nélkül amikor jött megint egy nagyobb munka megint csak tűző napon.hát ezt is kibírta:-o

Itt már felfigyeltem rá hogy talán kifogtam, és lecseréltem az olajat, meghúztam a hengerfejcsavarokat (rá is fért) amitől határozottan csendesebb lett és mintha jobban is termelne.

Hat hónapja befogtam egy gumisgépre, na itt kap rendesen.

Húzom halasztom a 130e ft-os gép vásárlását ami ide valaó lenne mert ez a kis Strausz még ha lassabban is termel mint ide kéne de csak kitart.

Még nem látom hogy hol a vége....

Egy biztos, aki 1014-ben gyártott 50l-es olajkenésű modelt vett utánnahúzott a hengerfejcsavaroknak 15Nm-el, az jóljárt.

(Vagy csak nekem volt szerencsém)

2018. jan. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Hát nem bírom ki, hogy ne írjam le... Szóval Straus, kézi pici csavarbehajtó, asszem 3,7 V-os, talán az Auchan-ben volt akciós pár éve. Már akkor is úgy gondoltam, hogy nem kell ez nekem, úgyis ritkán lenne használva, de addig addig, hogy a végén csak meggyőztem magam, megvettem. Hazahoztam, első töltés alkalmával alig tudtam bedugni a 220-ba, mert a töltöjének a dugóján az egyik láb el volt hajolva. Nagy nehezen egyszer sikerült feltölteni vele. Töltés után próba képpen betekertem vele talán 3 csavart is aztán visszacsomagoltam elégedetten, hogy hó de jó vásárt csináltam. Legk. kb fél év után keleltt volna, elővettem, persze addigra lemerült. Jó, estére felteszem töltőre, majd reggel használom. A művelet során a dugót már nem sikerült a konnektörba erőltetnem, mert a lába letört. Nah, klafa. Jó, sebaj, van itthon egy másik, hasonló töltö, ugyanezzel a feszültséggel, nagyobb áramerősséggel is tölt. OK! Felteszem, feltölt, az öszes control lámpa világít, hogy az akksi üzemkész. Nah, kezdjünk végre dolgozni. Első csavar hiba nélkül beteker, második csavar már döcögős, a harmadikra meg elfogy az erő. :( Marad a szokásos kézi munka. Hát ilyen ez a Straus a szememben. Sokmindenre jó, de igazából semmire sem való. Remélem sikerül sokakat lebeszélnem róla. Más Straus termékeket ugyan nem próbáltam, de ezek után már nem is akarok.
2018. dec. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!