Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tennel, ha az ejszaka...

Mit tennel, ha az ejszaka kozepen arra ebrednel, hogy egy idegen van a hazadban?

Figyelt kérdés
Mit tennel, ha betornenek hozzad?

2013. febr. 24. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg lesokkolodnék, ahogy magamat ismerem :S Egyszer volt hasonló, két betörő hetekig készülődött betörni, és nézték sorba lakásokat, hogy melyikben hogy van mozgás. Mennék konyhába, erre látom, hogy valaki zárt kisablakon keresztül majdnem beesik, annyira néz befele, hogy van e mozgás :S Kb. ledermedtem, majd amikor elment, bőgtem. 2 nap múlva be is törtek szomszédhoz.
2013. febr. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a jelenlegi törvények szerint megtehetem, bizonyára megpróbálnám megölni! Az biztos, hogy lövöldözés lenne. Másnap meg még az udvart is kifertőtleníteném, hogy nyoma se maradjon annak, hogy egy idegen bemocskolta az életteremet!
2013. febr. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy a betörő járna rosszul. Elsőnek ott a kutya, másodjára, jó pár tompa és hegyes tárgy van a házban, ami ilyen esetben minimum 8 napon túl gyógyuló sérülést okozna a váratlan vendégnek. Ráadásul ha a kapualjon nem jut keresztül, a kutya miatt, akkor van időm kézbe kapni fejszét is.



De hozzánk nemigen fognak betörni. Már csak a kutya visszatartó erő, hangos, veszélyes a betörőre. Sokkal egyszerűbb pár házzal arrébb betörnie az idős nagyothalló házaspárhoz. Ők szegények nem is igen vennék észre. De szerencsére eddig a mi környékünkön nem volt ilyen eset. Ellenben nappali trükkös lopás már igen. Émászos, Tigázos, Vizes stb. "beszedők" lopják meg főleg a nyugdíjasokat.

2013. febr. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Felébreszteném a párom. Én tuti nem lennék képes semmire sajna :(
2013. febr. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ertem. Nem is tudtam, hogy mar itthon is meg lehet vedeni magunkat ugy, hogy megprobalunk vegezni az illetovel. Azt hittem ezt meg csak Amerikaban lehet., es itt meg csak szo esett rola. Egyebkent nagyon koszonom a valaszokat, de mi van, ha mondjuk a betoronek fegyvere van (kes, pisztoly, stb.) ?
2013. febr. 25. 02:27
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolso valaszolo, nem feltened a parod?
2013. febr. 25. 02:29
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A kés számomra még nem lenne akadály. A lőfegyver azért már más. Kés ellen már előnyben vagy egy "nyeles" eszközzel is. Már csak egy seprű is elég, persze a fa nyelével. De ha fegyvert használ, valószínűbbnek tartom a feszítővasat.


Nyilván elítélnek, ha csak úgy agyonvered. De ha közlöd vele, hogy álljon meg, és pl már csak elindul feléd, akkor jogod van megvédeni magad. Azt már bizonyította, hogy nem a jó szándék vezérelte. Természetesen az élet kioltását kerülni kell. De ha választani kell hogy Ő, vagy Én és a családom, egyértelmű a döntés.



Én úgy gondolom, hogy akik olyan házba törne be, ahol otthon vannak, azok nagyon piti bűnözők. Még kifigyelni sem tudják mikor üres a ház. Ellenük hatásos lehet egy gumilövedékes fegyver. Szabadon tarthatod otthon. Ha elég határozott vagy, jó eséllyel el sem kell sütnöd. De ha mégis, azért azt nem köszöni meg a látogatód. Attól függ, hogy mennyit szán rá valaki, elég széles a paletta. És persze én biztos nem a testére céloznék. Szóval ha a környékeden gyakoriak a betörések, érdemes elgondolkodnod rajta. Ha jól sejtem Nő vagy, így a közelharc nem biztos hogy szóba jöhetne.

2013. febr. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Negyedik vagyok, de igen, félteném a párom. De túl nagy baja nem lehet.

Túl nagyot nem lehet nálunk kaszálni, ezért valószínűleg komoly elszánt betörő helyett inkább besurranó tolvaj jön, ha jön. Azok pedig ha meglátják őket, inkább menekülnek. Érthető is, ha felpakolja az összes könnyen elvihető és értékesíthető értéktárgyat, az mondjuk fél millió (ékszerek, laptopok). De lehet, hogy nagyon fölébecsültem, ugye ki tudja, valójában mennyit ér a ballagásra/diplomaosztóra kapott ékszer. Ennyiért egyszerűen nem éri meg neki kockáztatni. Az lehet, hogy első ijedségében odaüt, de kevéssé valószínű, hogy félholtra verne valakit, mert egyrészt annyival több időnk van személyleírást alkotni róla, kihívni a rendőrséget, felzavarni a szomszédokat... szóval nagyobb eséllyel kerül börtönbe, másrészt ha lecsukják, nyilván jóval magasabb büntetést kap súlyos testi sértés miatt.


Összességében persze lehetnek balesetek, elsülhet rosszul a dolog, ezért félteném a párom, de erre nem túl nagy az esély.

Ha tényleg komoly értéket őriznénk, amiért már megéri nagyobb kockázatot vállalni, akkor nyilván komolyabb erőfeszítéseket tennénk az őrzésére is.

2013. febr. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
azt, hogy nálatok mi van, és azért ő kockáztat-e, azt nem te döntöd el.
2013. ápr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!