Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek falun vagy városon...

Szerintetek falun vagy városon jobb lakni?

Figyelt kérdés

2014. júl. 31. 19:45
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
79%

Jól van utolsó, de nem mindenki éri be azzal, hogy minden áldott este otthon dől a kanapén a tv előtt, és mereszti a seggét, 4-6 hetente meg az a szórakozás, hogy elmegy a tacskóba...


Én is falun élek, de nálunk van 3 hipermarket + aldi, lidl, penny, rossmann, schuhmann (nagyon jó cipőbolt, szinte csak bőrt árulnak), kik, takko, c&a, stb., több tv-és internetszolgáltató, uszoda, sportcsarnok 2 is, bank, biztosító, posta, gyógyszertár, 3 étterem (nem gyorsétterem, hanem normális), egy kastélyszálló, 2 iskola (szak és gimi), bölcsőde, óvoda, minden.


És mindez egy 3000-es faluban. A nagyobb boltok meg este 10-ig nyitva vannak. Na ezért mondom, hogy itt Németországban oké - mert egy helyen megkapod a bevásárlási, sportolási, tanulási lehetőségeket és a nyugalmat is - csak a kultúráért, szórakozásért kell kimozdulni. Ilyen kompromisszumra még hajlandó vagyok.


Otthon Magyarországon szerintem rémálom lehet egy faluban élni, ahol a választék a méregdrága és 20m2-es falusi ABC-re korlátozódik, és még bankért is a 20 km-re lévő városba kell utazni, ráadásul agyonfoltozott-kátyús utakon.

2014. aug. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
95%
Abszolút nem rémálom nem mindenki vágyik egy 3. emeleti panelba szagolni az olvadó aszfaltot. Német falut meg ne hasonlítgass semmi hazaihoz az más világ.
2014. aug. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

#12


Teljesen igazad van. Az éjféli sörvásárlás tényleg elég sovány indok, bevallom, még én sem vásároltam éjszaka sört.


Bevallom, Budapesten lakok, Zuglóban. Megmondom, hogy mit szeretek benne a falusi élettel ellentétben. Ez nem kötekedés, de hátha kicsit jobban érthetővé teszi a dolgot.

- nem zajos a környék, mégis 20 perc alatt a belvárosban vagyok. Súgok: vannak kertes házak is, amiknek szintén kb. akkora a zajterheltsége, mint egy falusi háznak, mivel benn van a kertváros kellős közepén, 5 utcára a főúttól.

- tényleg jól esik, hogy nem egyfajta szolgáltatóból kell választanom, hanem megnézhetem, hogy hmmm... ennyi a UPC? Megnézem a T-t... na, ez már jobb. Várj, hogy van az utcában DIGI is? Na, az mégolcsóbb! Érted?

- örömteli, ha a ti falutokban már van szennyvízhálózat, de ez ma még akkor is ritkaság. Nekem valamiért nem hiányzik félévente hívni a szippantós tartálykocsit, és örömködni a szagokban, amik ugye akkor igencsak előjönnek... megéri fizetni azt a csatornadíjat (ami egyébként benne van a közös költségben, ami tartalmazza a szemétdíjat, a szelektív díját, a ház biztosítását és védelmét)

- éjszaka, ha bulizok, későig tart a mozi, színház, vagy bármi egyéb okból, nem kell taxit hívnom, vagy mást elszalajtanom magamért, ott az éjszakai járat. Mondj még egy lehetőséget, ami hajnal 2-kor 350 Ft-ért elvisz innen oda.

- volt már rá példa, hogy éjjel 1-kor a barátnőmnek elég komolyan elkezdett fájni a foga, semmi nem segített. Akkor nagyon jó volt, hogy ott van az Örs vezér terén az ügyeletes gyógyszertár

- ha majd egyszer (remélem) lesznek gyerekeim, akkor nem 1 óvodából / általános iskolából tudok válogatni, vagy bevállalni azt az időveszteséget (és benzinpénzt!!!), amíg beviszem a városba egy jobb iskolába

- középiskola: a legtöbb faluban egyáltalán nincs. Persze, a gyerek már 15, buszozzon csak, de pl. a barátnőm is 30 km-ről járt be a gimnáziumba, hajnal 5-kor kellett kelnie, hogy busszal beérjen.

- sört nem, de mást már igenis vásároltam éjszaka. Mert itt nem úgy működnek a dolgok, hogy előre eltervezem 3-5 nappal (vagy 2 héttel), hogy mit főzök, hanem ha éjfélkor megkívánom a gyrost, akkor elsétálhatok a TESCO-ba, és megvehetek hozzá mindent, vagy urambocsá éjszakai busszal fél óra alatt a Móricz Zsigmond körtéren vagyok, és választhatok három 0-24 gyrosos között.

