Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen láncfűrészt ajánlatos...

Milyen láncfűrészt ajánlatos venni otthoni tüzifa vágáshoz?

Figyelt kérdés
Nem pont a legdrágábbat szeretném, de azért tartós legyen. Tervezem venni kb 240q bükköt és azt felvágni gondoltam veszek egy saját láncfűrészt mint fizetni érte folyamatosan. Benzines vagy elektromos, azon belül is milyen típust ajálanátok? Folyamatosan lehet használni vagy kell időközönként pihentetni..?
2012. szept. 17. 11:53
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Az új Husq. fűrészeken már olyan lánc van, ami mérsékli a visszacsapást, de kezdésnek nem árt a védőmaszk használata. Az szerintem tapaszt favágónak sem árt, görcsnél tud meglepetéseket okozni bármelyik fűrész és a por se megy a szemedbe.
2012. szept. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

görcsnél? teljesen elveszitek a kedvem a favágástól:D


Azt néztem hogy tud felrántást csinálni, de hogy milyen erővel.. stb nem tudom elképzelni, mivel még életemben nem fogtam láncfűrészt.

2012. szept. 20. 16:02
 23/32 anonim ***** válasza:
Tud bizony, ismerősömnek 80 köbcentis van, görcsöt fogott és átdobta a srácot a rönkön:D Nem egy veszélytelen dolog, a védőmaszk nagyon ajánlott hozzá. Kesztyűből lehet kapni ilyen mikroszálasat, amit ha netán elkap a fűrész, a szálak azonnal berakják a kuplungot és egyből lefullad.
2012. szept. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

az durva, és egyben életveszélyes meglepetés:D

Nézd ez ugye 38 ccm, bízom benne nem fog ilyen szenvedélyesen viselkedni a fűrész. Azthizsem oldal tartással direktbe ki fogom próbálni milyet üt ki a fürész, ha elkapja az élét valaminek.

2012. szept. 21. 20:42
 25/32 anonim ***** válasza:
Nekem egy 340-es van, a multkor voltam vele vágni bérbe pont ilyen hasított méteres rönköket. 12 métert vágtam össze vele de úgy gondolom hogy ehhez a munkához még ez a gép is kicsi. 2.7 le. A 236-os még kisebb. A stihl 170-180-as szerintem szóba sem jöhet. Ezek a gépek nem arra valók hogy 10 méter fát vágjana vele. Lehet vele vágni nagyobb rönköket is de csak óvatosan lassan. otthon ellehet vele dikicselni de másra nem jók.
2012. okt. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
közbe jelzem már is eladó a fürész H236, 1 tankot ment, nem nekem találták ezt ki. Ha valakit érdekel keressen meg privátban
2012. okt. 23. 07:35
 27/32 andante ***** válasza:
37%
Nem számít sem a fa, sem a hely, de Makita és MTD fűrészt SEMMI ESETRE SEM VEGYÉL! Ha van rá pénzed Husqvarnát vegyél, hálás kis gép és megfizethető. A nagyra értékelt STIHL, nem annyival jobb, mint amennyivel drágább, így nem ajánlom! Kispénzűek, de jót akarók mostanság a STRAUS-t veszik és eredményesen! Ha az olaj keverékre odafigyelsz, meghálálja!!!! Hát abból is csak a Husqvarna olajat javaslom! Olcsóbb, és jobb mint a sz@r MOL - os adalékok!!!!
2012. nov. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Makitát, MTD-t nem ajánlod, de a Straust igen?

Én kis pénzű vagyok és szeretnék láncfűrészt, de Straust nem vennék.Vagy győzz meg.Komolyan kérdezem, mert érdekel.MTD tényleg sz@r, de a Straus-al egy kalap alá veszem. Makita miért rossz?

2012. nov. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 dirtboy ***** válasza:
makita az igen is jó fűrész,ne hordj itt össze baromságokat.
2012. nov. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:

Gondolkozom otthonra láncfűrész vásárlásán, csak nem tudom milyet. Eddig egyetlen egyszer volt egy nagyárauházas elektromos láncfűrész a kezembe és ennyi. A kábele baromi zavaró.


Elkezdtem videókkal és leírásokkal ismerkedni vajon mi is lenne a jó nekem.


Nagyon ritkán használnám, kertbe főzéshez tűzifát aprítanék vele meg a ház körül meglévő akác, alma, meggy ilyesmi fákat vágnám vissza amikor épp úgy alakul.



Szóval tényleg ritkán venném elő és nem épp ipari tevékenységekhez, de már párszor megszívtam vacak barkácsgépekkel így a minőséget keresem ami inkább nagyobb mint kell nehogy cserbenhagyjon abban a fél napban amikor épp ráérnék dolgozni vele. Azért milliomos se vagyok :)


Az alábbi kettőt néztem ki eddig. Ki melyik választaná és miért? Köszi!


Makita EA5000P45E benzinmotoros láncfűrész (kb 150eFt)


Makita EA3500S40B benzinmotoros láncfűrész (kb 70eFt)

2018. okt. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!