Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Megszokott lenne, hogy a nő...

Megszokott lenne, hogy a nő egyedül újítja fel a házat, és készít bútorokat?

Figyelt kérdés

Vettünk férjemmel egy házat, amin sok apró javítani való lenne (nem extrém , hétvégéken apránként is elvégezhető feladatok) pl: bútor festés, ajtó-ablak újrafestés, glettelés, polc felfúrás, konnektor csere stb... Viszont férjem nem hajlandó egyáltalán részt venni ezekben a feladatokban, így 28 éves nőként kénytelen vagyok egyedül megoldani.Ez normális dolog fiúk? a költségvetésünk elég alacsony ezért próbálnánk a két kezünkkel megoldani mindent, de sokszor gondolkozom azon hogy inkább szakembert kellene hívni,mert egyedül marha lassan haladok (és valljuk be sokszor jól jönne a férfias segítség ).Csakhogy attól félek egyedül a szakembereket sem tudnám kezelni (gondolom oda is kellene valaki aki cseszegeti, hogy minőségi munkát végezzen)én meg nem ez a típus vagyok sajna :(


Hozzá kell tenni hogy én otthonról dolgozom, párom pedig eljár dolgozni (8órában-irodai munkát, ami után nagyon fáradt mindig, ráadásul fényévekkel többet keres mint én),ezért nem merem megemlíteni neki a lelki nyűgömet. De gondolom mások házai/otthonai is elkészültek valahogy hasonló életstílus mellett... Párom szerint ma már egyetlen férfi sem csinál a két kezével semmit a házon, hanem kifizetik a megfelelő embereket. (Csakhogy nálunk az emberek hívását is nekem kellene intézni- HA lenne rá pénzünk)


Ti mit gondoltok? Nálatok ez hogy volt?



2017. aug. 28. 20:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
34%
Gratula a főnyeremény férjhez. Ne nyúlj a házhoz, adjátok tovább és váljatok el, mert egy patkányhoz mentél :(
2017. aug. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%

Én is minden ilyesmit magam csinálok, festés, mázolás, kárpitozás, kisebb villanyszerelések, bútorösszerakás, stb.

Mondjuk az én férjem nem azért nem csinálja, mert rangon alulinak érzi, hanem mert nem precíz és nincs hozzá türelme.

Viszont remekül főz, szépen takarít, ablakot pucol, füvet nyír, kertet rendez és mindent, amihez nem kell precízség, csak fizikai erő.

Ettől függetlenül, nem látok az irigységtől, amikor látom, hogy egyes nőknek milyen szerencséjük van az ezermester párjukkal. Hihetetlen pénzeket megspórolnak.

2017. aug. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%
Azon csodálkozom, hogy még nem zavartad el a francba a férjedet. 8 órai irodai munka után nem akar csinálni semmit? Én Férfi vagyok, 12 óra kemény fizikai munka után tapétáztam, festettem otthon. A helyében elsüllyednék a szégyentől, ha a feleségemnek kéne barkácsolni, miközben én a légkondis irodában lógatom. Nézd, az ablakokat te is le tudod festeni, de ne állj neki a vezetékeket szerelni, vagy flexel köszörülni. Ezekhez szakembereket kell hívni, ha a férjed ilyen nyámnyila.
2017. aug. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
60%
Hát ha nem is patkány de érdekes ember. Férjem is meló után áll neki villanyszerelés, vízvezeték szerelés , gipszkartonozàs ,csempe padlólap stb Jó biztos ,hogy nem szakember minőség (bár láttam én már ótvar munkát) de szép. Bizony egy vagyont lehet vele spórolni. De akinek nem számít a pénz annak mindegy . Pl ha te otthon dolgozol lejár a 8 óra munka ,neked sem kell semmit csinálni . Se főzni ,se mosni takarítani stb .
2017. aug. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
61%

Megszokott lenne, hogy a nő egyedül újítja fel a házat, és készít bútorokat?Ti mit gondoltok? Nálatok ez hogy volt?

