Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Min spóroltok, ha nem jöttök...

Min spóroltok, ha nem jöttök ki a havi bevételből?

Figyelt kérdés

A drága üdítőket olcsó szörpre és szódára cseréltük. Lemondunk a luxuskajákról, tojást és sajtot ritkán veszek, csak ha nagyon szükséges.

Szalámiból és vajból a legolcsóbbat. Zöldséget és gyümölcsöt csak akkor ha akciós.

Ruhát régóta nem vettünk magunknak, pedig esedékes lenne egy cipő.

Digi és a 2 előfizus telefon hűségnyilatkozatos, nem tudjuk lemondani. Nem telefonálgatunk össze vissza, csak amennyit szükséges.

Nem járunk sehova, nem költünk semmi extrára.

Mégsem tudunk kispórolni 2-3 ezernél többet. Már körülnéztem, mit adhatnék el, de semmi ötletem.

Autó nincs, albérletben vagyunk.


2012. ápr. 11. 16:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Mi csapvizet iszunk, ritkán veszünk olcsó szörpöt is. Szalámit sem veszünk, helyette párizsit, aminek kilója 400 alatt van, másfélét nem.

A többivel úgy vagyunk, mint ti. Húst igen ritkán veszek, ha mégis: fél kg darálthúst, azt is két alkalommal használom fel. Szüleimtől kapunk krumplit, hagymát, néha sok mindent mást is. Most extrán spórolunk, mert nekem nincs is munkám. Kocsink nekünk sincs, és albérletben lakunk. A vízszámlát lecsökkentettük, 3-4 m3 fogy el csak. villany meg 50-55 kW/h havonta.

2012. ápr. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

A parizert már unjuk, de 75%ban azt eszünk.

Nálunk 5 köbméter víz megy el, 2 meleg 3 hideg. Muszáj mosogatni meg fürdeni. Próbálok ritkábban mosni, de heti 2x így is muszáj.

Együtt zuhanyzunk, és gyorsan.

Már az jutott eszembe, hogy pénteken és szombaton csak lemosakodnánk, hátha kevesebb víz menne el.

2012. ápr. 11. 16:55
 3/19 anonim ***** válasza:
Vegyél liba, vagy kacsa farhátat. Fejtsd le róla a bőrt, és a hájat, süsd ki. Leesz töpörtyűd, ha beízesíted, fokhagymával, vöröshagymával, 1-2 babérlevéllel. pár szem fekete borssal, és egy késhegynyi kurkumával, finom evős zsírod lesz belőle, amit kenyérre kenhettek, de ha nem ízesíted be, főző zsírnak is kitűnő. Én mindig ezt csinálom. Évek óta nem vettem zsírt, és olcsó margarint sem, amit csak egy molekula választ el a kőolajtól.Dél körül menj a piacra, akkor már minden kofa meg akar szabadulni az árujától, és olcsóbban ad mindent. Néhány pék boltban is olcsóbban adják esténként a hajnali sütésű kenyeret.
2012. ápr. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

nincs kábel tévénk és nem is lesz, kertben termesszük meg a zöldségeket, és van sok gyümölcsfánk.

Épp a napokban vettünk egy nagy hízót és így pár hónapig húst se kell venni.Üdítőt csak akkor veszek ha valamit ünnepelünk, amúgy teát iszunk vagy vizet.

Van pár darab tyúk, így tojásunk is van.

Ruhát csak akkor veszünk ha muszáj.Eladtunk mindent ami már nem kellett.

2012. ápr. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Panelben sajnos ezeket nem tudom megoldani.
2012. ápr. 11. 17:00
 6/19 anonim ***** válasza:

Első vagyok: nekünk energiatakarékos a mosógép, talán azzal is megfogunk valamennyit, nem tudom, mert mióta együtt élünk, ez a gép van. Ha hétköznap nem megy a mosógép, akkor hétvégén tuti minimum 3-szor pakoljuk teli a mosógépet. Naponta zuhanyzunk, röviden, de alaposan. Munkanap néha 2x is. Sokszor együtt.

Mi is unjuk néha a párizsit, szerencsére néha apu küldd valami másféle felvágottat, olyankor az van. Vagy ha akciós, akkor megveszem.

Ruházkodás ránk is ránk férne, most kitaláltam, hogy el fogok járni turiba. Persze cipőt, fehérneműt ott nem fogok venni, csak pár felsőt, ha akad.

2012. ápr. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
A leges legtöbbet szerintem az árammal spórolnátok, mi egyszer csak kíváncsiságból 2 héten keresztül egyszer se kapcsoltunk villanyt, tévét nem néztünk(sőt kihúztuk) és a laptopot is napi 15-20 percre kapcsoltuk be. Kicsit nomád élethez hasonló:D, de megérte kipróbálni, rengeteget spóroltunk vele. Nekünk szerencsére nincs szükség ilyen drasztikus változtatásokra, de tanulságos volt látni mennyi pénzt spórolunk így.
2012. ápr. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:

Ha dohányoztok esetleg, akkor azon is tudtok spórolni, ha ti magatok töltitek meg.

Pl. 200 db-os hüvely 200 forint, a dohány sokkal olcsóbb, mintha "rendes" cigit vennél.

A töltőt pedig csak egyszer kell megvenni.

2012. ápr. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
57%

Hú gyerekek... Akkor nem csak mi és a környezetemben levők vannak "padlón"...

Már alig eszünk rendesen,ruhát nem tudunk venni,stb..ugyan ez a szitu.Hogy lesz ez később????

2012. ápr. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Épp ma voltam turiban. Egy női felső 1200 ft. A kínaiban 1500-ért láttam olyan mintásat ami tetszett (nagy cica rajongó vagyok).

A méretemben semmi nem volt, páromnak nem mertem semmit venni, mi van ha nem húzza fel.

2012. ápr. 11. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!