Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nézik le a panelházban...

Miért nézik le a panelházban lakókat?

Figyelt kérdés

Itt gyakorin több kérdést vagy választ látok, ahol teljesen lesajnáló hangnemben beszélnek a panelokról és azok lakóiról. Én egyszerűen nem értem, mi ennek az oka. Én családiból költöztem fel Budapestre, és ilyen ingatlanárak mellett panelt tudtam venni. De ezt nem úgy éltem meg mint valami tragédiát. Szerintem több pozitívuma is van a lakótelepi életnek, pl. szupermarketek 2 percre vannak, buszmegállók, is pár percre stb. Sok park van, sportolási lehetőségek, egyszóval élhető környezet.

Én őszintén nem értem, miért olyan nagy "büszkeség" az ha valaki családiban lakik, főleg mondjuk ha nem is olyan jó állapotú. Vagy itt mindeki olyan gazdag, hogy szuper házakra meg téglalakásokra telik?:D

Meg többször láttam olyan válaszokat, hogy "hát nekem ingyen se kéne panel" amit gondolom ők sem gondolnak azért komolyan...



2021. ápr. 24. 19:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem senki nem nézi le a panelben lakókat, pusztán aki családiban nőtt fel, annak nagyon zavaró, az a sok zaj ami a szomszédok felől jön.
2021. ápr. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Én felnézek pl a 10-ik emeleten élő panelban lakókra.
2021. ápr. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
Az emberek nagy része ostoba. Egyrészt lenézik azt, aki olcsóbb lakásban, vagy környéken lakik, olcsó autóval jár, másrészt meg irigylik, utálják azt, akinek drága lakása, meg autója van.
2021. ápr. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%
Sztem nem annyira lenézés ez, inkább arról van szó, hogy közmegegyezés szerint élhetőbb a nagyobb élettér és saját kert, mint egy max 70-80 négyzetméteres lakás, ahol legszerencsetelenebb esetben minden irányból szomszéd vesz körül, akiknek végigkísérheted az életét, mint ahogy ők is a tiédet. És persze vannak, akik szeretik ezt a közeget és csak a pozitívumokra koncentrálnak, de azért a legtöbb ember ha választhat, akkor inkább választja az önálló házat.
2021. ápr. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem lenézésnek gondolom, inkább csak annak a kinyilatkoztatása, hogy valak iegyszerűen nem tudna panelban élni. Ahogy én sem. Nem nézem le azt, aki abban él, hiszen sok ismerősöm és családtagom is panellakásban él, de én speciel nem tudnék.
2021. ápr. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
97%

Panel? Manapság sokan lenézik a kádárkockát, az új építésű társasházi lakást, a körfolyosós régi bérházat,...


Lassan már csak a budai villa lesz az elfogadható a népeknek.

2021. ápr. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
én nem nézem le nőket. családiban nőttem fel, de laktam panelban pár évet. szerencsére körülöttünk nem volt soha durva zajongás, de egyszer egy nagyon hisztis hapsi költözött mellénk, egy pisszenésért már jött kopogott hogy halkabban légyszi. pedig nem voltunk hangosak egyáltalán. pár hónapig bírta.
2021. ápr. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
17%
Talan azert, mert az majdnem a legalso kategorias lakhatasi megoldas. Most oszinten mi van alatta?
2021. ápr. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát én ezt sose tapasztaltam.

Mondjuk nem valami lepukkant lakótelepen lakom, meg nem is prolikkal veszem körül magam.


#9: Mert egy ezer éves, körfolyosós ház, függőfolyosóra néző ablakokkal jobb?

2021. ápr. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Ezt a kérdéset amúgy ez a kérdező ihlette: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__lakohely-szomszedok_..


Nem az az érdekes, hogy valakinek a családi jobban bejön, valakinek meg a lakás, hanem az, hogy csomószor láttam itt, hogy úgy viszonyulnak a panelosokhoz mint ez a kérdező.

2021. ápr. 24. 21:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!