Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nézik le a panelházban...

Miért nézik le a panelházban lakókat?

Figyelt kérdés

Itt gyakorin több kérdést vagy választ látok, ahol teljesen lesajnáló hangnemben beszélnek a panelokról és azok lakóiról. Én egyszerűen nem értem, mi ennek az oka. Én családiból költöztem fel Budapestre, és ilyen ingatlanárak mellett panelt tudtam venni. De ezt nem úgy éltem meg mint valami tragédiát. Szerintem több pozitívuma is van a lakótelepi életnek, pl. szupermarketek 2 percre vannak, buszmegállók, is pár percre stb. Sok park van, sportolási lehetőségek, egyszóval élhető környezet.

Én őszintén nem értem, miért olyan nagy "büszkeség" az ha valaki családiban lakik, főleg mondjuk ha nem is olyan jó állapotú. Vagy itt mindeki olyan gazdag, hogy szuper házakra meg téglalakásokra telik?:D

Meg többször láttam olyan válaszokat, hogy "hát nekem ingyen se kéne panel" amit gondolom ők sem gondolnak azért komolyan...



2021. ápr. 24. 19:59
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
100%

Tapasztalatból mondom, hogy a panelnak 1 titka van.


HANGSZIGETELÉS


Volt barátnőm mikor megvette, fullra leszigeteltette. Plafon, padló, falak, nyílászárók.

Volt, hogy elsült a gázpisztolyom, de a szomszédok semmit nem hallottak.

https://www.youtube.com/watch?v=JcN7Ej6QbAU

2021. ápr. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

#8: "Talan azert, mert az majdnem a legalso kategorias lakhatasi megoldas. Most oszinten mi van alatta?"


- körfolyosós (gangos) ház

- sötét dohos régi társasházak

- szuterén "lakások"

- lepukkant penészes családi ház

2021. ápr. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Mindenbol lehet felujitott vagy lelakott, tehat ezt ne keverjuk ide.Talan a pici, sotet, korfolyosos lakasok vannak a panelok alatt, igazad van. Mert annak az az adottsaga, amely felujitassal sem megvaltoztathato. Ugyanugy mint a panel, hiaba ujitod fel az attol meg panel marad.

Nem feltetlenul nezem le oket, de szamomra egyfajta egyszeruseget, igenytelenseget es igen penztelenseget tukroz. Es most ne gyertek az ilyen, olyan luxuspanelokkal. Az, h ennyi emberrel alkotsz lakokozosseget szintenkent pl. 6 lakas, 10 emeleten keresztul. Kozos csohalozat, a bogarok barhova, barkihez bejutnak. Allando hangzavar a rengeteg embertol, valaki mindig nyuzsog,jon megy, sir a gyerek, ugat a kutya, furnak, faragnak. Ami persze termeszetes, mert elik az eletuket, de sokan, kis helyen osszezsufolodva, aminek ez az allando nyuzsges az eredmenye.

2021. ápr. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
100%

13.-nak.


" Az, h ennyi emberrel alkotsz lakokozosseget szintenkent pl. 6 lakas, 10 emeleten keresztul. Kozos csohalozat, a bogarok barhova, barkihez bejutnak. Allando hangzavar a rengeteg embertol, valaki mindig nyuzsog,jon megy, sir a gyerek, ugat a kutya, furnak, faragnak. Ami persze termeszetes, mert elik az eletuket, de sokan, kis helyen osszezsufolodva, aminek ez az allando nyuzsges az eredmenye."


Ezek erre is igazak, főleg, hogy sajnos nagyon sok vállakozó kilopta az anyagot, pl. a hangszigetelőket, meg vékony közfalakt használt, olcsó vezetékeket,...

[link]

2021. ápr. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
#14: amit írsz az sokkal jobban jellemző az új lakótelepekre, "lakóparknak" hazudják, de igazából extrém zsúfolt silány minőségű lakótelepek, egyetlen előny hogyha jókor vagy jó helyen, tudsz teemgarázs helyet venni a házban.
2021. ápr. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
14es ez igaz persze, de attol meg mashogy erzed magad egy altalad linkeltbe es egy klasszikus lapotelepen. A celkozonseg is mas.Szamomra azert az altalad linkelt nincs egy szinten a panellal.
2021. ápr. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Máshogy érzed magad? Attól érzed magad máshogy, mert tudod, hogy beton a fal, ami a linkelteknél is részben az. A panelek nagy része átesett a panelprogramon, ugyanolyan lett gyakorlatilag mint ezek.
2021. ápr. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

A linkelt kérdésnél a kérdezővel én is egyetértek, ilyen helyen nem tudnék élni, de ez nem jelenti azt, hogy lenézem azt, aki így lakik! Ez hogy következhet feltétlen ebből? A válaszokat nem olvastam, ez a kérdésből jött le így neked, hogy lenézi azokat, akik így élnek? Más tud, sőt akár úgy érzi jól magát, ld. ismerősöm, irtózik attól, hogy kertesházas környezetben éljen, mert nem szeretne házkörüli teendőket. Azok bizony vannak, teljesen mindegy, hogy mit értünk azalatt, akkor is van, ha van egy 50-80m2-es hátsó "kerted", ami valójában nem kert, mert van két tuja, meg van fű, meg kutyasz-r... Akkor is van teendő. Ha nem éled meg úgy a házkörüli teendőket, hogy az magadra fordított idő, mert a környezeted is Te magad vagy, akkor kimondható az, hogy egy lakásban lakónak több ideje jut magára és aki így van ezzel, az választja a lakást. (választásról beszélünk, nem beleszületésről, esetlegesen akár "kényszerűségről")

Egyébként ez súlyos tévedés, hogy kertesházas környezetben ne volna akár nyugalmat, füleinket zavaró zajtényező. Szóval tény, hogy vannak olyanok, akik így képzelik el, hogy miért vannak ekkora tévedésben, azt nem tudom, de olyan környezetben fűnyíró/kasza, sarokcsiszoló, permetezőgép, láncfűrész, hangoskodó gyerekek, hangoskodó felnőttek, hongoskodva iszogató felnőttek vagy majdnem felnőttek stb. :D Van ilyen, tény, hogy (most ez valóban kissé degradáló kijelentés lesz) egy jött-ment megérkezik és nekilát a feljelentgetésnek, mert azt gondolja a világ végére költözött, ahol egyedül van a magányával és csendjével. Hát ja... nincs így! Tavaly a község fb oldalán kérdezte egy "frissen jött", hogy lehet-e így vírushelyzetben szombat este tűzijátékozni, mert Ő úgy megijedt meg a gyerek is felébredt és milyen dolog ez. Hát olyan dolog, hogy haveromnak volt a lakodalma, most mé' baj ez...? Egy életre kikötözte magát, hát hadd ünnepelje már meg a fatális tévedését... :D Egész évben lehet! Mindenki tudta, hogy lakodalma van, egyedül az "érkezett" nem, mert nem ismer senkit sem. Meg fog lepődni, mert itt tavasztól szinte minden hétvégén van tűzijáték, mert szinte minden hétvégén van esküvő. Lényegtelen, majd belejön előbb-utóbb...

2021. ápr. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

17-es.

Azért más a feeling. Más környezet, máshogy néz ki esztétikailag. Más az atmoszféra. Ha ezt te nem látod, akkor vak vagy, vagy nem akarod látni a különbséget. Hasonlítsd össze a 14-es által linkelt képet az alábbival. Panelprogram ide vagy oda.


[link]

2021. ápr. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Senkinek nem jut ilyen ostoba kérdés eszébe, csak rolpen lehet ez ...
2021. ápr. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!