Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi egy 18 éves lány havi...

Mennyi egy 18 éves lány havi fogyasztása?

Figyelt kérdés
Itt mindenre gondolok, evés, ivás, fürdés. A Ruházkodás meg ápolási szerek nem tartoznak bele.
2011. febr. 14. 21:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ne menj az "anyósodékhoz lakni" eddig még senkinek a környezetemből nem vált be a dolog, pedig jó páran próbálkoztak, inkább gyűjtsetek albérletre, akkor csak ketten vagytok, és a barátod nem kerül mindig két tűz közé.

Tudom nem ide tartozik, de nagyon jól gondold meg!

2011. febr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
ezt már mondták mások is, de mivel mindketten 18 évesek vagyunk ezért máshol nincs lehetőségünk összeköltözni.
2011. febr. 16. 15:10
 13/15 anonim válasza:
Én 21 vagyok. 26 havonta az albérlet, kajára kb 20at verek el egy hónapban, de ezen mindig tudok spórolni. Nem úgy értve hogy nem eszek, hanem pl reggel csinálok szendvicset és elviszem, és nem a suliban veszem meg 300 ftért. Szóval csak az, hogy létezek 46000 ft, aztán ezen felül vannak a ruhák, tisztálkodási szerek ,hobbi, buli, stb.
2011. febr. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Annyit tudok hogy egy koleszos általában heti 10-et költ + kolesz, ebben a tizesben benne van az utazás és egy kis szórakozás is.

Nos havonta 50-el nyugodtan beszállhatsz.

2011. febr. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szerintem számold ki részletesen!

Hányan laktok ott? Anyósod, párod és te? Vagy van még após, esetleg párodnak van nővére-bátyja?

A rezsi egy része független attól, hogy hányan vagytok (ezt előttem már nagyon helyesen írták) az ilyen költségekbe illik arányosan beszállni. TV, Net, közös költség, szemétdíj, lakásbiztosítás, fűtés. Az ilyen költségeket én elosztanám a család tagjainak számával.


Ha van autó, és azt pároddal ti is használjátok, akkor a benzinköltség az vagy futott kilométer alapján, vagy 'telitank módszerrel' (teli tankkal áll a garázsban, és minden használatkor teli tankkal kell letenni) súlyadó, kötelező, CasCo, szervízköltségek esetén arányos elosztást javaslok, de itt az arányos inkább azt jelenti, hogy ha zömmel anyósod használja a kocsit, akkor övé a nagyobb rész, ha te és a párod is sűrűn használjátok, akkor vállaljatok többet!


Víz, villany, gáz esetén elkérném anyóstól az utolsó 3-4 számlát, azok alapján saccolnék egy összeget, de ez csak első néhány hónapban, mert utána már meg lehet nézni, hogy az ottléted mennyivel dobta meg a számlákat. Fiatalabb koromban én laktam együtt egy idős nénivel, és az unokájával. Néni alig fürdött, többnyire lavórban mosakodott, unokája spórolósan zuhanyzott. A vízszámlájuk nagyon alacsony volt. Én szeretek kádban ázni, és ha zuhanyzok, akkor szeretem a bő, erős vízsugarat, és a hosszú kényeztető tusolásokat. A vízszámla majdnem háromszorosára ugrott. Egyedül töbet használtam, mint ők ketten együtt. Fizetéskor tehát én fizettem a vízdíj kétharmadát, az unoka az egyharmadot, nagyinak meg elengedtük a vízdíjat.


Konyhapénz az nagyon veszekedős. Arra inkább nem mondok semmit.


Anyósországban lakni nagyon nehéz dolog. Ha meg szeretnéd könnyíteni, akkor igyekezz minél többet kivenni a házimunkából, úgy, hogy nemvagy láb alatt. Ez baromi nehéz, de muszáj.

2011. febr. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!