Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen láncfűrészt ajánlatos...

Milyen láncfűrészt ajánlatos venni otthoni tüzifa vágáshoz?

Figyelt kérdés
Nem pont a legdrágábbat szeretném, de azért tartós legyen. Tervezem venni kb 240q bükköt és azt felvágni gondoltam veszek egy saját láncfűrészt mint fizetni érte folyamatosan. Benzines vagy elektromos, azon belül is milyen típust ajálanátok? Folyamatosan lehet használni vagy kell időközönként pihentetni..?
2012. szept. 17. 11:53
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
A 236-al szívni fogsz,nem tüzifa aprításra való akár csak azMs170.Tele a használltpiac eladhatatlan kics mütyür vackokkal márkától függetlenül.Kuglizásra 2,5-3,5 paci ideális megint csak márkától totálisan függetlenül.Én husqvarna 350 és Ms 260 al tolom az nagyjából elég.Kínaiban is van amivel évekig vághatsz gond nélkül de ha picit se értesz a szereléshez ne vegyél.Amúg meg aki nem béna annak az tökéletes megoldás,mondjon bárki bármit szerintem a legtöbb kínai gép a használó bénasága miatt romlik el,persze a nagyon rossz gumi alkatrészek mindenképp elromlanak előbb vagy utóbb.Ms 260 as viszont már mosolyt is csal az arcodra ,jó vele vágni.Nézz körül használtban is mert lehet jó darabokat találni,csak ne fizess senkinek előre utalással:)Olajhoz meg annyit fűznék hozzá mindenki csak azt szajkózza fullszintetikus.. totál nem csak az a lényeg fél szintetikus olaj is teljesen megfelel ha koksz-hamu mentes égésüt vásárolsz.Sok full szintetikus ugyan annyi kormot produkál a dugó tetőn mintb az ásványi olajok.A kenése ku..va jó de a leváló koksz vonalkódosra eszi a dugót meg a hengert is.Főleg otthoni használatban ahol nem pörgeted hosszú ideig ful gázon,képződik a koksz.Több olaj is kb ugyan annyira káros mint a kevés csak más problémát okoz.legvégén még ajánlani tudom otthonra a Mcculloch cs50 est azt is Kínában szerelik össze dearánylag tűrhető minőségben és ezen az áron nagymárkából belépő modellt kapsz ami fűrész imitátor a cs50 melett.
2019. máj. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
Egy hozzászóló említette a Straus-t.Erröl csak annyit hogy 2017 ig amit a Tesco forgalmazott nagyon jól járt aki vett,van nekem is tudom milyen.Na de mivel felkapott lett a márkanév most már az összes piacos hulladékra ezt a nevet írják és aki megveszi csak ráfarag.A régiek meg jobbak mint a FUXTEC meg a hasonló felmeneggelt be nevesített értelmetlenül drága átverésfűrész.Ugyan az a soványka kínai kiscsaj-rókabundában....de lehet műszőrme?:)))Ugyan ez a hozzászóló szerint a MOL 2t olajak nem jók..Na ez totál nem igaz.Az olajak külömböző besorolást kapnak .A MOL dynamic 2T olajak a legmagasabb besorolású szintetikus olajak közé tartozik,árkategóriában sem a Stihl sem Husqvarna nem tud ilyen minőségű olajat felvonultatni.Hogy miért? Mert amég MOL egy oljaipari cég addig a másik két említett csak megveszi valahonnan az olajat és felmatricázza.A Mol dynamic olajak eleve füst és koksz mentesítetek ez alap áron benne van ,még az átlagos felhasználó csak a stihl feliratot látja és azt hiszi a legjobbat vette meg..Nem nem..Az náluk nem annyi.Oroszoknál 2. legnépszerűbb és ajánlott 2T a MOL dynamic,de nálunk le kell nézni ami magyar.Trend
2019. máj. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!