- megfigyeltem, hogy akik falun élnek, azok egy idő után beszűkült életet kezdenek élni, akaratuk ellenére. Mert messze van a város, messze van az első könyvesbolt, a mozi, és akkor már inkább ledöccenek egy sörrel meg egy tányér pörkölttel a Barátok Közt elé, jó lesz az is.

- és sokaknak utolsó szempont: én szeretek tenni a környezetemért, és fontos a környezetvédelem. Nem tudom, hogy falun milyen lehetőség van szelektíven gyűjteni a szemet. Tekintve, hogy ahol jártam, ott még az udvaron égették (!) el, nem sok.

+ a jövő a városoké, környezetvédelem szempontjából. Sokkal kisebb az ökológiai lábnyom, ha emberre lebontva nézzük. Mert ha valaki megtermel valamit a kertben falun, az dicséretes, de ma már kevesen folytatnak önellátó vagy akárcsak fél-önellátó életet.

És nekem, aki bár 80 m2-en élek, de - van alattam-felettem két másik ember, a lakás szelektíven gyűjt, a boltig, iskoláig, kultúráig max 2-3 kilométert kell utazni, azt is tömegközlekedéssel - SOKKAL KISEBB az ökológiai lábnyomom, a káros anyag kibocsátásom, mindenem. Nekem ez is fontos.

2014. aug. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
94%

"Német falut meg ne hasonlítgass semmi hazaihoz az más világ."


Ezt írtam én is, ha végigolvastad volna egyáltalán...


Magyarországon inkább szagolnám az olvadozó aszfaltot egy panelban, minthogy egy düledező faluban éljek halom alkesszel meg cigánnyal körülvéve, minden intellektualizmustól és kultúrától elzártan, tehénszarszaggal meg otthonkás nénikkel körülvéve...

2014. aug. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim válasza:
100%

Én falun lakok.


Előny: kis forgalom, viszonylag kevés lakos


Hátrány:

-zaj : mindig van valaki aki flexel/láncfűrészt használ/füvet nyír valami ótvar fűnyíróval vagy fűkaszával. Van hogy vasárnap reggel 6-kor elkezdi a nyomorult.

-rossz levegő : Mindig akad egy nyomorult, aki meggyújt valami vackot (olyat lehetőleg ami eszetlenül füstöl)

-egyetlen óvoda

-iskola még éppen hogy van, abból is csak alsó tagozat (két évfolyam egyben mint az 50-es években)

-rengeteg vénember, akiket a saját bajukon kívül semmi sem érdekel, viszont polgármester választás előtt kilóra megveszik őket, szavaznak mint a gép, bárkire.


Legszívesebben egy város nyugisabb kerületében laknék.

2014. aug. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim válasza:
100%
Attól függ hogy hol nőttél fel, mert oda húz inkább a szíved. Én faluba nőttem fel és szeretem a nyugis környezetet, persze van amikor unalmas..
2014. aug. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Én megbolondulnék egy faluban, nem bírnám ki. Nagyszüleim falun laknak, már kiskoromban is írtóztam a 4-5 napos nyaralás gondolatától. Kisvárosban lakom, de laktam már 1 évet Budapesten, és nagyon szívesen visszamennék.

De ez egyénfüggő, kinek mi, van aki fordítva van ezzel.

2014. aug. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Ismétlem:Falun lakom

De húzza a szívem a város...Budapest a legjobban,bár telne időbe még megszoknám,és épp egy panelra gyűjtök.10 év múlva majdnem biztos,hogy oda szeretnék költözni.Kit mi vonz.Engem a bulik,nyitott élet,Budapest.Falu jó-jó de a város más.

2014. aug. 3. 18:46
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha idősebb leszel, menekülsz Budapestről, akkor is, ha kertvárosban laksz. Hasonló, de jóval csendesebb és nyugodtabb helyek a falunak nem is nevezhető dunakanyari üdülőterületek.
2014. aug. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Én születésemtől kezdve Budapesten lakom. Nagyon elegem van, a kedves előttem szóló példája jó, csak sajnos Bp-re kell járnom dolgozni. Szívesen nyugdíjba vonulnék ilyen üdülőbe, de még túl fiatal vagyok, és azért enni-inni fűteni satöbbi kell, miből fizetném ki ? Ingázni nem szeretnék, megöl az autóközlekedés, sok büdös parasztja ahogy vezetnek...
2014. aug. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!