Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Havi netto 90e-ből meg lehet...

Havi netto 90e-ből meg lehet élni Budapesten, albérletben?

Figyelt kérdés
Úgy gondoltam, hogy szobát veszek ki/becsatlakozok valakihez, mert úgy olcsóbb. Mennyi az a minimális összeg, amit keresnem kell, hogy megtudjak Bp-n élni?
2012. márc. 8. 12:18
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Sajnos én is arra jutottam, hogy ennyiből éppenhogy ki lehet jönni egy hónapban... mennyi lenne az a minimális összeg, amennyiért megérné?
2012. márc. 8. 19:42
 12/13 anonim ***** válasza:
35%

Hát ennyiből még vidéken is igen nehezen lehet kijönni, pedig a lakás olcsóbb némileg, és a közlekedés is.

Szoba is sokszor 30-40+rezsinél kezdődik, vagy peremvidéken laksz, ami ha épp messze esik a munkahelyedtől, elég fárasztó és idegölő.

Kajára is rengeteg elmegy sajnos, egy főre pláne nem éri meg főzni, de egy menü is 7-800 forint.

A mai világban a munka sem egy fix dolog, szóval némi tartalék sem árt, hogy ne az utcára kerülj.

Én azt mondanám 150ezerért már korrekt, abból egy picit félre is tehetsz, de akkor minden fényűzésről (értsd: alapvető, normális emberi igényekről) le kell mondanod. De nem árt, ha kezdetnek van 2-400ezer megtakarításod, mert legalább 1-2 havi kauciót fizetned kell kapásból, meg ugye az első fizetésig is meg kell valamiből élni.

2012. márc. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 rewqrewqrewq ***** válasza:
90 ből rezsivel együtt már elég jó szobákat tudsz kifogni.
2019. máj. 12. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!