Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mik az előnyei és hátrányai...

Mik az előnyei és hátrányai egy 4 emeletes téglás lakástömb 4. az-az legfelső emeleti lakásának?

Figyelt kérdés

A lakás szigetelt, kapott műanyag nyílászárókat is. A tetőt is leszigetelték. Szomszéd csak alattam és 1ik oldalamon van, minden lakás a háztömb szélén van.

Tapasztalatokra lennék kíváncsi elsősorban.


mint pl.: Nincs felettem zajforrás, meleg van, de klímával frankó stb stb Minden érdekel. Köszönöm.


2011. jún. 10. 12:34
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Ez is belváros közeli, kb 3-4perc séta a belváros, óvoda, iskola, népkert (park), buszmegálló, bolt, minden van.


Esetleg még praktikák érdekelnének, mint pl hogy lehet jobban hangszigeteltté tenni, hogy alattam mondjuk ne nagyon hallják ha zenét hallgatok, persze nem bömböltetem, vagy ha sokan vagyunk, akkor a zajt, beszélgetést, hangoskodást kicsit tompítsa valami. Kellenek e rácsok az erkélyajtóra vagy ablakokra vagy bejárati ajtó elé mondjuk a betörők ellen? stb stb...

2011. jún. 10. 16:05
 12/16 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy ha egy ilyen házba mész lakni, és vannak falszomszédjaid, akkor számolnod kell azzal, hogy hallani fogod őket. Nappal kevésbé, este jobban.

Én anyumékkal laktam panelban, ott mindent hallottunk. Keresztszüleim pedig olyan házban, mint amilyenbe te szeretnél most költözni. Náluk is hallani a szomszédokat, de közel sem annyira, mint egy panelban...

2011. jún. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
:) Egyébként egy nagyon jó praktika a hangok ellen a kertes ház... :))) Mást nem nagyon tudsz tenni. Te is fogok őket hallani és ők is téged...
2011. jún. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Egyébként a 4. re nem szokás rácsokat tenni az ablakra, sem az erkélyre... Illetve egy jó fajta bejárati ajtó (nagyon jó fajta zárral) is sokat számít!!
2011. jún. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
74%

1./ Tégla-épületben nem olyan katasztrofális az áthallás, ha teljesen normálisan hallgatod a zenét, nézitek a TV-t, az nem zavarja a szomszédot...

Nálunk a férjem szeret hangosan zenét hallgatni, ami nem a szomszédokat zavarja (mivel nincs falszomszédunk), hanem minket...

Erre kitaláltuk a vezetéknélküli fejhallgatót : ezzel úgy bömböltetheti a fejébe a zenéjét, ahogy akarja, sétálhat a lakásban vele, senkit nem zavar!


2./ Házibulit mindenki tarthat, évente 2-3 alkalommal ez nem zavarja a szomszédokat, este 10 után úgysem tombol senki...

Elég ha a parkettára szőnyeget teszel hangtompítónak, ezzel maximálisan megtettél mindent a szomszédaid érdekében!


3./ NEGYEDIK emeletre minek kellene ablakra, erkélyajtóra rács?!...

Nálam a bejárati ajtón sincs rács, viszont biztonságos mágneszárat és biztonságizárat szereltettem a bejárati ajtóra!

Az alattam lakó riasztót szereltetett a lakásába (ő az év nagyobbik részében az USA-ban lakik), de többször magától beindult, órákig szirénázott, mire jött valaki és kikapcsolta, na azóta nem használja...


4./ 16:59-nek : Én 20 évig laktam családi házban, illetve most is nyaranta 2-3 hónapig kinn lakunk a gyerekek miatt...

Egy Bp-környéki szép kertvárosban van a házunk, csodás környék... Viszont azt nem mondhatnám, hogy ott kevesebb a zaj, SŐT!!!

A családi házba is remekül áthallatszik a szomszéd hangos zenehallgatása, dobolása, kerti bulizása!...

Minden reggel arra ébredek (reggel 6-7kor!), hogy valamelyik szomszéd bőgeti a fűnyírót, sövényvágót, a karosszérialakatos a 4. szomszédban püföli a bádogot vagy sivít a flexe... BORZALMAS!!!

No, az én Bp-i lakásomban hajnaltól madárcsicsergést hallok, semmi fűnyíró, semmi sövényvágó, semmi flex...


14:47-es beíró vagyok :-D

2011. jún. 11. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat, és segítséget.


A rácsot az erkélyajtóra csak azért írtam, mert volt már errefelé olyan, hogy a tetőről mentek fel a betörők és lemásztak az erkélyre, onnan mentek be a házba.

2011. jún. 11. 11:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!