Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan költözzem össze a...

Hogyan költözzem össze a barátommal? Ötlet kellene! Nem egyszerű!

Figyelt kérdés

helyzet:

1. van egy önkormányzati lakásom, ami nagyon pici 28m2, ide nem akar a párom költözni és én sem vállalnám ezt be, mert nem lenne egyikünknek sem meg a magánszférája, pláne, ha még gyereket is vállalok

2. ő saját ingatlannal rendelkezik, de akarunk egy közöset venni arra gyűjtünk, hogy ne érezzem magam kiszolgáltatottnak, ezért meg én nem akarok őhozzá költözni, amíg ez nincs meg

3.a terv az volt, hogy igényeljek egy nagyobb lakást az ÖK-tól, és abba beköltözünk, az övét kiadjuk

4. csakhogy én kötelezve vagyok szerződéssel, hogy min. 3 évig nem igényelhetek másikat

de 3 év múlva én 34 éves leszek, a gyerekvállalással nem akarok addig várni.

kérlek ne jöjjetek olyanokkal, hogy vegyünk ki albérletet,az övét meg kiadjuk mert ebbe a párom nem fog bele menni, én meg ha szakítanánk nem tudnám miből fizetni.

Ki tudja valaki sakkozni nekem, hogy lehetne megoldani, hogy együtt éljünk?


2010. okt. 11. 16:05
1 2 3 4 5
 1/43 anonim válasza:

hát ha ennyire bizonytalan vagy a kapcsolatotokban, mért akartok gyereket vállalni??!

egyébként meg ha hozzád nem tudtok menni, akkor csak hozzá, vagy albérlet, nincs más variáció... tegyél félre annyi pénzt, hogyha szakítotok, pár hónapnyi félre legyen téve az albérletre.

2010. okt. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

ja és a páromat nem tudom rávenni, hogy adja el a lakását, és vegyen máshol másikat, mert ahol van a mostani, ott sok cigány él, de ő fél eladni, mert örül, hogy legalább ez az ingatlan a kezében van, nyújt neki egyfajta biztonságérzést, én meg utálom a környékét, és nem akarom, hogy ha esetleg gyerekünk lesz, annak oda kelljen költözni jobb híjján

ha vki tud ehhez valami ötletet, annak is örülnék

2010. okt. 11. 16:12
 3/43 A kérdező kommentje:

azért vagyok bizonytalan, mert a párom mindent úgy csinál, hogy egy lakás ne kössön össze minket, ha válás van, ne legyen probléma

ő ezért akar közöset, meg a sajátját megtartani, hogy én is, meg ő is tudjon hova menni, ha úgy alakul, hogy vége

nos, ezért nem merek őrá támaszkodni, hogy oda költözzem hozzá, és mögöttem ne legyen segítségnek az önkormányzat, mert dobtak már ki albérletből, mert nem tudtam fizetni

2010. okt. 11. 16:14
 4/43 anonim ***** válasza:

ha ennyire bizonytalanok vagytok egymásban,semmiképp ne vállaljatok gyereket


hacsak nem max 1 éve vagytok együtt,akkor inkább keressetek másik párt...

2010. okt. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
Én sehol nem olvasom azt ,hogy MI. Erre nem érdemes gyereket vállalni. Vállalnod. Ebből az egészből azt jött le nekem (bocs, ha tévedek), hogy Te szeretnél gyereket, a párod nem és elköteleződni sem akar, nem akarja igazán, hogy közösen lakjatok. Egyébként ha lakást béreltek és vége lesz ,akkor felesben állaljátok a költségeket és mindenki megy a saját lakásba. De gyereket vállalni egy ilyen kapcsolatra biztos nem vállalnék.
2010. okt. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

az ő volt bnője, azért lakott nála 8(!) évig, mert nem volt hova mennie, miközben ő végig azt hitte, hogy szereti a csaj.

a párom ezért nem akarja, hogy függjek tőle.

én meg azért nem akarok függni, mert úgy veszítenék a tartásomból, nem mernék kiállni önmagam előtt, kialakulna egy hierarchia, aminek nem lenne jó vége.

ezért nem jó nála élni...és még a romákat nem is mondtam.

2010. okt. 11. 16:34
 7/43 A kérdező kommentje:

miből jön az le, hogy a párom nemigen akarná magát elkötelezni?

én még erre nem is gondoltam, és most ezt nem is értem.

vezesd le nekem légyszi

2010. okt. 11. 16:36
 8/43 A kérdező kommentje:

az albérlet, látom megoldás

mellette neki meg lenne a lakása, nekem meg az önkormányzati

de valahogy ez totál pénzkidobást is jelent egyben az ablakon!és mi nem dúskálunk:(

2010. okt. 11. 16:38
 9/43 anonim ***** válasza:

NE költözz össze vele! Nem vagytok készen erre.


Ő nem, mert: "a párom mindent úgy csinál, hogy egy lakás ne kössön össze minket, ha válás van, ne legyen probléma "


És te sem, mert "én meg azért nem akarok függni, mert úgy veszítenék a tartásomból, nem mernék kiállni önmagam előtt, kialakulna egy hierarchia, aminek nem lenne jó vége"


Hogy lehet úgy kezdeni (vagy kezelni) egy kapcsolatot, hogy a közös lakás ellen ez az érv?!? Ő az egyszerű válást tartja szem előtt, te pedig a tartásodat. És ezeket fontosabbnak tartjátok annál, mint hogy együtt lakjatok...


Nem?

2010. okt. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
Egy kapcsolat kompromisszumok tömege. A nem akarunk egymástól függeninek én itt nem is látom értelmét. Vagy együtt élünk és valamilyen szinten függünk egymástól (persze egészséges keretek között) vagy nem élünk együtt és nincs függés. Az 1. pontodban az van, hogy gyereket vállalok. Semmi többesszám. A 3. pontban, hogy én nem akarok addig várni. szintén csak Te. A pároddal megbeszélted, hogy babát szeretnél? Mit mondott rá? Nyilván együtt kéne élnetek és úgy babát vállalni, közös döntés alapján, de ha már az is gondot okoz, hogy hol éljetek együtt, akkor a többi, nagyobb volumenű dologgal mi lesz? Más pároknak egyáltalán nincs lakása, és másképp is gondolkodnak. Nem okoz nekik gondot bérelni egy lakást, mert együtt tervezik, nem azon gondolkodnak ,hogy mi lesz, ha nem maradunk együtt. Ha már ezen gondolkodsz, akkor rég rossz. Akkor minden van itt csak stabil párkapcsolat nincs. Arra meg minek gyereket vállalni. Érted már, hogy mit akarok mondani? A háttértörténetet pedig nyilván nem ismerem, de lehetetlen, hogy valakit ne lehessen 8 évig kirakni egy lakásból, ami nem az ő nevén van...
2010. okt. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!