Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Stihl 021 láncfűrész hiba,...

Napkiraly kérdése:

Stihl 021 láncfűrész hiba, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Szóval nem tudok hentelni,mert elromlott az 1998-as Stihl 021-es láncfűrészem. Az utóbbi időben kissé erőtlennek tűnt, ha alapjáraton hagytam lefulladt. Ma még beindult, szétvágtam vele eztazt,aztán kékes füstöt adott,leállítottam,két órával később már nem indult. Gyertyát kitisztítottem,másik gyertyávalis próbáltam,direktbe fecskendeztem a hengerbe benzint,nem történt sok érdekes. Berántásra a tekercs ráz, azonban gyertyára dugva a pipát a hengerfalhoz érintve mintha kevés és elégtelen lenne a szikra (ebből gondolom hogy kompresszió alatt talán már nincs is szikra).

Öreg mesterem,aki már nem él azt javasolta régen hogy növeljük mindig az előíráshoz képes két tizedmilliméterrel nagyobbra a szikraközt. ezt is megpróbáltam. Meg se röffen.

A hiba oka lehet.

1. a tekercset kell cserélni, mert nem ad megfelelő szikrát

2. gyűrűzni kell,mert nincs kompresszió (elég sokat volt használva,mint tudjátok boncmester vagyok :-)

Köszönöm előre is a segítséget



2012. máj. 20. 21:18
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
na jó,bent tényleg nem a saját stihlemmel vágunk :)
2012. máj. 28. 15:02
 12/14 A kérdező kommentje:
van koponyafelnyitásra spéci kis fűrész,precízebb a stihlnél, és elektromos :)
2012. máj. 28. 15:04
 13/14 anonim ***** válasza:
na azért :D a stihl lehet kicsit fröcsögős lenne..
2012. máj. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Kérdés a kérdésben: kb hány bar-t kellene mérnünk kompresszióméréskor? (38ccm fs120 stihl fűkasza)
2013. máj. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!