Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Költözés egyedül külföldre?

Költözés egyedül külföldre?

Figyelt kérdés

Fiatal lány vagyok. Dolgoztam már itthon, három szakmám van, érettségim, B jogsim, és saját autóm. Röviden ennyit rólam.

Az utóbbi időben rengeteg rossz történt velem, és sajnos egyáltalán nem akar jobb lenni semmi. Minden egyre rosszabb napról napra. Nagyon elegem van, és azon gondolkodtam, hogy kimegyek külföldre dolgozni. Tudom, magyarul elmenekülök a problémák elől, de ezt a rengeteg mindent már nem bírom megoldani. Nem megy, meg valamire nincs ràhatàsom sem.

Dániàba költöznék. Ott farmra lehet menni, nos mivel úgyis falun élek, nem lenne új a föld, meg állatok. Úgyis szeretem mindkettőt. Közvetítőn keresztül készülök kimenni, szállás elvileg van ingyen. Autóval szeretnék menni majd. Úgy gondoltam, hogy ki is költözök egyébként, és minimum egy évet maradnék is. Mindent hátrahagynék, és haza sem ide jönnék már hanem az ország másik felébe, Dunántúlra. Oda akarok majd a későbbiekben egyetemre is menni. Most egy szegény megyében élek ahol a megélhetés nulla. Barátaim nincsenek, a rokonaim gyűlölnek engem, párkapcsolatom másfél éve nincs, gyerekem sincs. Nincs mit vesztenem. Csak anyukàm van, de igazából ő is úgy van vele, hogy jó lenne, ha jó messze lennék tőle, ezt megmondta nekem többször is.

Angolul beszélek középfokon.

Meg merjem tenni ezt a lépést? Ki merjek egyedül költözni külföldre?

Esetleg hasonló történetek jöhetnek.

Kàrörvendők nem érdekelnek! Azok lapozzanak tovább!!


2022. júl. 27. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Dánia jó hely, és 1 év nem nagy idő, de arra elég, hogy megnézd, mennyire tetszik ott neked.

Szakmával, nyelvtudással, jogosítvánnyal bárhol lenne esélyed. ha másnak nem, egy érdekel kalandnak biztos jó lesz :) És az sem árt, ha kiszakadsz abból a környezetből, ahol rosszul érzed magadat. Ez szerintem nem elmenekülés, csak máshol talán több esélyed van egy boldog életre.

Amire viszont nagyon figyelj oda: mennyire megbízható az a cég, ami kivisz? Le lehet őket kérdezni? Vagy ismerősöd, barátod ajánlotta? Van olyan kontaktod, akit baj esetén értesíteni tudsz? Legyél nagyon óvatos és körültekintő!

2022. júl. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot!

Az Andreasagro-t néztem. Olvastam róluk sokat, és elvileg megbízhatóak.

2022. júl. 27. 20:15
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok: róluk már hallottam, még régebben, végül is, olyan rosszat senki sem mondott róluk. Elintézik a papírokat, és vállalják a szerződésben foglaltakat. Ha azt veszed, ez abból a szempontból könnyebbség, hogy nem neked kell a papírok után rohangálni.

Arra is jó, hogy kikerült Dániába és kicsit jobban megismerd az országot. Ha megtetszik, és itt lejár a szerződésed, elmehetsz máshová dolgozni. Persze, nem árt, ha közben kicsit tanulgatsz a dánul is.

Egy jó barátom vágott neki egyedül Németországnak. Neki kb. az első fél év volt kicsit nehéz. Aztán lett kint is néhány ismerőse, megismerte a környéket, jó állása van, eljárnak ide-oda. Mostanra már eléggé megszerette.

Remélem, neked is nagyon jó élmény lesz és sok sikert kívánok hozzá! :)

2022. júl. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nos, a mai privátra válaszolva egy idegennek.

Nem tudom miért csinàlnànak belőlem "kur vàt" egy farmon, amikor megbízható közvetítővel megyek ki, de ehhez az észájàrashoz csak gratulálni tudok!

Több privàtot viszont nem fogadok tőled "kedves". Tiltólistára tettelek. Szóval, ha ki akarod fejteni a dolgokat, hogy miért gondolod ezt, akkor nyugodtan írd le ide a kérdés alá, hogy minden hozzám hasonló cipőben lévő nő, aki egyedül szeretne külföldre menni dolgozni, és lakni lássa, hogy mire kell figyelnie, hogy a te szavaiddal élve ne "csinaljanak belőle kur vàt".

2022. júl. 28. 10:50
 5/7 A kérdező kommentje:
Észjàráshoz*
2022. júl. 28. 10:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Én annyit tennék hozzá, hogy minimum akkora összeggel mennék ki külföldre, hogy legalább az első fizetésig ki tudjam húzni, ha valamelyik feltételnek nem tesz eleget a munkáltató és probléma esetén gond nélkül tudjam fedezni a hazautazás költségét.
2022. júl. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6, ez egyértelmű, de köszönöm a tanácsot! Van félretett pénzem.
2022. júl. 29. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!