Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megéri Franciaországba költözni?

Megéri Franciaországba költözni?

Figyelt kérdés

Állítólag nagyon drága, főleg az élelmiszer és a lakhatás. Azt írják, Németországhoz képest is sokkal drágább.

Csak az a gond, hogy franciául tanultam, nem németül.:(



2021. nov. 19. 05:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk spanyolul könnyű megtanulni francia után, az sokkal olcsóbb, viszont a munkalehetőségek nem túl jók.
2021. nov. 19. 05:47
 2/11 anonim ***** válasza:
43%

Igy, hogy a nyelvtudason kivul semmid nincs, nem eri meg, mert ugyanugy az alja munkat fogod megkapni (ha egyaltalan kapsz valamit). Franciaorszag nagy, az hogy 'draga' csak viszonyitas es persze konkret regio / varos kerdese. A Riviera, Parizs draga, kisebb telepuleseken nyilvan nem annyira.


[link] lehet bongeszgetni a koltsegeket.

2021. nov. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#2: Nem mondtam, hogy nincs más nyelvtudáson kívül.
2021. nov. 19. 08:16
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Önmagában a nyelvtudás nem jelent sokat, egy hiányszakma ismerete az, amivel érdemben ki lehet törni. És itt hangsúlyos a “lehet” szó.
2021. nov. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

A franciák azért kirekesztőbbek a külföldiekkel szemben, mint a németek...

De ha JÓL beszélsz franciául, akkor sokkal jobb a helyzet.

2021. nov. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg ha leírnád, hogy milyen szakmád v. végzettséged van, akkor jobban hozzá lehetne szólni.

Amúgy valóban drága, de ez már szinte minden nyugat-európai országra elmondható.

2021. nov. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

5:

Haha! Éltél te valaha a Bajor tartományban? Megsúgom ott, ha levágják nem vagy német, főleg nem Bajor, akkor még azért is könyörögnöd kell majd, hogy meg kapd a boltban a számlát. Az ilyen városi legendákat jó lenne, ha mellőznék a világban, miszerint a németek nem kirekesztőek.

2021. nov. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#6: Informatikusnak tanulok, még egyetemre járok.

Amúgy azt elfelejtettem mondani, hogy angolul is természetesen beszélek, csak Angliában nekem az időjárás nem annyira tetszik.:)

2021. nov. 20. 22:47
 9/11 anonim ***** válasza:
32%
Abszolút nem. És nem akarok beleszólni, de informatikusként minek külföldre menni? Itthon is nagyon nagyon jól meglehet élni belőle, ráadásul otthonról dolgozhatsz, tehát ha még utálod is Magyarországot, nem is nagyon kell kimozdulnod az otthonodból, amit úgy alakítasz, ahogy akarsz.
2021. nov. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#7: igen, éltem!

A férjem vendégprofesszorként volt kint egy évig, és mentünk mi is a családdal.

Semmiféle kirekesztést nem éreztem - azt a bolti izét meg nem is értem...

Miféle számláról beszélsz???

2021. nov. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!