Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tegyek a szomszéd kutyájával?

Mit tegyek a szomszéd kutyájával?

Figyelt kérdés

Állandóan ugat!

Ami nem is lenne baj, ha napi 2-3X lenne, mert, hogy ugye kutya, de ez a semmit is ugatja! Több kutya is van a környéken többek között Nekünk is, de csak akkor ugatnak, amikor postást vagy idegent látnak.

Van, hogy este 11-kor és reggel 6-kor, arra ébredünk, hogy ez a f@sz kutya ugat, és nagyon bosszantó!!

A férjem sokat dolgozik és pihenni sem tud, azonkívűl van egy babánk is, aki többször is megijedt a kutya hangjától!

Szóltam Neki, hogy a baba miatt fegyelmezze a kutyáját! Előszőr, azt mondta a Nő, hogy megpróbál rászólni, másodjára, amikor szóltam, azt mondta nem is az Ő kutyája ugat! "Különben is, akinek nem tetszik tehet egy szivességet"! Erre, már nem mondtam semmit, saját Magát minősíti, primitív barom!

A férjem, azt mondja, hogy elöbb a kutyát, aztán a gazdáját pics@n lövi!

Az érdekelne, hogy van-e, erre vonatkozó jogszabály?

Valami, ami a szomszédok megzavarásával kapcsolatos?

Esetleg a zavaró kutyaugatásra!


2010. ápr. 17. 20:32
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: bezzeg a mi macskánkat, aki nem sok vizet zavar mert ivartalanított kislány (nyakörve van, látszik rajta hogy van gazdája) szemen lőtte valami barom légpuskával. Most félszemű szegény, de ugyanúgy szeretjük.

Az idiótáké a világ, azt mondom.

2010. ápr. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:

"Még én költsek tízezreket...?"


Hááát, végülis neked van bajod... Ha az M7-es mellett laksz, akkor este 10kor lezáratod az utat, mert pihenni akarsz?


A kutya ugat. Az egy ilyen állat. Együtt kell élni vele. Még ha nehéz is. Ha szerinted nincs jól tartva, akkor hívd ki az állatvédőket.

2010. ápr. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
Számodra a megoldás, hogy kiköltözöl egy tanyára. Ott garantáltan nem fogja a szomszéd kutyája a családodat zavarni. :)
2010. ápr. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
40%

Nem, nem záratom le az M7-est, viszont nem is vagyok olyan hülye hogy mellé költözzek.

Viszont ha hirtelen az M7-est átteszik a házam mellé, az más tészta.. érted, ugye?

Úgy tartom, hogy a kutya egy állat, tehát meg kell mondani neki, mit szabad, és mit nem, hogy normálisan együtt tudjunk élni vele.A kutya ezt megérti, és igényli a figyelmet, hogy foglalkozzanak vele. Az ember ELVILEG intelligensebb a kutyánál (bár mint a fenti példa mutatja, nem mindig) ezért neki kell diktálnia, ő kell hogy legyen a falkavezér.

Egy kutyában ösztönösen benne van hogy védené a falkát, vagyis a családot akikkel együtt él, de ha értésére adjuk, hogy ő a falka tagja, és már van egy vezér, akkor levesszük azt a fölösleges terhet a válláról, és maradhat jelzőnek, vagy konkrét támadás esetén védelmezőnek.

Akinek ez nem világos, az ne tartson kutyát. A kutya nem gyerek, egy retriever meg nem csivava, hogy gügyögjenek hozzá vagy verjék ha letapossa a rózsákat (mint nálunk a kedves szomszéd.)

Véleményem szerint tökéletesen debil mind a kettő, az érzelmi intelligencia teljes hiányával (és még a józan paraszti ész is hibádzik, mert még a nagyanyám is ki tudott szólni a Bundásnak, hogy : nem hallgatsz! ha már tíz perce ugatott valami házalót.)

A kutya jelzésre van. Ha esetlen betörnek debilékhez, senkit sem fog érdekelni, mert egyrészt a kutya baromira örülni fog nekik, mert nincs megtanítva idegenekkel való bánásmódra, másrészt ha ugat, akkor az összes szomszédnak csak annyi esik le, hogy már megint ugat az a dög.

És jogom van valamit tenni, mint mondtam kismama vagyok, szükségem van a pihenésre, dolgozom eleget így is, és sokkal fáradékonyabb vagyok mint egyébként (ezt sem nehéz megérteni, ha láttál már terhes nőt.)

2010. ápr. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:

Minden estre nem kell túl érzékenynek lenni és nem kell itt sértegetni egymást!

Nekem van többek közt egy tisztavérű szibériai huszkim is. Na ez teliholdkor éjfélkor vonyít ezerrel kis kora óta. Megtanította a többi környékbeli kutyát is erre. Na most akkor éjfélkor menjek ki egy vödör vízzel és öntsem szemközt ezért? Pedig falkavezérnek tekintenek a kutyáim, egy szóra hallgatnak, gyakorlok velük, de ez a vonyítás ez ösztön. Be kell illeszkedni, hidd el egy idő után megszokod és nem fog zavarni majd egyáltalán. A szomszédom madarakat tart kint. Hajnali madárcsiripelésre meg krákogásra ébredtem mikor ide költöztünk. Ma már csak akkor hallom ezt ha odafigyelek és hallani akarom. A városban is van háttérzaj. Amíg panelban laktam a villamos végállomása mellett, a hajnali első villamos kerekeinek hangjára ébredtem ha nyári éjszaka nyitott ablaknál aludtam el. És megszoktam. Én is és millió ember is. Te is képes leszel rá, s nam fogod majd fel sem venni. Vannak sokkal nagyobb gondok is a világon.

