Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A csukott ablakon ömlik be a...

A csukott ablakon ömlik be a hideg, mit szögeljek rá ami szigeteli? Pénz nincs. Házi megoldás, ötletek kellenek!

Figyelt kérdés
Eddig ezeket próbáltam, de az eredmény változatlan: régi szivacsokat, pokrócokat raktam a két ablak közé, hosszúkásra összehajtott újságpapírt ragasztottam a résekhez, belülre gyékényt szögeltem fel és a függöny be van húzva. Mégis árad a hideg. Az ablak alatt a fűtőtest, így szinte az "utcát fűtjük". Ha esik és erre fúj a szél az eső is befolyik a szobába a párkánynál. Panel lakás, végig vannak az ablakok az egész frontoldalt. Hideg van és szabályosan fúj a lakásban a szél a csukott ablak ellenére. Megcsináltatni az ablakokat a későbbiekben sem fogom tudni majd, ezért ezt ne tanácsoljátok! Legalább a hálószoba ablak három szárnyából kettőt be akarok szögelni valamivel, ami szigetel. Egy szárnyat ettől még kitudok nyitni. A kérdés az mi a legjobb erre: szőnyeg, pokróc, sok újságpapír? Melyik szigetel jobban? Esetleg valami pár száz forintért beszerezhető barkácsboltban kapható valami ami jó erre? Ötleteket várok!

2012. okt. 31. 20:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
87%
Olcsón kapható gipsz barkácsboltokban, kikevered sűrűre, és kívül-belül átkened vele az ablakkeret és a fal közti réseket. Ha ott jön be hideg, az is szigetel.
2012. nov. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Bandi bácsi ***** válasza:
100%
Sziloplasztot nyomj az ablakkeret azon részébe ahova a nyílószárnynak zárnia kellene, majd tegyél erre műanyag fólia csíkokat és csukd be az ablakot. A sziloplaszt kitölti a hézagokat, de nem ragad a nyílószárnyhoz a fólia miatt, így elég jó tömítést tudsz kialakítani ami vélhetően tartós, rugalmas és nem horror árú sem.
2012. nov. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!