Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Radiátor probléma. Miért nem...

Radiátor probléma. Miért nem nyomja megfelelően a meleget?

Figyelt kérdés

4 helységben van radiátor, központi fűtésről mennek fával. A fürdőszobában lapradiátor, az én szobámban hagyományos öntvényradiátor, anyámnál és a konyhában pedig aluminumradiátor. Az öntvény és a lapradiátorok jól melegednek, viszont az anyámnál lévő aluminiumokkal baj van, egyszer melegek, egyszer nem, nagyjából csak a tetejük meleg, a fenti beáramló cső forró. Sajnos anyám kezd megfagyni, mert nem nagyon akarják adni a meleget, igazán forró nem akar lenni a radiátor. Viszont a konyhában lévő aluminium általában jól nyomja, csak a másik kettő nem.

Mi lehet a baj, a többi radiátorral nem nagyon van baj.

Mit tanácsoltok?

Mit tanácsoltok, hogy tudnám kideríteni hol van a baj???

A padláson van a víztartály, az negyedéig sincs, ez baj???

Meddig kell lennie???


2010. okt. 26. 18:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Keringető szivattyú van? Működött valaha jól is a rendszer?

Talán légteleníteni kellene, bár nem hiszem, hogy az a baj, a jelek nem erre utalnak.

2010. okt. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Keringető szivattyú van, eddig mindig kifogástalanul működött, most is megy, hallani is. Három aluminiumradiátor lett felszerelve idén, ebből egy nagyon jól működik a konyhában, a másik kettő anyámnál pedig soha sem fűt stabilan, általában csak langyosak, vagy ha forrók néha akkor is rövid ideig.
2010. okt. 26. 18:21
 3/20 anonim ***** válasza:

Mondjuk ezek a vékony radiátorok elég sz.rok, az öntvény a legjobb, az adja a legegyenletesebb hőt.

Hosszú távon radiátorcserét javaslok, de most hirtelen sajnos nem tudom, mit tudtok tenni :(

2010. okt. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
Légtelenítsétek le a radiátorokat! A tartály ami a padláson van a legalsó becsatlakozásától 10-15 cm víznek kéne lenni( amúgy ez a kiegyenlitő tartály).
2010. okt. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Az első vagyok. Én azt kérdeztem, működött-e valaha jól a rendszer? Ezek szerint /bár nem válaszoltál a kérdésemre, csak azt, hogy jó a keringető szivattyú/ nem, mert most lettek új radiátorok felszerelve.

Kérdésem: egy szintben van az összes radiátor? Van emelet is? Az, hogy anyámnál, az erre nem ad választ.

2010. okt. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

A rendszer minden évben tökéletesen működött! Most szeptemberben lett lecserélve 3 db öntvényradiátor (mert tönkrementek) ezekre az aluminiumokra. Azóta valami nincs rendben. Nincs emelet, egy szintben van az összes!

Az előbb próbáltam légteleníteni (a csöveknél), nem volt nagynyomású spriccelés, csak folyt a víz, ami közepesen meleg volt, nem forró. Azt hittem, hogy majd megégeti a kezemet olyan forró, de nem, közepesen meleg volt csak a víz.

Az baj, hogy nem forró benne a víz?

Pedig jó tűz van.

2010. okt. 26. 18:41
 7/20 A kérdező kommentje:

Az összes radiátornál így állnak a csapok:

A feni csapok (ahol bejön a víz) párhuzamosan a csővel.

A lenti csapok (ahol kimegy a víz) párhuzamosan a csővel.

2010. okt. 26. 18:43
 8/20 anonim ***** válasza:

Hm.. Nem igazán értjük egymást.. Akkor leszögezem, mert a válaszból ez kihámozható: Ez a rendszer még soha nem működött tökéletesen!

Akkor sorjában, de kérek a kérdésre pontos választ, különben nem jutunk előre.

Amelyik radiátor a leghidegebb, nem az van legmesszebb /leghosszabb csővel bekötve/ a kazántól/keringető szivattyútól?

2010. okt. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Igen, az a kettő van bekötve a legtávolabb.
2010. okt. 26. 19:35
 10/20 anonim ***** válasza:
És ha (félig, majdnem teljesen) elzárod a többi radiátort akkor sem melegszik át a kérdéses kettő?
2010. okt. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!