Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Akik Pest megyében élnek,...

Akik Pest megyében élnek, elmondanátok, hogy hol, és, hogy jó e ott lakni, milyen a közbiztonság úgy általában, munkalehetőség. Stb?

Figyelt kérdés

Szeretnénk Pest megyén belül elköltözni máshová, de férjem nagyon ellene van, egyetlen okból, mégpedig a romák.. ahol most élünk egyáltalán nincsenek, jó a közbiztonság, jó a faluközösség, de munkalehetőség nincs, Pestre nagyon sokba kerül a bejárás, és sajnos félkész ház a mienk, és nincs is rá sok remény, hogy valaha teljesen kész lesz, rengeteg mindent kell még csinálni rajta. Épp tegnap éjjel kettérepedt a kémény, teljesen használhatatlan lett, úgyhogy még a nagy hideg előtt kell egy teljesen újat építtetni.. 400.000Ft.. fogalmunk sincs, honnan teremtjük elő, de mindegy, a kérdés szempontjából ez nem lényeges, csak gondoltam leírom, hogy ilyen jellegű problémák miatt mennénk..

Szeretném, ha mondanátok jellemzést a helyiségről, ahol éltek, hogy érdemes vagy sem odaköltözni, és akkor Mi is tudnánk célirányosan nézelődni házakat.

Ja, van egy kislányunk is.

Köszönöm szépen előre is!


2012. nov. 4. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A közbiztonság ott jó ahol nincsenek cigányok.Ezt minden rasszizmus nélkül mondom , ez egy tény.Ahol nincsenek ott az emberek nagyobb biztonságban érzik magukat.
2012. nov. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Életünk legjobb döntése volt nyolc éve, hogy Gyömrőre költöztünk.

Rendkívül szép, kultúrált, jól lakható kisváros.

A tizetötezer lakosból három a cigány család, velük sincs gond. A közbiztonság az egyik legjobb Pm-ben.

Az emberek segítőkészek (már csinálnánk a kéményeteket)


A város vezetése pártsemleges (!!!) fiatal szakemberekből (!!!) áll össze, meg is van az eredménye.

Keress rá a város honlapjára.

Nagyon jó itt élni, várunk sok szeretettel!

2012. nov. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
59%

bp., 11. kerület

teljesen jó környék, parkokkal, minden van a környékben, romákkal igen ritkán találkozom erre, ráadásul elég diákcentrikus hely az egyetemek miatt. szóval abszolút lakható. nekem munkahelyem 10 perc buszozásra van, szóval ebből a szempontból is jó. a tömegközlekedés abszolút megoldott.

2012. nov. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! :)

Megnézem Gyömrő honlapját mindenképpen! :) Munkalehetőség szempontjából milyen? Ha minden ember olyan aranyos, mint te akkor tényleg megérné odaköltözni!! :) Igazából mi is ilyen emberek vagyunk, szeretünk segíteni, mosolygósak..stb.

Igazából Budapestre nem mennénk vissza, onnan költöztünk le vidékre, de köszönöm neked is! Meg Buda elég drága nekünk.. sajnos.. :(

2012. nov. 4. 14:04
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Vácott élek, nem túl régóta. A város szép de cigányok is vannak, a mi környékünk viszonylag biztonságos, de egyes részekre nem tenném be a lábam.

Munkalehetőség szerintem helyben nem túl sok van, - igaz, én pont emiatt költöztem ide. Viszont Budapest ingavonattal 25 perc alatt elérhető, sokan járnak oda dolgozni. Szóval ebből a szempontból a vonattal, hévvel busszal könnyen elérhető települések jók.


Budapesten a 11. 13. és 14. kerületben laktam.

A 11. teljesen jó, a Budaörsi úton és a Kelenföld Városközpont környékén laktam. Jó közlekedés, kevesebb roma, de drágább lakások.

A 14. kertvárosi része sem rossz, itt méregdrága lakóparktól kezdve Örs környéki 10 emeletesig minden van. A Keleti környékére nem költöznék.

A 13. kerületben nem sokat laktam, de a lakások viszonylagos olcsósága és a jó közlekedés plusz, cigányból pedig még mindig kevesebb van, mint a 8. kerületben. Bár ott az új Corvin városrész környékéről csak kifüstölték őket, csak az meg drága.

2012. nov. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Tárnokon lakunk, teljesen meg vagyunk vele elégedve, közösség jó, közlekedés jó Bp. tömegközlekedéssel is jól megközelíthető, elfogadható ingatlan árak. Velencei tó is a közelben van.


Munkalehetőség: akad a környéken: Bp., Budaörs, Törökbálint, Biatorbágy, Érd, Százhalombatta, Székesfehérvár!!!, stb...

2012. nov. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Tarján Timót válasza:
Gyömrő melletti kisváros Maglód, ami szerintem ugyanolyan jó. Szinte összeér a két város, ugyanúgy jó emberek, stb... Munkalehetőségek nincsenek annyira, de BP. városhatára 10 km-re van, emellett vonattal kb. fél óra alatt be lehet érni Budapest Keleti Pályaudvarba, volánbusszal meg 45 perc alatt az Örs vezér terére.
2012. nov. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Hát itt is vannak romák, de a közbiztonság így is jó, ha néha napján történik is olyan azt sem romák okozzák.
2013. jan. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én vácon lakok, a legrosszabb negyedbe, Alsóvároson, sok a cigány, szegénység van, ide ne költözz annak ellenére hogy olcsók a lakások. Vácon a belvárost vagy Deákvárt ajánlom
2016. nov. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Kedves Kerdezo!

Ha jarsz meg erre, megirnad, hova koltoztetek es mi a benyomasod? Koszi

2018. febr. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!