Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti bementek otthon cipovel a...

Ti bementek otthon cipovel a lakasba?

Figyelt kérdés
en nem, de a lakotarsam ugyan azzal a papuccsal jarkal bent amivel kint a folyoson is tehat kb ennyierovel cipovel is jarkalhatna. Ez engem nagyon zavar, de lehet neha tul aggodom az is a baj. Szerintetek lehet barmilyen fertozest / betegseget elkapni emiatt? :/ (Amikor hazamegy , videkre mindig felmosok de addigis valahogy lenni kell...)
2020. febr. 10. 22:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Ritkán járkálok mezítláb, van benti papucs. Ágyra meg nem papucsban fekszem, szóval a padlóról az ágyba nem jut fel semmi.

Ami igen, arról a macska tehet. :D

2020. febr. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

3 max 4 naponta úgy is cserélek ágyneműt és nem attól lesz "koszos" mert a lábam "koszos"...

Kicsit görcsös nekem az ilyen szintű tisztaságmánia... amugy aki steril környezetben él, az sokkal könnyebben kap el fertőzéseket, ha már ettől parázol, mint az, akinek fel van készítve az immunrendszere.

2020. febr. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
58%

11-es, jogos, akinek macskája van, az se engedje fel az ágyra? (mint tudjuk, ez kivitelezhetetlen.) Nekem kijárós macskám volt, ugyanúgy velünk aludt az ágyban.

Kérdező, nem kell ennyire tisztaságmániásnak lenni... Legyen ott tisztaság, ahol szükség van rá (fürdőszoba, konyha). A többitől semmi bajod nem lesz. Elég rendmániásnak lenni. :D

2020. febr. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Ha extra száraz és tiszta a cipő, és sietek, akkor előfordul, hogy abban lépek vissza a kulcsomért pl, de igyekszem akkor is minél kevesebbszer érinteni a földet az úton.

Ha nem extra tiszta a cipőm, akkor vagy leveszem, vagy négykézláb bemászok. :D

2020. febr. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

#13

Miért lenne kivitelezhetetlen? Évekig volt bent macskánk, soha nem ment fel az ágyra.

2020. febr. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem, de ha már cipő van rajtam és elfelejtek valamit, előfordul, hogy góliát léptekben beugrok érte. Vagy a mosdóba is elmegyek még, ha már cipő húzás után jut eszembe, hogy lehet mégegyszer kellene.

Ha sáros a cipőm, akkor persze nem.

Bent egyébként szobapapucsban közlekedünk, szóval talppal nem szedünk össze semmit. Megjegyzem nálunk is minden másról a macska tehet. Egyébként ő csak akkor hesszel az ágyon, amikor le van takarva és mi nem fekszünk benne. Utána már fujj fujj büdös... még a végén meg lesz szeretgetve. Az, hogy az ágytakaróra esetleg felviszünk valami mikroszennyeződéseket, annyira nem zavar. Annyit bőven sikerül az utcai ruhával is. Ezért pl. nálunk hazaérésnél szinte az első, hogy otthoni gúnyát húzunk. Persze attól sem kapok szívrohamot, ha leteszi valaki a hátsóját a lakásunkban utcai cuccban.

2020. febr. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A macskakat mi is kizartuk a halobol, de nekunk egy ajtoval csukhato eloterbol nyilik a haloszoba es a dolgozoszobam, igy ezekre a helyekre nem engedjuk be oket, mert egyreszt mi sem akartuk, hogy az almos labukkal az agyon ugraljanak, masreszt az egyik ugy vedlik neha, mintha muszaj lenne, ez jobban zavart az agyban, mint a kis koszok. Mashogy amugy nem tudom, hogy kivitelezheto, biztos vannak nevelheto macskak, de mi nem tudtuk oket leszoktatni a konyhapultra ugralasrol sem, a konyhan pedig nincs ajto, szoval ez van.

Ha valamiert mezitlab maszkaltam, mielott az agyba megyek, lesoprom a talpam, a minimalis kosz nem zavar, hetvegente mosok agynemut.

2020. febr. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk konyhapultra, asztalra nem mennek fel, az tabu. De az ágyat nem gondolom akkora tragédiának, szobacicák, az alomhoz meg tartozik morzsagyűjtő lábtörlő nekik, szóval nem (na jó, legalábbis nem annyit) hordják szét. Szóval így kvàzi tiszták.
2020. febr. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!