Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A tűzhelyről lemaródott az...

A tűzhelyről lemaródott az inox,ki lehet javítani?

Figyelt kérdés
Drága anyósom nem inoxhoz való vegyszerrel esett neki a sütő takaritasanak (amire a kutya se kérte de ugye nálunk mindig retek van...) lemaródott több helyen,ráadásul a vegyszer le végig is folyt,így két helyen is hosszú fekete csík van,több helyen meg kisebb nagyobb részben hiányos az inox. Nézegettem sprayt meg ezt azt,de nem tudom,mi lehet hatásos? Nem akarok feleslegesen pénzt kidobni. Új sütő nem opció (új volt így is,alig két éves), az emberölést törvény tiltja,új anyós pedig nem lesz,mert szeretem a férjem...valaki nyugtassob meg,hogy nagyjából nézhetőre még ki lehet ezt valamivel javítani. A kérdésem: mi az a valami?

2023. okt. 22. 00:40
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%
Az inox rozsdamentes acélt jelent, tehát ez nem egy bevonat, hanem maga az amyag
2023. okt. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
67%
Képzeld azt hogy alternativ diszités? :D
2023. okt. 22. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
77%

Ha tényleg "inox" akkor a felületet károsította valami agresszív tisztítószer,ami azért is érdekes, mert a legtöbb savnak, lúgnak ellenáll.

Leghosszabb esetben felpolírozzátok. Ehhez érteni kell valamennyire, könnyen lehet mégnagyobb "katasztrófa" belőle. Más módszert nehezen tudok elképzelni ha egy ilyen ellenálló, kemény felület sérül

2023. okt. 22. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
1 ok,de gyakorlati tanácsod nincs?
2023. okt. 22. 05:46
 5/46 anonim ***** válasza:
100%

milyen gyakorlati tanácsa legyen? Az anyag maródott meg. Olyan mint amikor lyukasra mosod a törölközőt. Milyen öblítővel tudod eltüntetni a lyukat?

[link]

Tegyél rá katicás/pikacsus matricát.

2023. okt. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:

Mútlkor láttam egy videót ahol az anyós a kocsit mosta le dörzsi szivaccsal.... :D


Nézzétek meg hogy az a burkolat cserélhető-e könnyen és egyáltalán lehet-e kapni. Ha igen, akkor ki kell cserélni.

2023. okt. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet helyrehozni ha megmarta a vegyszer.
2023. okt. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm...olyan tanácsra gondoltam,hogy valami Inox festék,vagy ilyesmi. Inox sprayt láttam,ami elvileg erre van kitalálva,arra lettem volna kíváncsi ér e valamit.
2023. okt. 22. 09:28
 9/46 anonim ***** válasza:
100%

Nem erre van kitalálva. Az festék.

Mennyire marta meg?

Kilyukadt?

Ha csak foltos lett akkor ahogy írták polírozás lehet a megoldás.

2023. okt. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
FÉnyképet nehogy feltölts róla, hadd találgassunk még...
2023. okt. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!