Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan költözzem össze a...

Hogyan költözzem össze a barátommal? Ötlet kellene! Nem egyszerű!

Figyelt kérdés

helyzet:

1. van egy önkormányzati lakásom, ami nagyon pici 28m2, ide nem akar a párom költözni és én sem vállalnám ezt be, mert nem lenne egyikünknek sem meg a magánszférája, pláne, ha még gyereket is vállalok

2. ő saját ingatlannal rendelkezik, de akarunk egy közöset venni arra gyűjtünk, hogy ne érezzem magam kiszolgáltatottnak, ezért meg én nem akarok őhozzá költözni, amíg ez nincs meg

3.a terv az volt, hogy igényeljek egy nagyobb lakást az ÖK-tól, és abba beköltözünk, az övét kiadjuk

4. csakhogy én kötelezve vagyok szerződéssel, hogy min. 3 évig nem igényelhetek másikat

de 3 év múlva én 34 éves leszek, a gyerekvállalással nem akarok addig várni.

kérlek ne jöjjetek olyanokkal, hogy vegyünk ki albérletet,az övét meg kiadjuk mert ebbe a párom nem fog bele menni, én meg ha szakítanánk nem tudnám miből fizetni.

Ki tudja valaki sakkozni nekem, hogy lehetne megoldani, hogy együtt éljünk?


2010. okt. 11. 16:05
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:

1653 újra.

nos, akkor azt kell mondanom, hogy így ennek a kapcsolatnak nem lesz fényes jövője.


ilyen körülmények közt én speciel nem sokáig bírnám...

de a te dolgod. csak nehogy később megbánd.


de ha a lakáskérdésben ilyen nehéz megegyeznetek, akkor mi lesz később???

2010. okt. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:
16:59-eshez: a remény hal meg utoljára, lehet igazad van, ez a valószínűbb, de nem 100%.
2010. okt. 11. 17:06
 23/43 anonim ***** válasza:
Hirtelen eszembe jutott, hányszor olvastam már itt a kérdések között, hogy az éppen felnőtt vagy még fel sem nőtt gyereket elzavarták otthonról,s szerencsére volt, aki befogadta , igy nem az utcán kötött ki. Aztán az is, hogy mennyire örültem volna, ha nekem ilyen problémám lett volna, mikor olyan albérleltet sem találtam,amit ki tudtam volna fizetni.Nem látom a közös tenni akarást, az igazán közös terveket, csak álmokat és NEM-eket.Ha most átmenetileg odaköltözöl a párodhoz kb. egy évre, kipróbáljátok az együttélést, gyerek nélkül!! Közben kiadjátok a te lakásodat, igy könnyebben jön össze a vágyott összeg.Ha mégsem megy, visszaköltözöl, ha igen, jöhet a nagyobb lakás.
2010. okt. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:

Nem ismétlem meg,amiket előttem írtak. De ilyen hozzállással ti csak közös háztartásban akartok élni,nem pedig párkapcsolatban. Ebbe a kapcsolatba pedig gyereket szülni felelőtlenség.

Értem én,hogy mindenáron anya akarsz lenni! De egy kisgyerek nem játékszer,amit babusgathatsz kedvedre! Szerető családban kell felnevelni,nem anyuci babájaként! Erre pedig a ti mentalitásotokkal semmi esély. Ne akard tönkre tenni egy jövendő emberke életét,csak azért,mert mindenáron gyereket akarsz!

2010. okt. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

1. én romák közt akkor sem akarok élni, ha ők a legszentebbek

2.az én lakásomat, amúgy meg törvénybe ütközik kiadni

2010. okt. 11. 17:11
 26/43 anonim ***** válasza:

"sajnos a párom hajlamos az uralkodásra anélkül is, hogy ott élnék"

Ebben az esetben ne az összeköltözésen, hanem a búcsún és egy új kapcsolaton gondolkodj, még nem késő!!! Látod, ezt eddig nem tudtuk, de mégis érezhető volt, hogy itt valami nincs rendben!!

2010. okt. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:

"ne az összeköltözésen, hanem a búcsún és egy új kapcsolaton gondolkodj"

I second that!

2010. okt. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:

úgy néz ki, mintha kifogásokat keresnék, de közben megoldásokat

ahogy a kapcsolatomban is vagyok, ha bármi gond van

és ahogy ő is

2010. okt. 11. 17:25
 29/43 anonim ***** válasza:

Azon aggodalmaskodtok a pároddal, hogy ki hova költözik majd ha sikerül összeköltöznötök, és nem jön össze, és szétmentek.

Ugyanakkor azt tervezitek, hogy egy év múlva jöhet a baba.

Azon nem aggodalmaskodtok, hogy ha szétmentek mondjuk két év múlva, akkor milyen lesz a picinek egy szülővel felnőnie. azaz milyen lesz neki hogy hétvégi apukája vagy anyukája lesz csak?

Mi lenne ha megvárnátok a közös élettel azt a pillanatot, amikor már mindketten érzitek, hogy a másikkal akarjátok leélni az életeteket? Sok jelenlegi kérdést megoldana.

2010. okt. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, baba vállalásáról csak akkor lehet beszélni, amikor már fel sem merül a felekben még a gondolat sem, hogy valamikor is szétmehetnek.
2010. okt. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!