Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mekkora házban laktok? Kényelm...

Mekkora házban laktok? Kényelmesen elfértek?

Figyelt kérdés

Van pár ismerősöm akik panelban laknak és nekem nagyon kicsinek tűnik. Amíg nincs gyerek addig el van az ember 20-30 nm-en, de utána?!

Van egy pesti ismerősöm is ők 4-en vannak 25 nm-re, egy szoba van meg minden helyiség ici pici.


Akik ilyenben laktok, elfértek kényelmesen?



Én szerettem volna egy panellakásban leélni az életem, de a sors egy kertes házba sodort. Így utólag már nem bánom, mert lehet hogy kiakadtam volna a pici lakásban.


2011. aug. 11. 10:44
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
50%
120 nm-en élünk ketten. Elférünk, bár néha jól jönne még egy plusz szoba.
2011. aug. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
67%

Nem minden panel 25 m2. :) Pl, amiben mi laktunk anyukámékkal, az 56 m2. Elfértünk benne, de persze jól jött volna egy nagyobb lakás, mert sokszor nem volt meg minden holminknak a helye.

Most egy 80m2 es családi házban lakunk a férjemmel. Mi terveztük meg, hogy a lehető legjobb legyen az elrendezése, és kielégítse az elvárásainkat. Így kettőnknek most jelen pillanatban nagynak érzem. Nem azt mondom, nagyon szuper, hogy mindennek megvan a helye, és nem kell semmit a földön egy kupacban tárolni, de úgy terveztük, hogy ha lesz 2-3 gyerekünk, még akkor is elférjünk kényelmesen.

Nekem is van egy ismerősöm... Családi házban élnek 8-an egy alig 50 m2-es házban... Azt mondják, jól elférnek, és legalább nem kell nagy területet rendben tartani és fűteni.. :)

2011. aug. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim válasza:
Mi négyen vagyunk nagyjából 100 nm-en, ebből 3 hálószoba, nappali, fürdő-wc külön, előszoba, konyha, kiskonyha, padlásfeljáró. Tulajdonképpen elférünk, de pl nálam nem csak az én cuccom van, hanem a munkához való kellékek is.
2011. aug. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim válasza:
100%

most hárman kb. 100 négyzetméteren, van nem használt szobánk is éppen ezért

később párommal fogok lakni, 60 négyzetméter, szerintem bőven elférünk majd, még egy gyerek is jöhet 2-3 évre

2011. aug. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem házban, hanem 53 nm-es lakásban. 3-an vagyunk (egy gyerek). 1+2 félszobás a lakás elférünk, jó az elosztása egyébként, csak a fürdőszoba elég kicsi, valamint a konyhában nem szoktam elférni. :)
2011. aug. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim válasza:
100%
Mi anno nagy családi házat építettünk, 250nm-es (lehetett volna kisebb is de késő bánat..) Az biztos elférünk benne még azt is mondták egyszer lehetne táncolni is.:-))) 32N
2011. aug. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
93%
A párommal 38 m2-en lakunk ketten, panelban. Utálom, utálom, hogy figyelni kell, melyik sarkot lehet még bepolcozni, hogy lehessen hova pakolni, utálom, hogy nem tudom odavinni a zongorám, mert nem fér be, utálom, hogy kettőt lépek és már falba ütközöm. Anyukámnak a konyhája nagyobb, mint a mi egész lakásunk... azt a házat szeretem, ott hatan laktunk 200 m2-en, bőven szabott helyiségekkel. Amint lesz rá lehetőség, biztosan veszünk mi is egy nagy házat, de ez még odébb van...
2011. aug. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
90%
Én külön lakom most egy kb 60 négyzetméteres bérlakásban. Anyámék otthon 3an egy kb ugyanekkora szintén bérlakásban, előtte én is velük laktam, de elég kicsi volt az 4 személynek. Nekem egymagamnak elég lenne egy 40 nm is (de nem panel), mert nem szeretem a túl nagy tereket, de a zsúfoltságot sem, viszont úgysincs szükségem sok bútorra, tehát... Valószínűleg ha veszek saját lakást akkor majd egy kisebb tetőtérit keresek, család úgysem kell, úgyhogy jól ellennék ott.
2011. aug. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
90%

Mi négyen kettő kamaszkorú fiúval 60 nm-en. Anno egy régi parasztházat tudtunk vásárolni amit azóta elég szépen felújítottunk, viszont ráépíteni nem tudunk így amióta meg nőttek a srácok elég kicsi lett.

reméljük nem sokára összejön és be tudunk költözni a férjem örökségébe. Az már 3 szintes családi ház lesz. És akkor jöhet a 3. gyerek is.

2011. aug. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
82%

3-an lakunk 55 m2-en, minden ki van centizve. Egyfolytában praktikus megoldásokat keresek a berendezésre. Azt hiszem sikerült megoldani: a gyereknek van külön szobája, nekünk is, a nappaliban elfér akár 6 vendég is, úgy, hogy ebéddel látom őket...Igen, néha kicsi, de nem panaszkodom: egy házzal több a munka, nagyobb a rezsije, jó ez.


(azért 20 m2-es panel nincs, 35-nél kezdődnek. és 70-nél kb be is fejeződnek...)

2011. aug. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!