Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megéri Magyarorszagra koltozni?

Megéri Magyarorszagra koltozni?

Figyelt kérdés

UK-ban elek lassan 5 eve. Tobb helyet is megjartam az orszagban/laktam hosszabb, rovidebb ideig, volt hogy egyedul eltem vagy baratokkal egy varosban.


A jelenlegi helyemen nem tervezek sokaig lenni (jul eleje, kozepe max), es gondolkodok hogyan tovabb. Jelenleg tesommal dolgozok egy hotelban felszolgalokent, de ok is vegleg hazakoltoznek szept elejen. Egyedul bekoltozni varosba nem szivesen akarok, mert nem tesz jot mentalis egeszsegemnek. Barataim Angliaban dolgoznak, viszont vendeglatasban nem nagyon akarok melozni.


Egyik tesom Pesten lakik es talan tudna melot szerezni, lehet osszekoltoznenk. Megeri Pesten lakni egyaltalan?


Vegzettsegem nem igazan van, csak sima erettsegi meg biztonsagi őr kepzest vegeztem el, de nem hiszem hogy kepes lennek benne melozni. Tudom, hogy jo szakember nagyon kell otthon, de azok kozul egyik sem vonz igazan.


Tehat, igy szerintetek megeri hazakoltoznom meg milyen otthon most a megelhetes stb? Ha tehetem inkabb maradjak Uk-ban? Olyan 2-3 millio forintot sporolnek ossze durvan.


27/F



2022. máj. 27. 16:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%

A testvéreddel tervezed leélni az egész életedet? Ez azért elég ciki 27 évesen, már ne is haragudj. Mi lesz ha megházasodik és külön váltok? Hogyan fogsz egyedül érvényesülni a világban?


A helyedben én maradnék UK-ban vagy valamilyen német nyelvterületű országba költöznék, ha van nyelvtudás. Amit kint megkeresel, annak a harmadát-negyedét kapod meg itthon vagy még annyit sem.

2022. máj. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a városba költözős dolgot sem értem. Azt írod, nem akarsz beköltözni városba, majd rögtön egy fővárosi életről álmodozol...
2022. máj. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%

Nem, nem éri meg.



A vendéglátás M.o.-n totál szívás.



Keress magadnak egy másik várost, és inkább egy pubos melót, és mellette képezd magad. Végezz el valami képzést, pl villanyszerelő, vízvezeték, tree surgeon, ezekkel elég jól elleszel szerintem.



Én is Angliában élek, vendéglátóztam, és most már a saját szakmámban dolgozok.


A hotelek nagyon pocsékak, étteremben itt sokkal jobban lehet keresni. Arab, török, ázsiai helyeken ne akarj dolgozni, ők arra rendezkedtek be, hogy a család dolgozik nekik, mibdenki mással kiszúrnak. De egyébként bármilyen más étteremben simán kapsz pincéri vagy szakács melót.



Ismerkedj, barátkozz, jár el helyekre

2022. máj. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%

2-3 milla az nem valami sok. Nem bántásból, de ennyit itthon is össze lehet rakni évente egy piacképes szakmunkával.


Gyakorlatilag mindegy hogy itthon vagy külföldön maradsz, neked elsősorban egy jó szakma kéne.

2022. máj. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

Én is éltem kint huszonévesen a UK-ben 5 évet 2014-2019 közt és közben összespóroltam egy magyar vidéki nagyvárosi lakás árát ez idő alatt. Én is kétkezi munkát végeztem, amihez nem kellett semmi extra végzettség. Ez nekem kicsit gáz, hogy úgy voltál kint 5 évet hogy hónapról hónapra élsz és elköltöd a fizudat mindig.


Mit akarsz csinálni az életeddel? Hol képzeled el magad 5 vagy 10 év múlva? Ezeken kellene elgondolkodni.

2022. máj. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

"Egyedul bekoltozni varosba nem szivesen akarok, mert nem tesz jot mentalis egeszsegemnek."

Akkor mért gondolkodsz Pestben?

2022. máj. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#5:


2016-18 kozepe kozott voltam ugyanazon a helyen, ahol most is vagyok (Loch Awe Hotel). 1,5 ev alatt osszesporoltam olyan 9e fontot kb. Ezutan atkoltoztem rovid idore varosba, Angliaba, baratok voltak ott, de nem ereztem jol magam ezert kb 1 evre hazakoltoztem. Elegge sok penzt elkoltottem (tul sokat), nem dolgoztam csak biztonsagi or kepzest csinaltam meg. 2019 kozepen jottem ki ismet, azota 2 varosban laktam meg 1-2 kisebb telepulesen. Varosban szerintem nem igazan tud felrerakni ember, vagyis lehet en csinaltam vmit rosszul.Nem tom.


Fogalmam sincs hol kepzelem el magam 5 ev mulva...

2022. máj. 27. 18:29
 8/17 A kérdező kommentje:
Lakas vasarlasaban otthon nem igazan gondolkodok. Szval nem tudom miert merult ez fel h hazakoltozzek :D
2022. máj. 27. 18:30
 9/17 anonim ***** válasza:
66%

Városban is lehet félretenni, csak tudni kell jó helyre költözni.


De valami tervednek kellene lennie, munkára, célokra stb.



A vendéglátózás huszonévesen teljesen rendben van, de hosszú távon van ezen túl célod?


Pláne a hotel az ennek a legalja. Szezon van, költözz más városba, add be a jelentkezést pár pubba...

2022. máj. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

Budapesten nem eri meg lakni, tul van arazva es nagyon zsufolt. Ha meg nincs szakmad akkor semmi olyan munka nincs amit csak pesten lehetne vegezni. Pl ha gyarban dolgoznal akkor jobban megeri videken mert a fizetes nem sokkal kevesebb de a megelhetes joval alacsonyabb.


UK meg mindig jobb, bar szakma nelkul gondolom ott sem keresel olyan jol.

Nalunk USAban szakma nelkul olyan, betanitott munkaval annyit sem keresel hogy egy alberletet kifizess, szamlaidat es a kajadat.

2022. máj. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!