Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik időjárás előrejelző...

Melyik időjárás előrejelző oldal vált be nektek, amelyik elég pontos előrejelzést adott legalább 7 napra?

Figyelt kérdés
2021. okt. 18. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Időkép, bár ott is van, hogy egyik napról a másikra változik az előrejelzés, de az időjárás ilyen. Valamit leszimulál a gép, aztán egy aprócska változás történik amivel nem kalkulált és máris tök más lesz az előrejelzés. De nagyjából be szokott jönni.
2021. okt. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is az időképet szoktam nézni, és ennek az applikációja van letöltve a telefonomra is.

Én szeretem.

2021. okt. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Még egy voks az Időképre. Én csak azt szoktam nézni.
2021. okt. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is azt szoktam nézni, de ez inkább csak hobbi, mint tényleges hit abban, hogy értenek hozzá... 6-8 éve egész jók voltak.

Mezőgazdálkodom, szezontan napi többször is nézem az előrejelzést, és felelősséggel ki merem jelenteni, hogy a 7 napos előrejelzéseik beválása messze elmarad az 50 %-tól. (Azaz, érdemesebb pénzt feldobni.)

Nagyjából a 2-3 napos előrejelzéseik jönnek be 50 %-ra. De még az is gyakori, hogy mondjuk reggel 8-kor kiadnak egy előrejelzést, ami egész nap köszönőviszonyban sincs a valósággal, már 9-kor se. Nem is értem, minek adják ki az órás előrejelzést. Ha nézegetem egy kicsit az OMSZ oldalán lévő radart, és a Sat24 infravörös műholdképét, akkor a következő 8 órára sokkal-sokkal jobb előrejelzést szoktam magamnak készíteni, mint amire az Időkép képes.

Sajnos, nem találtam másik oldalt se, ahol jobban értenének hozzá. Az OMSZ még az Időképnél is rosszabb.

2021. okt. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Én az Időképen a radart kedvelem, ha jön mondjuk egy zivatarlánc, szinte percre pontosan látom, mikor, hová ér. Volt olyan, hogy a munkahelyemen bámultam rajta a közeledő cellát és tudtam, mikor kell haza indulni. Mondtam is a többieknek, hogy most van fájront, húzzunk el, amíg nincs késő, mert brutális, ami mindjárt itt lesz. És szó szerint akkor csapott le (iszonyú szélviharral), amikor a metró aluljáróba értem (5 percre a mukaelytől). Arról már csak otthon értesültem, hogy úsztak az aluljárók...
2021. okt. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
5: A felhőképet is kell nézni mellette, ugyanis a radar szerint sokszor nincs eső, miközben kint a valóságban szakad...
2021. okt. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az Időképen a radar se ér sokat. Hiába pontos, de csak néhány kép ugrál, amiből nem nagyon lehet megállapítani, hogy milyen folyamatok játszódnak le. Az eső ugye nem állandó intenzitású, és nem egyenesen halad, hanem ívek mentén. Ez főleg nyáron, a zivataroknál fontos. Az OMSZ radarján viszont a folyamatokat is látni, hogy most erősödik vagy csökken az intenzitás, merre kanyarodik, esetleg éppen pont előttünk van egy frontvonal, és az esők felénk közelednek ugyan, meg 10 km-re egész nap esik, de hozzánk nem ér el, mert előttünk élesen elkanyarodik a szemből érkező légtömeg miatt. (Ilyen volt most egy hónap alatt kétszer is.)
2021. okt. 19. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én az időképet, a met-et és a köpönyeget szoktam nézni, de egyik se pontos. Amúgy sokszor nem egyforma még az aznapi előrejelzésük sem. Hát akkor ez van....
2021. okt. 19. 08:01
 9/10 anonim ***** válasza:
5-ös: A felhőképet is nézem és a fórumot is.
2021. okt. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hét nap távolságra még hadászati céllal sem tudnak időjárás előrejelzést adni. Nem véletlenül kell néha rakéta fellövéseket, meg egyebeket elhalasztani a rossz időjárás miatt. Pár nappal előbb még úgy tűnt, érdemes feltölteni üzemanyaggal a többmilliós hóbelevancot...
2021. okt. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!