Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan költözzem össze a...

Hogyan költözzem össze a barátommal? Ötlet kellene! Nem egyszerű!

Figyelt kérdés

helyzet:

1. van egy önkormányzati lakásom, ami nagyon pici 28m2, ide nem akar a párom költözni és én sem vállalnám ezt be, mert nem lenne egyikünknek sem meg a magánszférája, pláne, ha még gyereket is vállalok

2. ő saját ingatlannal rendelkezik, de akarunk egy közöset venni arra gyűjtünk, hogy ne érezzem magam kiszolgáltatottnak, ezért meg én nem akarok őhozzá költözni, amíg ez nincs meg

3.a terv az volt, hogy igényeljek egy nagyobb lakást az ÖK-tól, és abba beköltözünk, az övét kiadjuk

4. csakhogy én kötelezve vagyok szerződéssel, hogy min. 3 évig nem igényelhetek másikat

de 3 év múlva én 34 éves leszek, a gyerekvállalással nem akarok addig várni.

kérlek ne jöjjetek olyanokkal, hogy vegyünk ki albérletet,az övét meg kiadjuk mert ebbe a párom nem fog bele menni, én meg ha szakítanánk nem tudnám miből fizetni.

Ki tudja valaki sakkozni nekem, hogy lehetne megoldani, hogy együtt éljünk?


2010. okt. 11. 16:05
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:

Továbbá veszélyesnek tartom, hogy ilyen kapcsolatba menekülsz, mert 3x évesen már nagyon, de nagyon akarod azt a gyereket!


Sok ilyet láttunk már, kevésnek lett szép harmonikus család a vége...

2010. okt. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:

a lényeg másképp:

egyikünk sem akarja, hogy egy lakás kössön össze minket, ha elromlott valami.

kell valahol mindkét félnek a függetlenség szerintem.

mint ahogy az sem jó, ahol egy pasi "tart el" egy nőt, ez fordítva sem vállalja be egy nő sem.

2010. okt. 11. 16:50
 13/43 anonim ***** válasza:
80%

érdekes kapcsolat.


nálunk ez nagyszerűen működik, annak ellenére hogy enyém a lakás, annak minden tartozékával, a páromnak csak a ruhái és a laptopja van itt, ami 100%ig a sajátja.

nincs semmiféle hierarchia, veszekedés, önérzeteskedés.

a költségeket felesben fizetjük, sosem hányom a szemére, hogy ez az én lakásom, itt neked kuss a neved.


az, hogy a párod előző nője élősködő volt, az nem a te hibád, és nem értem, h miért von párhuzamot.


már bocs, de mindkettőtök ott van a tutiban, van lakásotok, ti meg töketlenkedtek mindenféle álproblémát gyártva...

2010. okt. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
Tényleg furcsa ez a nagy bebiztositás ! Egy megoldást tudnék, de nem egyszerű: vegyetek közösen egy lakást cserével! vagyis ha találtok olyan szétköltözőket, akiknek jó a te Ök és a párod saját lakása, akkor együtt lakhattok egy nagyobban, megszabadultok a romáktól és nincs több kötelezettség az ök lakáshoz.Ha mégsem maradtok együtt, akkor ezt eladjátok vagy szintén ketté cserélhetitek.Leirni könnyebb, mint végigcsinálni, de ilyen körülmények között jobbat nem tudok tanácsolni.A gyerekkel mindenképpen várjatok az összeköltözéstől számitott egy évig, ne későn derüljön ki, hogy külön mentek.
2010. okt. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:

a csaj hazudgált mindig a 8 év alatt, a párom nem akarta kirakni, mert szerette, de a nő nem ezért volt vele, hanem mert nem tudott hova menni.

a párommal meg beszéltünk már a gyerekvállalásról

és ő azt mondta: "jövőre már jöhetne is"

kérdés, hogy hova??

2010. okt. 11. 16:53
 16/43 anonim ***** válasza:

Attól, hogy oda költözöl a barátodhoz, nem kell visszaadni az önkormányzati lakásodat. Így nem leszel kiszolgáltatva, hiába laksz nála, hisz tudni fogja, hogy van hova menned ha valami nem stimmel számodra.

Az albi valóban pénzkidobás lenne. Fizetnétek az albérleti díjat, a rezsit, az önkormányzati alaprezsijét, és ha nem sikerül kiadni a párod lakását, akkor annak a rezsijét is. Nem beszélve arról, hogy úgy is járhattok, hogy kiadjátok a lakást, de nem fizetnek, tehát ott is teljes rezsit kell fizetnetek, nem pdig csak egy alapot, mint egy üres lakás után.

Na persze azt, hogy nem kell visszaadni az önkormányzatit, azt nem hivatalosan gondoltam:)

A párod lakásának környéke meg nem lehet túl durva ha ő birja, és maradni akar.

2010. okt. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:

ő a saját lakását fel nem áldozná egy közösért

a közös mire meg lesz, évek kérdése

és tudom, hogy nem öregedési pánikból kell szülni

és óvatos is vagyok, még azért ezen én is gondolkozom

2010. okt. 11. 16:57
 18/43 anonim ***** válasza:

Hát, sajnálom, de annyira másképpen gondolom, hogy valószínűleg ezért nem tudok segíteni.


Szerintem nem ideális család- és "lakásmodell", ahol minden párnak 3 lakása van. És arról is más az elképzelésem, hogy mennyire jó vagy nem jó az, ha bárki eltartja a másikat. Egy jó párkapcsolatban szerintem nincs nyilvántartva, hogy ki kit tart el, ki mennyit keres és költ. A privát szférát sem külön lakásokkal, vagy akár szobákkal kell biztosítani, hanem ennél átvittebb értelemben. Hogy nyugta van a másiknak, ha az kell neki. Akár egy légtérben is lehet privát szférája vkinek.


Értem én, hogy mi a fontos neked, de vedd észre, hogy annak a fontossága pénzbe kerül. Illetve nem értem, hogy az albérlet miért pénzkidobás. Mindkettőtök lakását kiadhatjátok bérbe, ill. albérletbe, és csak egyet kell kivennetek. Még pluszos is (lehet) a történet.


(De mégegyszer, ide a rozsdás bökőt, hogy ennek válás lesz a vége. Bár szerintem házasság sem lesz. Ha a gyerek becsúszik, akkor talán megmarad egy rossz kapcsolatnak.)

2010. okt. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:
ha nem is durva a környék, nekem akkor is az.
2010. okt. 11. 17:00
 20/43 A kérdező kommentje:
16:53-ashoz annyit szólnék, sajnos a párom hajlamos az uralkodásra anélkül is, hogy ott élnék
2010. okt. 11. 17:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!