2010. ápr. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
0%

"És jogom van valamit tenni"


Így van. Hívd ki az állatvédőket, hogy "jöjjenek gyorsan, itt ugat egy kutya! Én meg kismama vagyok!"


Egyébként meg rendben, van egy elképzelésed az ideális kutya-viselkedésről. De sajnos nem minden kutya ennyire ideális. Van amelyik többet ugat a kelleténél. Van, amelyik úgy gondolja, majd őőő eldönti mikor legyen itt ugatás, és mikor ne. De ez nem probléma, mert vannak ilyen emberek is, ugye...

2010. ápr. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további kommenteket, főként a Kismamának!

Nem igazán akartam kifejteni a véleményem, de annyi okos ember van, ahogy olvasom a válaszokat, akinek nyomorúságos az élete, akkor legyen a másé is az "verzió"!

12 éve, azért vettünk ketes házat, hogy nyugodtan és békében, csendben teljenek a hétköznapjaink a stresszes munka után!

Mi felmértük a terepet és az igényeinknek megfelelően vásáróltuk az ingatlant, amiben most élünk!

MI SZERTJÜK A CSENDET és az utcánk is ilyen, hál Istennek!!

A kutya ugatás sem zavar, kivéve ez az egy közvetlen szomszéd (kutya), aki mellesleg késöbb költözött ide, mint Mi!

Nos!

Ha nem lennék egy kultúrált és intelligens példánya az emberiségnek, akkor

- nagyobb gyerekem üthetné a hokiütőjével a korongot a szomszéd falának

- bömböltethetné a zenét

- focizhatna az udvarban 8-10 gyerekkel, üvöltve, visítva, stb...

De, mind ezt normális kereteken belül teszi, mivel tekintettel vagyok a normális szomszédokra és tudom, hogy az egyiknek pont magántanítványa van a másik pedig épp az éjszakai műszakból, hulla fáradtan jött haza!

Persze mindenki azt csinál, amit akar, de mégsem, mert ugye van az inteligencia...és a tolerálás a másikkal szemben, ami itt működik is az utcában!

Hozzáteszem a férjem el kapta a szomszédot és helyre rakta! Azóta csend van!! Úgy látszik, már rögtön a férjemnek kellett volna intézkednie! *-*

A hangszigetelt ablakról, pedig Nekem is az a véleményem, hogy egy kutya miatt, had ne Én cseréljem ki többszázezerért!

És, igen is a szomszéd hozzáállásától függ, a szomszédi viszony, de tök nem érdekel a panelban mi van, vagy szokd meg duma, mert primitív vélemények!

Ha szeretném hallani a szomszédot, akinek a WC-n hasmenése van, vagy az M7-en a kocsik zaját, akkor nyilván oda költöztem volna, de mivel Én csendre vágytam, ezért egy gyönyörű, tele fákkal, virágokkal... kertest vettünk a fővárosban!

Az pedig egy önző ember, aki nem tolerálja a másikat és lelki szegény is! Nagy tévedés, hogy mert engem nem zavar, akkor tuti a másikat sem! Gondolok itt arra, akinek a kutyája vonyít éjszaka!!! Miért vonyít? Mert gazdi hagyja! Igen is tanítani kellene a kutyáját és nem vízzel, hanem rá szolni és fegyelmezni, de gondolom ez túl komplikált!!!!!

2010. ápr. 20. 13:57
 18/44 anonim ***** válasza:
0%

Szerencsétlen hirtelengazdag "kérdező"! - Nem szeretném ha az én szomszédom lennél, meg aztán gondolom te sem maradnál boldog. Talán ha eljárnál dolgozni, nem kellene egész napokat a szomszéd kutyáját hallgatnod, s mikor ágyba kerülnél, mire a fejed a párnára ér már aludnál úgy, hogy nem zavarna 10 kutya ugatása sem. Sajnos ezt te nem fogod tudni úgy sem felfogni, mivel kicsit elferdült véleményed van a dolgokról.

Toleranciáról beszéltél - veled szemben legyenek toleránsok, csak az a baj hogy te nem tudod mi az a tolerancia.

Miért ne játszhatnának a gyerekek a szomszédban nappal hangosan, vagy az utcán? Azért mert te csendet akarsz? Ha kinézel az ablakon, azok ott lakóházak és élő emberek. Nem templomban laksz, ahol csak suttogni szabad. Vegyél két jó nagy füldugót és dugd fel.

2010. ápr. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:

Ismét egy másokra IRIGY ember!!!

NO COMMENT!

2010. ápr. 20. 16:12
 20/44 anonim ***** válasza:

De ostoba vagy te 15:59-es.

Nem dolgozik, mert otthon van a babájával. Piszkosul nem érdekel senkit, hogy másnak azért kell tudnia aludni, mert te piszok fáradtan szoktál lefeküdni és ezért te jól tudsz.

Bízom benne, hogy valaki a te ablakod alatt fogja bőgetni egész éjjel a motorját, mert őt sem nevelték meg akárcsak ezt a kutyát.

2010. ápr. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!