Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik a jobb város Miskolc...

Melyik a jobb város Miskolc vagy Nyíregyháza?

Figyelt kérdés
Mind élhetőség, lakhatás, szórakozás, munkalehetőség szempontjából?

2020. szept. 27. 10:15
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét helyen éltem. Én a kettő közül mindenképp Miskolcot választanám. Munkalehetőség, boltok sokfélesége, tömegközlekedés szempontjából mindenképp jobb Miskolc, bár a lakhatás mondjuk albérlet, lakásárak tekintetében Nyíregyen olcsóbb. Rossz arcok, veszélyesebb környékek mindenhol vannak, így közbiztonság szempontjából szerintem egy kategória, bár Miskolc már nem az a katasztrófa hely, mint 10-15 évvel ezelőtt volt ilyen szempontból, habár az emlékezete megmaradt. Másik dolog, hogy látnivalók, természet közelsége, kikapcsolódási, szórakozási lehetőségek, kulturális programok, sokféle és többnyire jó állapotú régi épületek, és belváros tekintetében szintén jobb Miskolc. Tanulási lehetőségek és színvonal viszonylatában is jobb, valóban úgy érzed, hogy nemcsak egy jól felszerelt megyeszékhelyen, hanem ténylegesen régióközpontban vagy, hiába van hova még fejlődni. Nyíregyháza nem régióközpont. Miskolcon valahol úgy érzem, hogy a város minden háza, utcasarka, minden fa, szobor és pad "mesél", külön története van. Valahogy ezt Nyíregyházán nem éreztem. Egyébként minden a pénztől függ, ha a legjobb környéken tudsz élni, saját kocsival bejárni színvonalas munkahelyre, akkor irreleváns, hogy egyébként milyenek a közállapotok, de ez jellemző más helyekre is.
2021. nov. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!