Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Jó panelházban lakni? Tapaszt...

Jó panelházban lakni? Tapasztalataik?

Figyelt kérdés
Szeretnek ott lakni?

2020. aug. 27. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Vannak előnyei, hátrányai egyaránt:

Előnye, hogy a ház felújítása nem a lakók gondja, csak befizetjük a felújítási alapba, ami kell, és központilag intézik, nem nekünk kell szaladgálni mesterek után

Jó, hogy télen nem kell havat söpreni

Jó, hogy nem kell téli tüzelőről gondoskodni, mert vagy gáz, vagy a táv bent van


Hátránya, hogy nyáron nincs egy kis udvar, kert, ahova ki lehetne menni, ülni, ha kilépsz az ajtón, már közterületen vagy

Baj, hogy vékonyak a falak, a szomszéd lakásokban bármi történik, hallani lehet

Mi magunk sem hangoskodhatunk úgy, ahogy éppen szeretnénk (pl. családi összejövetel), mert zavarjuk a szomszédokat

2020. aug. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%

Én csak hátrányt látok.

Nincs nyugalom, kocsi az utcán áll, zajok stb...

Ha lehet választani sose mennék panelba vissza.

2020. aug. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Én családi házban nevelkedtem, hosszú ideig éltem ott, és utána költöztem panelba. Az egyik, hogy aki panelházat vesz, az nem azért teszi, mert mondjuk tetszik neki ez az építési stílus, hanem mert ezt engedheti meg magának. Én is nyilván szívesebben élnék egy szép újépítésű téglalakásban, dehát azt nem engedhetem meg magamnak. Ettől függetlenül nem olyan rossz dolog a panel. Családiban mindig fáztam, ha meg jobban fűtöttem, nagy magad volt a gázszámla. Panelban ilyen probléma nincs, mert fűtenek ezerrel, de a havidíj egyenlő. A másik előnye, hogy nagyon jó az infrastruktúra. Mindenhol buszmegállók, metró, rengeteg bolt, és nem csak kisközértek, hanem szupermarketek is. Ha csak a közelben járkálnék, akkor is el tudnám intézni a dolgaim 90%-át.

Ami engem zavar a panelban, az az, hogy nyáron klíma nélkül nagyon nehéz meglenni, a másik, hogy itt rengetegen dohányoznak, és hozzám is beszáll a füstszag. Az még kimaradt az előnyökből, hogy biztonságosabbnak érzem. Éjjel sem félek ha egyedül vagyok. Persze, nyilván nincs udvar stb., de itt előttünk csináltak egy nagyon szép parkot, meg szuper játszóteret, úgyhogy valamilyen szinten ez pótolja az udvart. Alapjában véve emberfüggő, kinek mi való.

2020. aug. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
🙋‍♀️
2020. aug. 27. 14:15
 5/7 anonim ***** válasza:
42%

Panel alatt mit értesz?

Mert itt a vidékiek nagy részének minden "panel" ami emeletes társasház.

Ha nálad a panel tényleg panelt jelent, akkor arra számíts Kérdező, hogyha a 200 lakásból csak egybe behurcolja valaki az ágyipoloskát, vagy a csótányt, akkor az egész házban lesz, nálad is!

2020. aug. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
26%

A panelnek csupán egyetlen hátránya van.

Az, hogy nincsen előnye.

2020. aug. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
27%

Előadást tartottam egy azon napon két iskolában is.

A békásmegyeri lakótelepen lévő iskolában olyanok voltak a gyerekek mint az ördögök (neveletlenek finoman szólva).

A Római fürdőn lévő -családi házas környezetben- viszont mint az angyalok.

Másképpen szocializálódnak már gyerekként is.

2020. aug. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!