Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mobilházra kell akkor engedély...

Mobilházra kell akkor engedély vagy sem?

Figyelt kérdés
Értem én hogy nincs szabályozva és jogilag nem is létezik.De akkor hogyan engedélyeztessünk valamit ami nem is létezik. Akkor sehogy.
2013. jan. 4. 21:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire én tudom a könnyűszerkezetes épületek nem engedélykötelesek. tehát ha nem téglaépítésű épületről van szó meg nem beton meg tudom is én akkor nem kell hozzá engedély. Mivel említetted hogy mobilház így biztos hogy nem téglából van :) Tehát nem kell rá semmi papír. Persze mondjuk attól függ hová épül mert ha nem a te telkedre vagy mondjuk albérletbe vagy valahol egy hosszútávú helyen vagy szívességi használó vagy és nem a te tulajdonod akkor a tulajjal megkell egyezned persze hogy akarsz egy ilyet. Ezt csak azért írtam hogy tiszta legyen.
2013. jan. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%

Nem kell rá engedély .

Engedély csak arra kell aminek van alapja .

Tehát ha te csinálsz egy falazott kerítést akkor arra már kell építési engedély . De aminek nincsen alapja mint a mobilháznak annak nem kell .

2013. jan. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Könnyűszerkezetes házra kell engedély,nem ugyanaz mint a mobilház.Szerintetek ha van beton alapja,de nincs hozzárögzítve az alapnak számít? A homokba mégse teheted.Persze olyanra gondolok aminek nincs kereke,hanem daru felteszi kamionra és így szállítják ide-oda.Épp imént olvastam hogy jogilag nem is lehet kereke,illetve felesleges,mert akkor vagy gépjármű lenne vagy pótkocsi,de ő mobilház és mint ilyen a közúti forgalomban nem vehet részt mivel se rendszáma,se forgalmi engedélye,akkor meg minek a kerék? Ugye milyen szép dolog a jog?
2013. jan. 4. 22:22
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

"...de ő mobilház és mint ilyen a közúti forgalomban nem vehet részt mivel se rendszáma,se forgalmi engedélye,akkor meg minek a kerék?"


Vicces vagy, sőt kicsit cinikus is! Nem egyet tudok aminek van rendszáma!

2013. jan. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Akkor az lakókocsi.Ez meg mobilház.

Menj be okmányirodába hogy elveszett a mobilházad forgalmi engedélye,vagy lelopták a rendszámot a házadról,kíváncsi lennék derülnének-e.

2013. jan. 4. 22:43
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

"Értem én hogy nincs szabályozva és jogilag nem is létezik."

Amire te gondolsz az telepített mobilház, így kell rá engedély, és nem csak azért mert beton alapja van, hanem mert készháznak minősül! Viszont könnyítés, hogy elég az egyszerűsített engedélyezési eljárás!


"Mobilházak telepítésének engedélyeztetése


Mobilház telepítés Mobilház vásárlása előtt első és legfontosabb a mobilházak telepítéshez szükséges, területileg illetékes építésügyi hatóság engedélyének beszerzése, mivel a mobilházak telepítése engedély köteles. A XY Kft. vállalja a mobilházak telepítéséhez szükséges engedélyek beszerzését hatósági szakmérnök segítségével."


1. Hogyan történik a szállítás?


A szállítás a vevővel előzőleg egyeztetett időpontban teherautóval, illetve trélerrel történik a kívánt helyszínre.


5. Kell-e alap a mobilháznak?


Nem szükséges, csak az alátámasztási pontokon igényel egy járólapnyi (50x50 cm-es) betonlapot.


[link]

2013. jan. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Múltkor olvastam erről egy elég hosszú, a témát elég jól taglaló cikket dr. Jámbor Attila ügyvéd tollából. Ez volt az, ha még esetleg nem olvastad volna:


[link]


Azt javaslom, kérdezd meg az illetékes önkormányzatnál, mert területileg is változhat, hogy mennyire szigorúak, kikérdeznek, mire akarod használni stb.


Az első válaszolónak: ház nemcsak téglából épülhet, bármiből is épül, az attól még ugyanúgy ház és nyilvánvalóan engedélyköteles.

2013. jan. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Saját tulajdonú,külterületi ingatlanra lenne,nem hiszem hogy bárkit is zavarna.Vagy ha mégis hát pár napra elviszem,majd visszahozom,hogy lássák nem épületről van szó.Amúgy az egész szabályozás olyan izzadtságszagú,ráadásul senki nem jelöli meg a forrást,nem tudja megmutatni a jogszabályt,csak dobálóznak ezzel-azzal,szeretnének nagyon belekötni de nem igazán tudnak.Ha kereke van akkor miben különbözik egy lakókocsitól? Ha nincs kereke miben különbözik egy mobilkonténertől? Szerintem semmiben.

Valószínűleg magára az elhelyezésre kérnek engedélyt,hogy nem zavar-e senkit? kinek az ingatlanára lesz elhelyezve? a tulajdonos beleegyezik-e? esetleg közterületre? mert akkor jogos hogy nem tehetem le bárhová.De ha én a saját ingatlanomra teszem,ráadásul külterületre,a szomszéd házától kb.50 méterre,akkor ne szóljon már bele senki,olyan törvény is van hogy jogom van a saját ingatlanomat használni.

2013. jan. 6. 22:14
 9/11 A kérdező kommentje:

[link]


A bírósági döntés hatással lehet mindazok életére, akik korábban mobil házat vásároltak, s állítottak telkükön – vélekedett Balatoni Imre, aki szerint emiatt az ügy túl is nőtt rajtuk. Az egyébként bizakodásra adhat okot, hogy hasonló vitát az igazságszolgáltatás egyszer már úgy döntött el: amennyiben az építmény állagsérelem nélkül a földtől elválasztható, eredeti rendeltetésének megfelelő használatra alkalmas marad, akkor nem minősül a földterület alkotórészének, és így megtartja ingó jellegét. A mobil ház erre tipikus példa, ám megnyugvást csak a jogerős ítélet hozhat a Balatoni család számára

2013. jan. 6. 22:27
 10/11 A kérdező kommentje:

Érdemes elolvasni,ha valakit komolyan érdekel a dolog:

[link]

2013. jan. 6. 23:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!