Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megéri Magyarorszagra koltozni?

Megéri Magyarorszagra koltozni?

Figyelt kérdés

UK-ban elek lassan 5 eve. Tobb helyet is megjartam az orszagban/laktam hosszabb, rovidebb ideig, volt hogy egyedul eltem vagy baratokkal egy varosban.


A jelenlegi helyemen nem tervezek sokaig lenni (jul eleje, kozepe max), es gondolkodok hogyan tovabb. Jelenleg tesommal dolgozok egy hotelban felszolgalokent, de ok is vegleg hazakoltoznek szept elejen. Egyedul bekoltozni varosba nem szivesen akarok, mert nem tesz jot mentalis egeszsegemnek. Barataim Angliaban dolgoznak, viszont vendeglatasban nem nagyon akarok melozni.


Egyik tesom Pesten lakik es talan tudna melot szerezni, lehet osszekoltoznenk. Megeri Pesten lakni egyaltalan?


Vegzettsegem nem igazan van, csak sima erettsegi meg biztonsagi őr kepzest vegeztem el, de nem hiszem hogy kepes lennek benne melozni. Tudom, hogy jo szakember nagyon kell otthon, de azok kozul egyik sem vonz igazan.


Tehat, igy szerintetek megeri hazakoltoznom meg milyen otthon most a megelhetes stb? Ha tehetem inkabb maradjak Uk-ban? Olyan 2-3 millio forintot sporolnek ossze durvan.


27/F



2022. máj. 27. 16:11
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

9es:


sztem deliveroo/justeat-t csinalom majd. Elektromos bringaval allitolag jol lehet keresni, plusz sajat fonokod vagy, te dontod el mikor melozol stb.

2022. máj. 28. 17:41
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek, deliveroo/just eat ideig óráig okés, de nem egy biztos megélhetés.


Sok a hülye aki rendel, az éttermek is bacakodnak, Angliában a házszámok vagy vannak vagy nem, és ha csak ácsorogsz, nem keresel semmit.


Ezt a legtöbben diákként csinálják, kiegészítésnek, sörpénzre.



Amit esetleg nézz meg:


-warehouse melók

-sofőrködni pl Sainsburysnél (a bolton belül pocsék, de vezetni jobb)

-gyári melók, ha fizikailag bírod. pl öntöde, üveggyár stb.


Ha van hozzá gyomrod, akkor care work, erre kb bárkit felvesznek, és tuti lesznek óráid.

2022. máj. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Johetnek meg valaszok
2022. jún. 1. 13:15
 14/17 A kérdező kommentje:

12es


Hali,


Deliveroo/Justeat-et csinaltam tobb mint fel evig Aberdeenben. Jo volt igy visszagondolva. Asszem olyan 900 font osszejott havonta ugy hogy csak 25 orat nyomtam 1 heten kb, mellette nappali kepzest csinaltam es szerencsere kaptam osztondijat.

Vannak elonyei/hatranyai Deliveroo-nak, de meg mindig jobb sztem vendeglatasnal, warehouse meloknal szamomra.


Waterstones raktarban is nyomtam picker/packer meloban par honapig , de evekig tuti nem tudnam csinalni.


Jogsim nincsen

Gyari melokat passzolom :D

2022. jún. 1. 13:16
 15/17 A kérdező kommentje:
Johetnek meg valaszok
2023. márc. 26. 08:11
 16/17 A kérdező kommentje:
Egyre nehezebben megy kintartozkodas/eles, vagyis mentalisan, lelkileg, ezert kerdezem ismet. Ezert eneltemki ismet
2023. márc. 26. 08:14
 17/17 anonim ***** válasza:

Amerikai mindig azt mondja hogy don't burn your bridges. Lehet hogy ha hazamesz akkor nem tudsz visszamenni kesobb. Nem tudom hogyan mukodik a tartozkodasi engedely amit a brexit utan adtak de ha azt elveszted akkor nem tudsz csak ugy visszamenni. Ha megcsinalod az allampolgarsagot kint akkor egyszerubb mert barmikor visszamehetsz.


En igy tettem kint USA-ban. Allampolgar vagyok, szoval ha hazakoltozok akkor is van visszaut. Ha zoltkartyas lennek akkor azt fel ev utan elvesztenem ha elkoltozok innen.


Epitoipartban nem tudnal dolgozni? Ha van olyan ceg aki megtanit az adott szakmara akkor jobban keresnel mint kajafutarkent.

2023. jún. 4. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!