Miért nem ez az alap??? :D

Mondjuk én gond nélkül lerendezem a szakembereket mert ha villany,gáz vagy pl a teljes ház központi fűtése kerül sorra akkor ahhoz már ember kell,meg persze előtte kellő időt kell az interneten okosodással tölteni mert 10ből 6 szakember úgy kezd a dolognak,hogy a h-lye nőnek azt mondok amit akarok,simán elhiszi (aztán amikor rádöbbenek,hogy ez nem így van akkor az árajánlatukkal mintha a föld nyelte volna el őket). De ami nekem is megy azért meg nem fogok fizetni mert 100 másra jó az a pénz. Férjem meg szegény nem tehet arról,hogy ilyen kis tesze-tosza....mindig mondom neki,hogy egyszer majd leesik a kukaca és nekem fog kinőni :D

2017. aug. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
66%
Hiába pontoztok le, itt a felújítás a legkisebb gond, ha még a lelki nyűgöket sem meri elmondani. Mi az, hogy nem meri egy házasságban? Nyomkodjátok csak a pirosat!
2017. aug. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%
Én egy ilyen mindent megcsináló férj vagyok. Gletteltem, festettem villanyt szereltem, lapoztam, ablakot cseréltem, járdát építettem.... közben dolgozok és kétszer annyit keresek mint a feleségem, intézem az autókat, a gyereket hozom viszem iskolába, nyáron meg felügyelem munka mellett. Semmi értelme.
2017. aug. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%

2-es vagyok


Én mondjuk tojok a pontozásra, de a lelki része érdekelne, hogy valaki/valakik miért érzik úgy, hogy nem szimpatikus nekik, hogy nő létemre ilyen munkákat meg tudok csinálni és meg is csinálok?

Különösen annak tükrében, hogy nálunk ez működik, tökéletes a házasságunk, mindketten azt csináljuk, amihez kedvet érzünk és egyikünk sem használja ki a másikat, hogy csak az robotol valamivel.

Hölgyeim, ez is az emancipáció része, amit annyira szerettek hangoztatni, hogy nincs csak férfi és nincs csak női munka!

Akkor, ahogy elnézem a pontszámom alakulásából, CSAK női munka nincs, a pasi vasaljon, főzzön, porszívózzon, de egy nő ne álljon oda festeni-mázolni, mert az "férfimunka"

Ez a tipikus kettős mérce.

Vagy hol így beszélünk, hol úgy?

2017. aug. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
79%
Kedves 8 as. Azért mert azt mertem írni ,hogy a férjem meló után áll neki itthon a felújításnak , még nem jelenti azt hogy én közben a se...m vixelem. De! Ha már egy férfi 8 óra iroda után hulla fáradt ,akkor a nő nem lehet az ?! Én bizony nem tennék arrébb egy ilyen embernek egy szál gyufát sem. ( Mondjuk hozzá sem mentem volna ,de mivel gondolom a kérdező erre nem kíváncsi ezért nem írtam ) Továbbá én is szoktam fizikai munkát végezni. Törmeléket hordtam ,anyagot kevertem,festettem had ne soroljam végig . Szerintem egy családban össze kell fogni ahhoz ,hogy boldoguljon az ember vagy spóroljon egy kis pénzt. Na mindegy nem vitatkozni járok ide fel. Az meg nem a mi bajunk ha egyes férjek "tesze-toszàk" .
2017. aug. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
59%

Ha olyan jól keres a férjed, intézzen szakembereket. Te pedig ne csinálj magadból mártírt, igenis beszéld meg vele, hogy közösen fejlesszétek a házat. 8 óra irodai munka nem olyan megterhelő, hogy a nap további részét a tv előtt hasalva kell eltölteni. Ha pedig inkább pszichésen merül ki, kifejezetten feltöltené egy kis fizikai munka.

Szóval beszélj vele és próbáljatok együttműködni. Ha nem megy, mielőbb menekülj, csak rosszabb lesz.

2017. aug. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!