Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kaptam egy lakást a Mátyás...

Kaptam egy lakást a Mátyás téren, mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Jövőre költözök pestre egyetem miatt és szüleimtől kaptam egy újépítésű (még épül) garzont a Mátyás téren. Párszor jártam már arra a suli miatt (tavaszmező utcába fogok járni), nem tűnt olyan vészesnek a környék, mint ahogy beharangozták, viszont nem tudom éjszaka milyen lehet. Szerencsére nem vagyok épp a leg kiszolgáltatottabb fazon a száz kilómmal és 195 centimmel, de ki tudja. Szerintetek lehet ott normálisan élni?

2013. ápr. 15. 23:11
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
Ha nem jon be, kesobb elcserelheted, ill. eladhatod es vehetsz masikat.
2013. ápr. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Bence_ ***** válasza:
Ez a sulitól kb 3 perc gyalog. Ezért nézték ezt.
2013. ápr. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 dickharta ***** válasza:

csak elkészüljön jövőre! mérget azért ne vegyél rá..

jaa,a régi szép idők,amikor még jártunk a Matyira! akkoriban tényleg egy durva környék volt. de nem hinném,hogy félned kellene ma bárhol pesten.

2013. ápr. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
az a környék mindenre alkalmas csak a normális életre nem
2013. máj. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Ha 3 percre van a sulitól az jó. Max. ha nagyon nem tetszik a környék, akkor suli után eladod.

De én nem tenném. Most olcsón megtudtátok venni, de néhány év múlva, 10-15, nem tudom, már sokkal drágábbak lesznek ott is a lakások, mert ugyan nem elit környék, de fokozatos javul a helyzet.

2013. máj. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Csigafröccs válasza:
100%

Nekem arafele laknak a szüleim (a Tavaszmező utcában), szóval valóban ismerem, nem csak a "nyóckeres" sztereotípiákat puffogtatom.


Ja, ez nem a Szabadság-hegy és 15 éve valóban durva egy környék volt, de a prostik már rég eltűntek és nemrég pont azon ment a balhé, hogy az önkormányzat nem pc-módon paterolta el a kerületből a hajléktalanokat. Pár éve pedig az egész környéket elkezdték felújítani, a térre sem ismerne rá, aki rég nem járt ott, a Szigony utca környékén olyan csilivili házakat meg utcákat csináltak, hogy csak néztem. Szóval ez a nyócker már nem "az" a nyócker, a gettó is jóval kijjebb tolódott, ha így folytatják, még egy kis idő, és ez is olyan lesz, mint Ferencváros, amit régen ugyanígy köpködtek. Annyi viszont igaz, hogy sok a roma, de a többségük teljesen normális, időnként hangosabbak a kelleténél, de semmi durva.


A közbiztonságról annyit, hogy egy haveromnak lopták el már robogóját és a szüleim házában is törtek be egy lakásba a szomszédban, de aki azt mondja, hogy mondjuk Zuglóban nincs ilyen, az hazudik.


Szerintem alapvetően a saját szemednek higgy, mert itt kedves szokás, hogy Csepeltől Kőbányán át Újpestig az összes kerületet reflexből végigfikázzák a máshol lakók.

2013. máj. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:

jajj hogy mindig azok osztják az észt, akik általában csak hallomásból ismernek egy-egy kerületet... :D


Én spec hetente kábé egyszer járok arra, csaj vagyok, legtöbbször egyedül v. barátnőkkel és soha nem volt egy balhém sem. A Király utcában több tirpák bír összegyűlni, a legutóbb meg a Margitszigeten futottam bele nagyarcokba :D


A Mátyás téren meg nagyon pofás házak épülnek, bár egyelőre nem látni sokat a külső állványoktól.


Szóval, szerintem nem a netes népeknek kell a leginkább hinni (mondjuk nemtudom mennyire hiteles ha én mondom :D

kérdezz meg hivatalos szerveket, mennyi ott a térfigyelő kamera, mit mondanak a helyszínen lakók, vagy az, akitől vetted a lakást, stb, stb

Úgy könnyebben ki tudod kerülni a kamukat, és nem pl. kőbányai vagy békási panelhuszárok osztják az észt a nyolcadik kerületről:D

2013. máj. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Tamika L válasza:
Szia, Én a fecske utcában lakom közel 8 éve, én sajnos nem kaptam a lakásomat, hanem elég durva hitelből+ a megspórolt pénzemből vettem. Nem azt mondom, hogy kertvárosi nyugalom, de én szeretek itt lakni. Még sosem kötöttek belém és sosem féltem itt lakni. Szóval az én válaszom, igen, lehet itt normálisan élni 8 évet is, de én többet tervezek, aztán meglátjuk, lehet hogy a végén én is egy sorháznál fogok kikötni ha családom lesz, de addig is bírom, hogy minden a közelemben van ahova kell mennem pl. munka, barátok,éttermek, mozi, és igen, könyvtárba is járok! Még egy apró megjegyzés, én kapok kerületi újságokat is, nem tudom hány kedves kommentelő mondhatja még el, de ha hinni lehet annak amit benne írnak akkor egyre több rész lesz még itt körülöttem felújítva. Ennek én csak örülök és a sok új háznak is! Szóval gyere nyugodtan.
2013. máj. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Szia!

Én ugyan nem ott lakom, de sűrűn járok a környéken és nem csak nappal!!! Néhány főiskolás barátnőm azon a környéken lakik albérletben.

Szerintem is enyhén túloz néhány hozzászóló! Nem a legelitebb környék, de semmivel sem rosszabb mint sok más belvárosi rész! Szerintem örülj a lakásnak, mert azért mégiscsak egy teljesen új lakást kaptál, és ez manapság nagy dolog! És ha tényleg pár percre van az egyetem akkor jobb helyen nem is választhattak volna neked a szüleid!

2013. máj. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Szia! Meg van még a lakásod? Érdekelne. Üdv.Ági
2015. júl. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!