Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hol, melyik környéken szerette...

Hol, melyik környéken szerettek/szeretnétek lakni Budapestiek?

Figyelt kérdés

Miért?

Milyen szempontok motiválnak? Közlekedés, vagy a csend, jó környék vagy a lakás maga, park legyen, sok közért legyen, infrastruktúra, vagy mely egyéb szempontok?

Költözni szeretnék nagyobb lakásba, de fel van adva a lecke, hogy hová. Igazából alig ismerem a várost.


2011. dec. 7. 13:09
 1/8 anonim válasza:
Zuglóban lakunk, a Komócsy utcában. Imádom. Csendes kis egyirányú utca, alig van forgalom. A környék nagyon jó, tele családi házzal, újépítésű, kis lakószámú társasházakkal. Szeretek itt sétálgatni, normálisak az emberek, minhta egy vidéki kisvárosban lennél. Viszont itt van pár lépésre a Bosnyák tér és a Nagy lajos kir. út, így tömegközlekedéssel bárhova el lehet jutni. Ha vásárolni akarok, itt van nem messze az Örs vezér tere.
2011. dec. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bp. XXII. ker. Kicsit drága sajnos, de ennek megfelelően nagyon jó hely. Én pl. falun nőttem fel, és utálom Pestet, de itt mégis szeretek lakni.

Olyan, mint egy kisváros. Annyi különbséggel, hogy 5-10 percre van két nagy bevásárlóközpont is.

Ahol mi lakunk, onnan gyönyörű a panoráma is, de mindenképp csendes, élhető környék. A szomszédok még köszönnek is egymásnak:)

A Savoyai tértől fölfelé gyakorlatilag bármelyik utca, a Kamaraerdőig bezárólag.

2011. dec. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
XIII KER, X ker, VII, VIII, IX, XVIII, XV ker, XIV ker, IV ker, ezeknek a szomszédos kerületeire se költözz mert sose lesz nyugtod. illetve csepelre se budaörsre se. de ha megszeretnél győződni magadtól akkor ajánlom hogy fordíts rá több időt és egy nap amiket felsoroltam meny ki a kerületbe és sétálj a szomszédos kerületekbe is mert egy 2-3 óra alatt nem fogod észre venni majd észre veszed miért írtam.
2011. dec. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát az utolsó válasszal nem igazán tudok mit kezdeni, a kérdésem feltevésének pont az a lényege, hogy konkrét ötleteket adjon, ez nem azt jelenti, hogy csak ott keresgélek csupán. Persze, hogy eljön majd a séta ideje is, ez most igazából olyan mint egy közvélemény kutatás.
2011. dec. 7. 21:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Első kerület . Csend és béke, vérmező, tabán, vár. A közlekedés is jó.
2011. dec. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

az #5 válaszoló gyakorlatilag kilőtte egész Budapestet. felsorol 9 kerületet, ahova ne menj,plusz azoknak a szomszédait...

10 évig laktam a XII. kerületben, társasházban. a forgalmas környék ellenére csendes volt a lakás, viszont minden közel volt, tömegközlekedés, üzletek, stb... egyetlen gond a parkolóhelyekkel van(kevés, illetve szinte mind fizetős), egyébként jó közbiztonság, viszonylag "elit" környék...

sokat járok a XI. kerület környékén, illetve most annak határán lakom, Kamaraerdőnél.

XI. ker: békés, "nyugdíjas" környék, szintén jó közbiztonság, szívesen laknék pl a Móricz Zsigmond körtérnél, az közel va mindenhez

Kamaraerdő:zöldövezet, családi házak, csend, jó levegő, maximálsian elégedett vagyok ezzel is, busszal 20 perc alatt bent vagyok a Móricz Zsigmondon.

2012. jan. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. :)


Jó tudni ezt a parkolási témát.

2012. jan. 1. 18:43
 8/8 A kérdező kommentje:

A többieknek is köszi a választ és BÚÉK mindenkinek!

Sajnos egyelőre még nem tudok költözni, úgyhogy lesz időm nézelődni.

2012. jan. 1. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!