Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mekkora házban laktok? Kényelm...

Mekkora házban laktok? Kényelmesen elfértek?

Figyelt kérdés

Van pár ismerősöm akik panelban laknak és nekem nagyon kicsinek tűnik. Amíg nincs gyerek addig el van az ember 20-30 nm-en, de utána?!

Van egy pesti ismerősöm is ők 4-en vannak 25 nm-re, egy szoba van meg minden helyiség ici pici.


Akik ilyenben laktok, elfértek kényelmesen?



Én szerettem volna egy panellakásban leélni az életem, de a sors egy kertes házba sodort. Így utólag már nem bánom, mert lehet hogy kiakadtam volna a pici lakásban.


2011. aug. 11. 10:44
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
kb 120nm élünk hatan:S néha lehetne egy kicsit nagyobb amúgy jó:D
2011. aug. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
90%

Nekünk 2 generációs családi házunk van. Van egy 140 nm-es nagy ház,ami most ki van adva egy családnak,és az udvarban hátul van még egy 40 nm-es kisebb ház(szoba,konyha fürdőszoba),amit teljesen felújítottunk,ebben lakunk ketten párommal. Ez most így elég nekünk,és jó is,hogy a nagy ház ki van adva,mert ez jó kis plusz pénz minden hónapban. Idővel majd el szeretnénk adni ezt a házat,de amíg csak ketten vagyunk jó ez a megoldás is. :)


26/N

2011. aug. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:02


Bocs de akkor az ismerősöm hazudott, mert ő mondta hogy az a kis lyuk amiben 4-en laknak 25 nm.

És én el is hiszem neki, hisz nekünk a nappalink akkora mint nekik az egész lakás

2011. aug. 11. 11:07
 14/37 anonim ***** válasza:
90%

120 nm-en öten.

Amikor takarítani kell, akkor elég lenne a fele is ...

:-)

2011. aug. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
90%
46nm, és 4-en lakunk benne. Nekünk megfelel. Szeretek itt lakni. Azelőtt 100nm-en laktunk, azt is szerettem. És nekünk nem kicsi.
2011. aug. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
90%

Mi 83nm-es családi házban élünk, 2 felnőtt + 3 gyerek (3 háló, 1 nagy nappali-étkező, 1 közepes konyha, 1 fürdő, 1 wc, 1 kamra, 1 nagy terasz + 1 hatalmas udvar).

Tökéletes, télen még pont akkora, amit jól be lehet fűteni csak fával is (kombinált fűtési rendszer: a ház közepén cserépkályha + gáz), de akkor sem egymáson kell átmászni, ha mindenki otthon van. 23 évig éltem 50nm-es panelban a szüleimmel, és hiába abba születtem bele, nekem az szűkös volt...

Amikor takarítani kell, akkor azért lehetne kisebb :-)))

Ha netán lesz még gyerek, akkor viszont muszáj lesz terjeszkedni, úgyhogy jön a padlástér-beépítés...

2011. aug. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
90%

Az előbb írtam egy másik ilyen kérdéshez.:)


500nm-es a ház, hárman vagyunk, a férjem, a fiam, és én.8 szoba, 4 fürdő, 4 wc, hatalmas kert, bejárni sok.

2011. aug. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondtam, hogy hazudott, csak esetleg téved. Megkérdezhetem, melyik városban lakik az ismerős? Ha ide, nem, esetleg privátban megírod?
2011. aug. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
90%

Azért nagyon függ az elrendezéstől.


Bátyámék (kisbabával hárman) és mi a párommal is 45 négyzetméteres lakásban élünk.


Náluk szépen megoldható, hogy a gyereknek legyen majd külön szobája, stb, de cserébe az egész lakás elég picinek tűnik (persze az is :) ).


A miénk jóval tágasabb, a kissé nagyobb terek és főként az elég szép kilátás miatt, sokkal "szabadabbnak" érzi magát az ember.

Cserébe viszont gőzöm sincs hogy fogunk benne gyereket nevelni, mert nem igazán lehet megoldani, hogy legyen rendes gyerekszoba. (Persze remélhetőleg addigra nem itt fogunk lakni, vagy kreatívan megoldjuk. :))

2011. aug. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:

200 nm-en élünk négyen + 1 szobakutya. :)


Az alsó szinten van 2 szoba, egy nappali, egy előszoba, egy konyha, egy fürdő és egy wc. Ezen a részen a szüleinké az egyik szoba, a másik úgymond dolgozó szoba lett (számítógépek vannak bent, tv, ágy).


A tetőtér a miénk lett (gyerekeké), ott is 2 szoba, egy fürdő, egy wc, egy előszoba, egy konyha és egy nappali van. A szobákat használjuk csak és a wct, illetve én fent fürdök és húgom lent. A többi helyiség nincs használva, nem is igazán tartózkodunk azokon a részeken.


Nekünk kimondottan nagy ez a lakás, nincs kihasználva, úgyhogy elég lenne egy kisebb lakás is.


21/L

2011. aug. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!