Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy én úgy is ráérek, úgy is unatkozok, semmi dolgom? Albérletben lakom egyedül a macskámmal.

Figyelt kérdés

Valaki úgy adott egy újságot megnézni, hogy nézegessem, úgy is unatkozok. Vagy, mikor mennem kell egy kötelező helyre, pl. postára és nincs kedvem, akkor azt mondják, hogy úgy is ráérek. Mindenki azt hiszi, hogy semmit nem kell csinálnom, mert nincs gyerekem. Főznöm, takarítanom, boltba mennem kell. Az a problémám, hogy nincs kocsim, meg annyi erőm se, hogy bevásároljak fizetéskor, arra is az a vélemény, hogy ráérek minden nap kicsinyenként vásárolni. Hétvégén szoktam unni magam, de nem azért, mert nincs dolgom, hanem azért, mert egyedül vagyok, nincs kihez szólni. Azt is hiszik, hogy minimálbérből hú de jól élek albérletben, mert nekem nem kell sokat főznöm, nem eszek sokat, nincs szükségem semmire. Olcsó az albérlet, de egyedül nehezebb szerintem. Jó egyedül, örülök is neki. Zavar, hogy azt hiszik, én ráérős vagyok és csodálkoznak, ha megkérdezik, főzök-e magamnak minden nap és a válaszom igen. (Nem minden nap, 2-3 naponta, de főtt ételt eszek.) Ha álmos vagyok délelőttös héten, akkor mondják, hogy ha hazamentem feküdjek le aludni. Persze! Helyettem senki nem csinál meg semmit, amíg én fetrengek... Most is fent vagyok, holnap korán kelek. Nem szeretem az időt alvással elpocsékolni. Alszok, amikor muszáj, de rövidnek tűnnek nekem a napok a dolgok elrendezésére. :) Tv-t nem nézek, mint mások, hogy az miatt nem aludtam volna ki magam.Ha netezek, akkor is a fontosabb, érdekesebb dolgokkal foglalkozom, nem pedig ész nélkül msn és játék. Egyik se érdekel. :)

Járok heti 3-szor edzőterembe, de jó korán, fél 6-kor felkelek, hogy időben hazaérjek. Sokan körülöttem azt mondják, neki nincs idejük rá, de sokan járnak még oda, kiknek van gyerekük, munkahelyük és még is belefér nekik ez.Nem az én dolgom, kinek mire van ideje, de akkor engem ne úgy nézzenek, mint egy semmittevőt...


2011. ápr. 17. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
31%
Hát mit mondjak, én sem tudom elképzelni, hogy mitől vagy ennyire elfoglalt. Hacsak nem túlórázol rendszeresen a munkahelyeden. Én is hasonló helyzetben vagyok, és időm, mint a tenger. Vagy esetleg tisztaságmániás vagy és naponta több órát suvickolsz mindent... Nekem hetente másfél órám megy el a lakás kitakarítására. Még azt tudom elképzelni, hogy lassú vagy, és minden tovább tart neked, mint másoknak.
2011. ápr. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz velük, ne vedd a szívedre amiket mondanak!

Törődjön mindenki a saját dolgával, ha jót nem tud mondani, csak bántani másokat, akkor az még arra sem méltó, hogy idegeskedj rajta...

2011. ápr. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én azt szűrtem le abból, amit leírtál (elég hosszan), hogy értelmes ember vagy.

Akkor meg miért nem sz@rod le mások véleményét?

Talán, ha párkapcsolatban fogsz majd élni, akkor változni fog a dolog, de addig a magad ura vagy, úgy osztod be az időd, ahogy akarod.

2011. ápr. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szinte minden hétvégén van túlóra. Nem vagyok lassú, nem is bírom a lassú tempót....
2011. ápr. 18. 04:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!