Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van arra törvény, ha a kutya...

Van arra törvény, ha a kutya ugat, és ez zavarja a szomszédot, akkor a kutya gazdájának gondoskodni kell arról, hogy a kutya ne ugasson?

Figyelt kérdés
A szoszédasszonyommal már egy ideje vitázunk, ugyanis nekünk van kutyánk, aki -láss csodát- ugat. Nem tudom, hogy sokszor e vagy sem, nem mértem még, hogy egy kutya átlagban mennyit ugat. Ok nélkül ez sem ugat. Ha jön a postás, vagy elmegy egy kutya a kertkapu előtt...szóval elég átlagos kutyam semmi extrém ugatási kényszere nincs. Na erre az én drága szomszédom folyamatosan babrál, hogy hallgatassam el a kutyát, mert őt zavarja, és márpedig van arra törvény, hogy kutyát tartani csak úgy lehet, hogy mást ne zavarjon. Nyilván. Ne menjemón át a szomszédhoz, ne piszkítson a kapujuk elé, na de hogy ne ugasson!? Ilyen létezik?? Ő azt mondja, hogy oltassam le. Én persze nem akarom, nem is értem, hogy gondolja, csak azért altassam el a kutyámat mert őt zavarja. De félek, hogy bemegy az önkormányzathoz a faluba, és akkor el kell altatnom, mert tényleg van rá egy ilyen törvény. Tudtok erről?
2012. ápr. 27. 09:14
1 2
 11/15 anonim válasza:
A szomszéd kutyája nem ugat, hanem konkrétan vonyít, amit zárt ajtók, ablakok mögött is hallok, mégsem zavar. Miért zavarna? Nekem is van kutyám, aki szokott ugatni, természetes dolog. Ha ennyire zavarja, akkor Te meg mondd meg neki, hogy Téged meg az zavar, amikor megnyitja a kerti csapot, vagy bevágja az ajtót, mert milyen hangos. Mert szerintem a két "probléma" nagyjából egy szinten van. Ha még panellakásról lenne szó még megérteném, hogy vkit vmennyire zavar, de kertes házban??? Majd minden második házban tartanak kutyát, mégsem hisztizik az összes szomszéd, hogy zavarja. Ilyen egy ostoba némbert, mint ez a szomszédasszony...
2012. ápr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Elhiszem, nem provokálni akartalak. És tényleg érdekelne engem is valamilyen hiteles válasz.
2012. ápr. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
8 kutyásra a válasz: te is mehetsz a jegyzőhöz, panaszt tenni a jegyző kivizsgálja az esetet, ha van olyan helyi rendelet ami szabályozza a kutyák számát, akkor felszólitjas a szomszédot, hogy tegye meg a szükséges lépéseket
2012. ápr. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Köszi. Nem tudom, hogy van-e helyi rendelet, de ez tényleg borzasztó kellemetlen. A szomszédban tartott más kutyák nem zavarnak, sőt nekem is van sajátom, de amit ezek művelnek az tényleg kibírhatatlan.
2012. ápr. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Kár hogy nem hallotta a szomszédod a mi kutyánkat mert akkor a Buksid üdülés lett volna hozzá képest,300 m -re hallatszott a hangja.Ja és sötétedéskor kezdődött az előadás hajnalig műsor idővel.
2012. aug. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!