Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérlet vagy családi ház?

Fibbrizzo kérdése:

Albérlet vagy családi ház?

Figyelt kérdés
Elakarok költözni itthonrol .Félretettem egymillio ft-ot és a hirdetésekben láttam egymillio kétszázezerért lakhato házat .igaz költeni kéne rá de az mégis a sajátom lenne ,a barátnöm azt mondja inkább albérletbe mennyek mert azt könnyebb fenntartani mint egy házat .Most akkor hogy van ez .én fizetem az albérletet meg a rezsit azért ami nem is az enyém .a háznál igaz költeni kellene ráde az az enyém marad .Most akkor?melyik?
2013. jan. 3. 00:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

ez nehéz döntés azt hogy jól döntesz e az majd később derül ki...

De egymilliós háznál azért számold hogy sok milliót még rá kell költened.rengeteg rejtett hibája lehet.

Albérletnél meg csak szép lassan elfogy a pénzed a semmire szinte.

Szóval én a helyedben maradnék még otthon.

2013. jan. 3. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Sn0wf0x válasza:
62%
Nálunk magyaroknál mindenki saját házba akar költözni, mert az a TULAJDON. Én meg azt mondom, csak akkor költözz saját házba, ha annyi pénzed van, hogy tudsz venni egy kényelmes, komfortos minden igényt kielégítő házat és még marad is pénzed. Egyébként felesleges. Tavaly mi is megtehettük volna, hogy veszünk párommal egy kis 30nm-es garzont, helyette inkább beköltöztünk egy 50nm-es erkélyes újépítésű lakásba, kocsibeállóval. Az albérletet mindig az aktuális életszínvonaladnak megfelelően tudod alakítani. Ha kevesebb pénzed van szerényebbe költözöl, ha több, akkor "fényűzőbbe" :) Arról nem is beszélve, hogy mi van akkor ha az ország más részén, netalán külföldön találsz munkát?
2013. jan. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt megvennéd az egymillióért azt a kis házat, szakemberrel méresd fel, és kalkulálja meg neked Ft-ban, hogy mai árakon számolva mennyit kellene ráköltened ahhoz, hogy az valóban lakható legyen.


Nézze meg, hogy alá van-e szigetelve a ház, nézze meg a tetőszerkezetet is, lehet hogy azért olyan olcsó, mert azt kell hamarosan újra építeni, nézzen meg mindent rajta, és csak azután dönts.

2013. jan. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Golan Trevize ***** válasza:

Egymillió forintből még maradj otthon, amíg tudsz.

Aztán amikor 5 milliód lesz, akkor már el lehet gondolkozni egy saját lakáson/házon.

2013. jan. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
itthon maradok nincs életem .a barátnömet nem hivhatom el hozzánk .a szüleim bunkok ,meg kicsi a hely ,10 négyzetméter a szobám .most vagy ez vagy a másik .
2013. jan. 3. 09:32
 6/22 Golan Trevize ***** válasza:

Számolj először is.

Elmész albérletbe, az rezsivel lesz 70-100 ezer forint. Egy év alatt elmegy a megtakarított pénzed.

Veszel egy lepukkant családi hézat, ráköltesz még egy csomót, felveszel hitelt. Hiteltörlesztőd lesz kb. 50 ezer, mellé a rezsi kb. ugyanennyi. Elmegy a megtakarított pénzed ÉS MELLÉ havonta lesz 100 ezer kiadásod.


A 10 nm-es szobád miatt meg hadd ne sajnáljunk.

2013. jan. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
o igen ?heti egyszeri fürdés mert a vizzel is sporolni kell ,a szobámon semmi szigetelés és minden nap 10 fok alatt van a hömérséklet .egésznap hallgatom a kiabalást ahogy apám hü..e b,,,,sz embernek hivja anyámat ,engem meg bunko kölyöknek hogy nemis az ö fia vagyok .akkor kedves válaszolo te is igy élsz ?mert ha igen rossz neked is .
2013. jan. 3. 09:40
 8/22 Golan Trevize ***** válasza:

Mivel eddig ezeket a körülményeket nem részletezted, azért nem is tudtuk figyelembe venni.


De akkor is azt javaslom, hogy albérletbe csak akkor menj, ha havonta gond nélkül félre tudod tenni már most is azt az összeget, amennyibe kerül. A megtakarított pénzedhez meg ne nyúlj.

Ha nem, akkor sajnos bírd ki valahogy még egy darabig, de a saját lakásra összespórolt pénzedet ne szórd el albérletre egy év alatt.

2013. jan. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
tudom .én is igy gondoltam ,de most 78as fizetésböl havi 30-40 et tudok félretenni többet nem ,igy meg mire lessz annyi pénzem ?meg pár év mulva meg még drágább lessz a lakoházak értéke amelyikben már tényleg komfort van .
2013. jan. 3. 09:49
 10/22 Sn0wf0x válasza:
egyáltalán azt tisztázzuk hol laksz, mert az albérlet sem mindenhol ugyanannyiba kerül...egyébként én is inkább a pénzemet áldoznám a szellemi egészségem érdekében...
2013. jan. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!